Scoli generale Bucuresti- TOP pe sectoare

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mioara_75 spune:

Buna,

Cunoaste cineva o invatatoare buna care va prelua clasa I in anul scolar 2012- 2013 la una din urmatoarele scoli: 197(Drumul Taberei), 172 - Sf. Andrei, Liceul "Eugen Lovinescu" ? Orice informatii despre aceste scoli sau despre invatatori sunt binevenite.

Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larisssa spune:

Buna ziua, dragii mei!
Bine v-am gasit aici pe site!
Caprioara vreau sa-ti multumesc pentru aceata idee stralucita cu topul scolilor. Chiar m-a ajutat.
Acum ma adresez celor care au avut de a face cu scoala generala pe langa liceul E. Lovinescu si scoala 172 Sf. Andrei. La anu' fetita mea va fi o bobocica si asi vrea sa stiu mai multe despre aceste doua scoli....

Va multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Lovinescu e ok, dar nu straluceste din niciun punct de vedere. La profesorii de 5-8 e tragedia mare. Si copilul meu e acolo dar dintr-a V-a cred ca-l mut.

Sc 172 e o "fabrica" de copii, sunt foarte multi de la blocurile ANL, depinde mult de invatatoare cum si ce face. E o loterie.

Sc 197 a ramas doar "pomul laudat", si ei sunt extrem de multi, 7 cls I cu 36-37 de copii/clasa, anul acesta. Parerea mea e ca a ramas doar renumele si atat.

La Liceul Ortodox Sf Antim Ivireanu (fosta 191) cunosc invatatoarele de clasa a IV-a, daca sunteti interesate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NGAIDE spune:

Buna ziua si bine v-am gasit.
Incerc de cateva zile sa aflu informatii despre Scoala 89 din sectorul 3 Bucuresti si mai ales despre doamnele invatatoare ce vor prelua clasele I incepand din toamna anului viitor.Baietelul nostru va merge la scoala atunci. In aceasta incercare a mea am reusit sa gasesc acest forum, cu foarte multe informatii interesante, dar din pacate nu si despre scoala 89. Am citit tot ce s-a scris de la crearea acestui subiect de discutie si pana astazi. Din pacate foarte putin. Daca vreuna dintre voi are ceva informatii despre scoala 89 si doamnele invatatoare de acolo ar fi minunat sa le posteze aici.

Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NGAIDE spune:

Buna dimineata,

Chiar nu mai intra nimeni la acest subiect?
Poate totusi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

Buna,


eu am deschis un subiect pentru scoala LAUDER , insa nu a raspuns nimeni nimic...ma intrebam chiar nu stie nimeni nimic despre aceasta scaoala din buricul bucurestiului si care in 2011 a avut promovabilitate la bac 100 %???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larisssa spune:

Multumesc mult Claujro! Da de 279 stii ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns altauprieten spune:

Salutare !
Pustiul meu va intra in clasa I la anul si prospectez, caut referinte pentru scoli in zona Piata Iancului, pt. doamne invatatoare care in 2012 preiau o generatie nou a de scolarei.
Multam pentru orice recomandare.
Bafta la toate ale voastre !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

In 2012, datorita faptului ca incep concomitent si clase de a 1-a si de pregatitoare va fi o mare problema inscrisul la alta scoala decat cea de care apartii. Altauprieten, in ce zona a Pietei Iancului aveti adresa (de pe unul din CI-urile parintilor)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns altauprieten spune:

Buna,
Stam 'pe Avrig' ; alt reper : in spatele supermaketului/restaurantului Intermacedonia. Aveti idee la care din scolile din zona suntem arondati 'by default' ?

Mergi la inceput