FIV 125

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kineta, preturile le gasesti aici: http://www.msf-dgf.ro/.
La ultimul FIV am folosit 6 puregon de 50 UI si 12 de 100 UI. La precedentul 11 de 100 ui. Dar la mine au aparut multi foliculi care apoi au crescut mai incet. Cum zicea si nusy, fiecare organism raspunde altfel.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Diana, eu fac la Cj si pentru ca am avut un FIV reusit la Cj.
Si la Szeged si la Cj sunt si reusite si nereusite cum sunt peste tot dealtfel. Cred ca cel mai mult conteaza acolo unde te simti mai bine si unde ai incredere in dr.
Nu cred ca daca o persoana a avut probleme in obtinerea embrionilor intr-o clinica trebuie sa "taiem de pe lista" acea clinica. Hai sa nu facem asta.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_d spune:

Monica,
ai dreptate.
Si dr Micu si prof Stamatian sunt buni profesional.
Peste tot exista reusite si nereusite.

Mult succes din suflet iti doresc!!!

Eu ma gandeam sa fac al 2-lea Fiv in septembrie
daca voi putea sa-mi iau liber de la servici
(primul l-am avut in iunie).
Pare putin repede, dar sper sa fie Ok.

Inca o data numai bine tuturor
si multa putere pt a merge mai departe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

MONICA,TE ,SI MULTUMESC PT RASPUNS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

zouzouiti multumim pentru noul capitol
mie astazi mi-a venit CM un pic mai repede decat ma asteptam pt ca luna trecuta mi-a venit in 10.
ce ziceti fetelor e de bine sau de rau ca mi-a venit asa repede ?
tuturor fetelor pupici si o duminica placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

VERET imi pare rau

Adhnana 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

VERET abia acum am reusit sa mai intru pe forum si am cautat rezultatul tau.Stiu ce inseamna valoarea 1...la fel am avut si eu ,trebuie doar sa speram ca data urmatoare va fi bine.Numai incercand in continuare vom avea sansa sa reusim!

Eu sunt in a patra zi de cand am intrerupt AC si astept CM-ul,de obicei venea in a patra zi,acum sunt ceva semne vagi care ii anunta sosirea,deci il astept ca in zi 2 de de CM sa pot sa imi refac FSH-ul...

Va pe toate si va doresc dumineca placuta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

VERET abia acum am reusit sa mai intru pe forum si am cautat rezultatul tau.Stiu ce inseamna valoarea 1...la fel am avut si eu ,trebuie doar sa speram ca data urmatoare va fi bine.Numai incercand in continuare vom avea sansa sa reusim!

Eu sunt in a patra zi de cand am intrerupt AC si astept CM-ul,de obicei venea in a patra zi,acum sunt ceva semne vagi care ii anunta sosirea,deci il astept ca in zi 2 de de CM sa pot sa imi refac FSH-ul...

Va pe toate si va doresc dumineca placuta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

VERET, imi pare rau

Cellu 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

dupa doua luni de stimulare cu clomifen, recomandata de un medic din Szeged, am recurs la Fiv, asa ca a treia luna am facut stimulare cu gonal, superfact si merional si n-am obtinut decat 2 foliculi. asa ca stimularea a fost intrerupta in ziua 8. Ma intreb, e posibil ca aceasta saraca productie de foliculi sa se datoreze celor doua luni de stimulare anterioare cu clomifen?
Acum iau AC si astept sa o iau de la capat. Nici cu raportul FSH/LH nu stau prea bine, e aproape 2,5. E posibil ca si acesta sa se modifice in rau dupa stimulare?

Mergi la inceput