Scoli generale Bucuresti- TOP pe sectoare

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Desi esti foarte aproape de 56 s-ar putea sa ai surpriza sa iti zica ca nu esti arondat la ei. Anul trecut au zis ca au arondat doar pana in Mihai Bravu. O colega de serviciu care sta la White Jaguar cica apartinea de 49. La tine s-ar putea sa fie 46. Cel mai sigur e sa iei de pe net numerele de la ambele scoli (46 si 56) si sa suni sa afli de care apartii, ca sa stii daca mergi cu spagi si pile sau sunt obligati sa primeasca copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Si scoala 85 e aproape de piata Iancului si acolo mi-au zis ca primesc copilul si daca nu apartine de scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns altauprieten spune:

Buna ! Multam pt input.
Ma documentez si revin cu detaliile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Citat:
citat din mesajul lui NGAIDE

Buna ziua si bine v-am gasit.
Incerc de cateva zile sa aflu informatii despre Scoala 89 din sectorul 3 Bucuresti si mai ales despre doamnele invatatoare ce vor prelua clasele I incepand din toamna anului viitor.Baietelul nostru va merge la scoala atunci. In aceasta incercare a mea am reusit sa gasesc acest forum, cu foarte multe informatii interesante, dar din pacate nu si despre scoala 89. Am citit tot ce s-a scris de la crearea acestui subiect de discutie si pana astazi. Din pacate foarte putin. Daca vreuna dintre voi are ceva informatii despre scoala 89 si doamnele invatatoare de acolo ar fi minunat sa le posteze aici.

Multumesc mult!


Fetita mea merge la 89, e cls a III-a. Activeaza-ti pm daca vrei sa vorbim in privat sau scrie-mi mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floric_ea spune:

Are cineva copilul la scoala nr 27, clasa a 2-a acum? ma intereseaza o parerea despre dna Neculce Mihaela dar si despre celelalte,

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tes2005 spune:

Buna ziua

Despre scoala 130 imi poate spune cineva ceva? Am tot cautat pe net si e singurul forum unde scrie cate ceva despre scoli...nu si despre a noastra...Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Larisssa

Multumesc mult Claujro! Da de 279 stii ceva?


Nu, de 279 nu stiu nimic.





Site-ul clasei IV B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madusca spune:

Buna ziua,
Despre scoala nr. 94 din sectorul 3 stie cineva ceva? Ce invatatoare/invatatori urmeaza sa preia clasa I din 2012?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Fetelor, am nevoie de sfatul vostru. Fetita noastra va trebui sa mearga anul viitor la scoala (6,5 ani), clasa 0 pregatitoare. Am 2 optiuni scoala 196 in coltul blocului si 195 la 10 min distanta. Ce stiti despre 196? Aveti copilashi la aceasta scoala? Aveti vreun nume de invatator bun? Dar despre 195? Aici am inteles ca exista si un tarif de inscriere destul de piperat, nu mai zic de cotizatiile de dupa. Are vreuna afterschool? Care este tariful? Scuze dk v-am asaltat cu intrebarile dar imi pun nadejdea in voi sa aflu tot ceea ce ma intereseaza (ca intotdeauna de altfel)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NGAIDE

Buna ziua si bine v-am gasit.
Incerc de cateva zile sa aflu informatii despre Scoala 89 din sectorul 3 Bucuresti si mai ales despre doamnele invatatoare ce vor prelua clasele I incepand din toamna anului viitor.Baietelul nostru va merge la scoala atunci. In aceasta incercare a mea am reusit sa gasesc acest forum, cu foarte multe informatii interesante, dar din pacate nu si despre scoala 89. Am citit tot ce s-a scris de la crearea acestui subiect de discutie si pana astazi. Din pacate foarte putin. Daca vreuna dintre voi are ceva informatii despre scoala 89 si doamnele invatatoare de acolo ar fi minunat sa le posteze aici.

Multumesc mult!


Am fost in vizita la aceasta scoala. Eu iti zic impresia mea. Am intrat pe la 5 clase, Atmosfera ok in scoala, pe holuri in pauza era plin de cadre didactice (scoala e mica), la doua clase nu mi-a placut atmosfera si asta din cauza doamnelor.
La clasa a IV-a doamnele erau ok.
Copii de anul acesta care termina clasa a aIV-a fac intensiv italiana asa ca mai mult ca sigur clasa I din 2012 va face italiana.
Dotarile scolii -medii, era cald si curat in scoala.
Au afterschool, anul acesta costa 13RON/zi la care se adauga masa de 13Ron/zi de la o firma de catering. Masa este optionala.
Cu toate ca am insistat nu ne-au aratat spatiul de afterschool.

Mergi la inceput