FIV 125

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

licurici, Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun! sarcina usoara! Sa ne sci mai multe amanunte.
ANDRAO! Urmatoarea incercare sa fie norocoasa!
Moniland, sa inteleg ca in septembrie treci la fapte marete? Vad ca deja ti-ai luat o parte din medicatie. Sa fie cu noroc!
Cristinici, inca putin si o sa ne vedem.
sorceress imi pare rau! Multa putere!
Kora, iti tin pumnii ca joi rezultatele la analize sa fie bune.
Zouzou, eu raman acolo unde sunt trecuta.
Eu am terminat luni AC si astept prima zi. Protocolul meu este scurt cu Diperelyn 1/2/zi, 3 gonal/zi si 2 menogon/zi. Dipherelyn voi face dimineata iar stimulentele intre orele 14 si 16 (oricum o sa le fac la ora fixa).
Fetelor care urmeaza sa inceapa procedura le urez un START NOROCOS
Fetelor care sunt in plin tratament MULT NOROC!
Fetelor care aseapta rezultatul REZULTATE POZITIVE!
pentru toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Salut!

M-am intors si eu insa am vesti proaste. Azi am avut niste pete maronii insotite de ceva tesut!?? Asta cred ca inseamna ca s-au eliminat deja embrionasii. Nu singerez, nu mai am alte secretii sau mai stiu eu ce, dar cred ca e suficient de clar.
In mod normal pe 6 iulie trebuie sa fac analiza BHCG dar ma intreb daca mai are vreun rost.

Felicitari Licurici2000! Iti doresc o sarcina usoara si bb sanatos!

As fi vrut sa-mi spuna si mie cei de la MNL daca erau necesare anumite restrictii, insa in afara de "fara excese" mi s-a spus ca de a doua zi imi pot relua lucrul, ceea ce am si facut.

Asta e.

Va pup pe toate si multumesc ca ati fost alaturi de mine.

A.A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorceress spune:

Alina_Alexandra, du-te la analize pe 6! iti tin pumnii!
Nu te demoraliza ca ai fost activa. Fiecare corp e diferit si opiniile sunt diferite in legatura cu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

chiaramulta bafta pe 9 iulie si sa vii cu vesti bune
alina alexandrasi eu zic la fel,asteapta pana pe 6 si fa-ti analizele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

alina alexandra, daca s-au oprit secretiile maronii este bine. eu cred ca e de bine. asteapta testul. nu putine au fost fetele care au avut astfel de pete maronii, chiar rosu, si ori bebe e pe drum, ori il tin in brate. iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Sorceress, Chiara, Luck multumesc mult de incurajari, dar vad ca deja petele maronii continua. Aseara am simtit dupa dus ca s-a rupt ceva, desi n-am facut dus fierbinte. Nu mai am sperante pentru data asta asa ca probabil voi incerca si eu sa ajung la Marinescu.
Luna asta, pe 10 se mai poate discuta oare de programare pentru toamna? Dati-mi si mie o veste daca stiti ceva.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Andra0 multa putere sa mergi mai departe...si Szeghedul sa-ti aduca minunea mult asteptata
licurici2000sa fie intr-un ceas bun,si o sarcina cit mai usoaara la termen
Alina_alexandra,Chiara va asteptam cu ||


"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by cris86

...Nu am mai intrat de mult,pt. ca am fost nevoita sa aman urmatorul FIV din cauze medicale inexplicabile pana acum.Am palpitatii in fiecare zi si de o luna tot alerg sa descopar cauza si nimic sunt sanatoasa tun,si cu toate astea eu nu ma simt bine am TA 9,4 si puls marit.am facut toate analizele posibile,EKG,Eco de cord,holter de ritm si de tensiune,TSH,FSH,progesterot ......TOT si nimic .A mai patit cineva asa ceva in urma tratamentului pt.FIV?????


Imi pare rau ca nu te simti bine. Te-ai gandit ca poate fi de la stresul acumulat? Poate nu realizezi si asta sa fie cauza? Cred ca ar putea sa te ajute reflexoterapia si acupunctura auriculara. Exista un punct la ureche care cica daca e stimulat elibereaza endorfine. Iti doresc multa sanatate!

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by MRL

....
Eu am terminat luni AC si astept prima zi. Protocolul meu este scurt cu Diperelyn 1/2/zi, 3 gonal/zi si 2 menogon/zi. Dipherelyn voi face dimineata iar stimulentele intre orele 14 si 16 (oricum o sa le fac la ora fixa).

Iti doresc un start bun si BAFTA!

In ce zi a CM mergi la prima ecografie?

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

alina alexandra Eu cred ca nu e cazul sa te demoralizeze. Vezi cum evolueaza situatia. Pentru programare la M. poti incerca in 10.07 dar nu cred ca se fac inca programari pentru septembrie decat in 10.08. Eu iti tin pumnii in continuare.

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput