Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

jasmi cum e posibil asa ceva ?cum adica pt. ca ati pus rugaciunea..? da ce era atee.. sincer nu inteleg!

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello dragutele!!
acuma am ajuns si eu pe aks!!
pussi, bagajele sunt gata!! de abia astept!! mai avem doar o zi (maine!!).
jasmin, eu merg cu Alitalia, care asigura si mancarea si bautura pe timpul zborului! prima oara fac 1 ora, apoi escala la milano de o ora si apoi inka 1 ora si 40 min pana in Palermo!!
fetelor sunt asa de linistita si de bucuroasa de cand am fost al eco morfofetala! ma bucur ca bebelina e sanatoasa si stiu sigur ca e fetita! pe mine nerabdarea si incertitudinea am omoara

v-am pupat si fug la nani , ca Utrogestanul asta imi da o stare de somnolenta!!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 20+ Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by pussi

multumim pt. noul capitol! sa fie cu noroc! Doamne ajuta!
danutaBAFTA LA LAPARO!! Tinem pumnii lunii!! Eu am facut-o si-ti spun din suflet ca nu are sens sa fi stresata! e o operatie usoara~!
jaminicilorfacem bine! Am si valuri in burtica! Oare ce sa fie?? Cum e fara tati...ca eu ma urc pe pereti si am toate crizele de femeie gravida
Rgete-am intrebat, ca in seara asta parca la Mall..in TM e nu stiu ce Baby sounds... se strang toate gravidele acolo..nu merg ca n-am chef deloc
ggaby[/b]trebuie sa dai datele: utimul ciclu, data probabila a nasterii si una din fete te trece pe listuta~! si data nasteriiiiiiii!
[b]bb
faci bagajul???




PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi



O.K FETELEOR VA ROG TRECETI-MA SI PE MINE PE LISTA NOIEMBRIE-DECEMBRIE!
ULTIMUL CICLU=11MARTIE
DATA MEA DE NASTERE=27.02.1980
DATA CAND AR TREBUI SA NASC =13DECEMBRIE
MULTUMESC MULT! PUP!
gaby 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luizza spune:

Buna dragele mele burticoase..
Stiu nu scriu eu prea des ,dar mai intru sa va zic asa cate una alta de noi ...
Suntem ok ,bebele mischa de numa numa,si in general mischa foarte tare cand cea mica(Maria)1,6 luni plange si isi pune capul pe burtica mea...

Eu merg in fiecare luna la medicul meu,dar nu sunt prea incantata de el,merge vorba prin targ ca e printe cei mai buni medici de pe aici...dar...e scump rauuuuuu la vorba...l-as schimba dar sotul imi zice ca el vorbeste doar cand e ceva important de zis..
inca nu stiu ce este daca este fetiza sau baietelpt ca acelasi doctor nu doreste sa-mi spuna,dar voi afla eu acum pe 28 cand voi face ecografia morfo..adica pe la vreo22 de spatamani..aici in Israel ecogrfia morfo este indicata in saptamana 24 de sarcina ca si testul pt glicemie
Am sa fac pe 28 ecografia si daca totul este ok pe 30 vin in RO pana in saptamana 28 abia astept
insa testul pt glicemie l-am facut spatamana aceasta ca daca e sa am probleme sa pot face alte analize sapt viitoare
Pt testu de glicemie a fost destul de nasol...ca a trebuit sa beau glucoza aceaa si dupaia am stat 4 ore..(la voi probabil nu va fii asa )pt ca eu la prima sarcina am avut high sugar
in rest ce sa va mai spun...in legatura cu carucioarele
parerea mea este sa nu cumparati carucior acum pt ca zic eu nu cred ca veti avea nevoie prea repede ,si mai ales daca bebele nu va dori sa stea in carucior sunt bani dati degeaba
Eu am nascut-o pe Maria in decembrie,am cumparat caruicor inainte de a naste ,si l-am depozitat in camera
Am cumparat un carucior mare da mare frate,si pe langa asta am dat o carca de bani pe el ca na...sa ste prntzesa bine in el..si cum va ziceam am nascut in decembrie(iarna,frig)unde pui tu bebelush de o luna in carucior si iesi cu el la plimbare?
Maxim il scoti un pic afara 10 min in brate ..
iar apoi prin februarie martie cand s-a incalzit un pic afara ,draga mea de bebebelusha deja o obisnuiseram in brate si daca o puneam in carucior ziceai ca o puneam pe ace
si asa caruciorul meu mare(mai stau si la 3)si scump ,si frumos este nou nout ca Maria daca a stat 4 ore in el de cand s-a nascut (si atunci dormea)

Acum fiecare face ce vrea si cum doreste dar va zic si eu din experienta mea

In legatura cu faptul ca ne intelegem bine sincer ma bucur dar mai este asa de mult pana departe............si suntem si femei

Dar oricum va zic ca asta este cea mai frumoasa perioada...odiseea...
Asa a fost si la mamaici de ian feb 2007 la inceput totul era frumos si apoi au aparut niste discutii si certuri
Si la capitolul asta am sa va dau niste sfaturi
chiar daca totul pare a fii foarte bine aici..nu va expuneti viata privata prea mult ca va veni momentul in care se va gasi cineva sa-ti reproseje ceva
si astea fiind spuse va pup dulce dragele mele
si ce am zis aici va rog sa nu luati in nume de rau...
va doresc sanatate maxima
Luizza 21+ Maria 28 dec 2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

pe mine ma cam ia somnul tot asteptand sa se intample "ceva de bine2 mi-a cam disparut si entuziasmul, si cred ca chiar am sa dorm un picusor si daca vrea sa vina surpriza sa vina...

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Raluca, ce coincidenta!!!! Si eu am programare la Polisano, tot pe 13 iulie!!! Eu am la 10. Tu?

bebe si burtik

Jasmin17+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

BB, asta e atitudinea de care ai nevoie: plina de optimism si de incredere ca totul e bine!!! Bravo. Da, Alitalia e o companie care se respecta. Sper sa mai intri, ca sa putem sa-ti dam pupicul de la revedere.

bebe si burtik

Jasmin17+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

pussi, daca nu fac eu vreo greseala grosolana are si landou(am tradus hub caps ca fiind landou). E de la 0 la 3 ani, doar ca inca nu e al meu :). Sper sa-l gasesc si sa mi se para ok pretul din ro. Eu l-am gasit pe un site si e 500$, transportul poate sa ajunga la o suma... Nu stiu daca merita, dar ma incalzeste gandul ca e si pentru fetite si pt baietei, deci n-ar fi problema pt urmatorul, plus ca se manevreaza usor cu o singura mana si are 6,5 kg :)

Saptamana urmatoare sper sa ajung la Mothercare sa investighez situatia.

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

jasmin, eu am la 12, chiar ca e coincidenta!! Chiar ma mir ca am mai gasit liber, eu m-am programat ieri! Poate ne-om vedea pe-acolo, totusi, cine stie cum se decaleaza programarile sau mai stiu eu ce. Oricum, de schimbat pareri e clar ca vom schimba, chiar sunt curioasa sa vad ce-o sa fie, mai ales dupa toate discutiile astea, care nu se mai termina la topicul cu incompetenta lui iosup. Sa dea Dumnezeu sa fie bine in continuare pt amandoua, si pt toate mamicile care sunt nelinistite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Pupici tuturor!
BB, ce fericita cred ca esti! Abia asttepti sa urci in avion! Drum bun si distractie placuta! Sa ai grija de tine si de bebelina scumpa! (Tu inca mai iei utrogestan?? eu l-am lasat din sapt 11)

Multumesc fetelor pentru incurajari cu maseaua - n-am incotro, trebuie sa merg ca nu mai pot manca deloc pe o parte si sa o tin asa toata sarcina nu e bine...mai ales daca se agraveaza. Si cum dr. ginecolog e in concediu, ma duc direct, fara sa-l mai intreb. De fapt, daca v-am intrebat pe voi e ca si cum am intrebat mai multi dr.

Astazi am facut o chestie tare faina - cum nu mai puteam de cald, si de vopsit nu prea imi ardea, m-am tuns scurt scurt! (aveam parul pana la umeri, mi-a parut putin rau, dar...o sa creasca el mai tarziu) E super acum! Ma simt mult mai bine!

In legatura cu odiseeea noastra, eu stiu ca intru mai rarut, ca nu stau prea mult pe scaun la calculator, dar citesc tot ce scrieti si va respect parerile, asa cum e si firesc. Insa, la final fiecare face ce doreste, fara sa lezeze pe nimeni, pentru ca fiecare dintre noi stie ce e mai bine pentru ea.

Va pupic si va doresc in continuare un weekend minunat!
19+

Mergi la inceput