Fetele din America (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

OanaB...superbe pozele...m-am delectat la cafeluta cu privelistile minunate...Foarte interesanta insulita (trebuie pusa pe lista)...cel mai mult mi-a placut "parcarea"...iar atmosfera parea super relaxata...

Ruxij...cred ca esti o fericita cu parintii veniti la tine...lasa regimul de slabire pentru alte ocazii...


La noi BBQ-ul a fost cu nabadaii...cind ieseam afara la gratar, cum pica ploaia si o zbugheam inauntru...pina la urma am pus umbrela si s-a oprit ploaia....la artificii n-am fost pentru ca m-a palit si o gripa ca naiba...asta in virful febrei musculare dobindite dupa vopsit pereti si nenumarate usi...In orice caz, am terminat marti seara (tiiiirziiiuuuuu) cu reamenajarea apartamentului. Am facut si poze...numa ca nu am avut suficienta energie sa le scot din aparat.

In doua saptamini o luam de la capat...parintii pleaca la Williamsburg cu trupele in vacanta si noi raminem sa zugravim etajul de jos (unde avem bucataria, dinning room si camera de zi)....sa respir incet pina atunci...am si niste ideii aiuristice cu redecorarea (pe care le tin la secret sa nu intimpin opozitie).



Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Go Anamaria! Esti pusa pe treaba.
Am avut si noi planuri mari si ne-am cam temperat, din pacate.


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Ramona nu prea sint pusa pe treaba dar n-am incotro...

A "pictat" cineva peretii cu stampile? As vrea sa decorez cu ceva motiv de frunze in bucatarie...ca si cind frunzele le-a gonit un pic vintul inauntru...ma gindeam poate ati incercat asa ceva...cam ce vopseluri si materiale s-ar preta la asa ceva...

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Din pacate a plouat ieri asa ca n-am mai fost la artificii, in schimb am avut artificii langa noi de la niste copii care toata ziua au stat in fata blocului si au pocnit.

Ocebine spor la redecorat casa, imi inchipui ca e multa munca mai ales ca trebuie sa strangi si dupa vechii chiriasi.Williamsburg este vorba despre aceea colonie unde oamenii sunt imbracati ca in secolul 17?? Am auzit ca e foarte frumos acolo,vrem sa ajungem si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Noi am fost la plaja si am vazut artificiile. Ce frumos a fost, f frumos. A fost caldut afara chiar daca era 9 pm si mirosul de ocean ma inebuneste...


Fetele ce fac copiii vostri in vacanta? Ca a mea ma forjeaza la maximum, ma alearga in toate directiile si abia mai apuc si eu sa mi fac treaba in office si acasa.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaghe spune:

Buna , a trecut si 4 iulie, aseara f. multe artificii, copii se plingeau ca nu pot dormi, dar a trecut a ramas asa curat dupa ei, mormanul de hirtii de la artificii. Ce fac ai mei in vacanta, cel mic merge la gradinita , iar cum eu am un program lejer pe timpul verii, il mai iau pe cel mare , cu mine sau o sapt. merge la camp, sau mai sta acasa.Seara iesim la library, sau la piscina, iar in weed-end incercam s aiesim mereu undeva , wee-end-ul acesta mergemla sARASOTA UNDE ESTE O PLAJA F. FRUMOASA, unde poti face si gratar, , avem un pass la unul din parcurile de distractii din Tampa, iar peste 2 sapt. mergem la Disney.Tot timpul trebuie sa planific ceva, de ex. sapt trecuta, simbata eu cu cel mic am fost la piscina, iar sotul si baiatul cel mare, Andrei la film .Binenteles ca celelalte treburi ramin numai ptr. mine, tot timpul e ceva d efacut.Ocebine, spor la treaba, satisfactia va fi mare cind termini.Ruxij , ma bucur ca ai parintii aproape, si eu imi doresc sa o readuc pe mama aici, mi-a fost de mare ajutor cind a venit la noi.M-am cam intins, o zi buna si poate pun niste poze, nu stiu de ce ma tot incurc cu pozele, am mai incercat si am pierdut si mesajul
gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aaka spune:

la noi au fost artificiile duminica seara si ne-am dus si noi . la noi se trag de-asupra unui lac asa ca ne-am dus si noi cu pontoonul impreuna cu piticuta care a dormit cu cum se zice ca au tras cu bombe si ea tot n-a auzit nimic.
ieri de 4 july am fost din nou dar pe la apus si am vazut apusul.am admirat peisajele de pe lac si cabanutele care sunt o delectare si mai ales landscapingurile lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Si noi am fost de 4 july pe plaja de la 9 p.m. la artificii pana la 11p.m. am stat,a fost foarte frumos...Robert insa la un moment dat ne intreaba"mami,nu se termina sa plecam acasa?"...era cam obosit copilul,invatat sa doarma la ora 9,30...si a scos si cateva perle tari,ex.:"mami,uite, se sparg luminile acolo sus la cer"

OANA,superbe poze,superbe imagini!!!...am uitandu-ma la pozele tale,foarte fain!!!

ANAMARIA,bafta la decoratiuni!!!...interesante ideei ai,dar cred ca o sa ai ceva de munca!!!


la toata lumea si sa auzim numai de bine!!!







Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=12e3d1483e9c64814cf29c&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Sa va intreb si io ceva. Am o dilema. Coafezul meu si-a deschis salonul lui. Inainte cand lucra pt cineva ii dadeam bacsis (io dau cam 20%), dar acuma ma gandesc ca nu ar trebui sa-i mai dau nika, decat costul serviciul. Doar e al lui establishment-ul. Gresesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Laura,si coafeza mea are salonul ei si eu nu ii mai dau nimic,mie mi-e sa pare normal asa. Si am vazut ca si alte cliente ale ei fac la fel.
aaaaa,ii dau tips la fata cu care lucreaza ea,are un ajutor .

Mergi la inceput