FIV 125

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

diana d

sorceress Imi pare rau . Iti doresc din suflet multa putere ca sa poti merge mai departe!

Andra0Bafta la urmatoarea incercare! Sa fie cea norocoasa!

Chiara

licurici2000 Felicitari! Sa fii cea mai fericita din lume!
Poate ne dai mai multe detalii despre povestea ta si cum ai tras concluzia ca serviciul si sofatul trebuie evitate.


De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Fetelor, sper ca pana la sfarsitul zilei sa vedem cat mai multe reusite (ma refer in special la fetele care sunt la Giulesti). Va tin pumnii tuturor!

Marrina - Inca putin si o luam impreuna de la capat (chiar daca eu nu am mai avut rabdare si am trecut deja de FIV 2)
Chiara - pentru 9 iulie!
Zouzou - Trece-ma si pe mine pe lista pentru iulie-august.
Sourcess - Sa-ti dea DD multa putere. Suntem datoare sa credem si in sansa ET-ului

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

fetelor am si eu o intrebare;de pe 1 iulie sotul a inceput sa ia multi-maca si le ia amandoua odata:este bine? sau trebuie sa ia una dimineata si una seara
Am vorbit cu prof Ancar si mi-a zis ca se le ia ca rau n-are ce sa faca
Momentan le ia cate doua odata dar daca nu trebuie pls anuntati-ma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Felictari Licurici sa fi sanatoasa, sa ai o sarcina usoara si peste 9 luni sa ne arati poze cu .
Si nu in ultimul rand asteptam cu toate amanunte despre reusita.


Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Rubiati-am dat un mesaj pe PM

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRA0 spune:

Vreau sa intreb fetele cu FIV nereusit daca au facut vreun control dupa prima menstruatie si daca aveau foliculi. Eu am fost aseara la eco, ziua 10 a ciclului, primul dupa FIV, si aveam deja pe ovarul stang un folicul de 14 iar pe cel drept unul micut de 10. Eu credeam ca prima luna dupa FIV nu o sa fie nimic, avand in vedere cat de fortate au fost ovarele. Sau oare se mai pastreaza din efectul stimularii? De curiozitate, ma mai duc si joi la ecograf, in ziua 13, sa vad care este evolutia. Si dupa primul FIV nereusit am facut control, dar atunci medicul (altul) nu mi-a spus nimic de foliculi (daca exista sau nu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Andrao, se zice ca dupa stimulare ovarele au tendinta sa produca mai multi foliculi decat intr-o luna normala.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorceress spune:

Sarcina usoara, LICURICI!


va multumesc tuturor pentru incurajari!

Este incredibil cit de diferite sunt metodele si sfaturile. Mienu mi s a recomandat sa stau acasa sau sa nu conduc. Intre punctie si transfer am fost la servici. Mi s-a spus ca atunci cind ramii insarcinata normal nu stii, deci nu are niciun rost sa nu fii activ (normal, fara excese). Transferul l-am avut vinerea, si intra-adevar, simbata si duminica am fost acasa dar nu am stat in pat toata ziua. M-am miscat, m-am plimbat. De luni am fost la treaba.

La 7 saptamini i-am vazut inimioara batind, totul normal , bataile inimii, lichidul din sacul amniotic. La 12 saptamini am facut ecografia si inimioara nu mai batea. Credeti-ma ca nu am auzit motivul. Se pare ca ar fi fost Down syndrom. Eu plingeam in hohote si barbata-miu incerca sa o asculte si pe aia, sa ma linsiteasca si pe mine. Asta e, megem mai departe, cine stie de ce s-a intimplat asa.

Dariela, credem intii in puterea lui Dumnezeu si apoi vine si ET-ul! Intr-adevar, par mai pesimista acum pentru ca am inca o tona de hormoni care ma bintuie.

Va doresc multa multa bafta! O sa reusim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Zouzou, multumesc ca ai modificat; ma simt asa singura pe listuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Buna fetelor,FELICITARI FETELOR CARE AU REUSIT,SA AVETI SARCINI USOARE SI DUSE LA TERMEN

Nu am mai intrat de mult,pt. ca am fost nevoita sa aman urmatorul FIV din cauze medicale inexplicabile pana acum.Am palpitatii in fiecare zi si de o luna tot alerg sa descopar cauza si nimic sunt sanatoasa tun,si cu toate astea eu nu ma simt bine am TA 9,4 si puls marit.am facut toate analizele posibile,EKG,Eco de cord,holter de ritm si de tensiune,TSH,FSH,progesterot ......TOT si nimic .A mai patit cineva asa ceva in urma tratamentului pt.FIV?????


cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput