Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Da, vad ca e somaj pe-aici. Eu il astept pe Dan sa se conecteze, si incerc sa-mi omor timpul. L-am vazut pe Sebi, e tare dulce, si stiu ca si nazdravan. Parca tu povesteai ca la tuns zice "telminati cu plostiile", nu? Sau ma insel? Si baietelul meu o sa fie brunet, uneori parca il "vad"

bebe si burtik

Jasmin17+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

fetelor se pare ca sunt am parola dar nustiu ce sa fac..ma invatati va rog...vreau sa vad si eu poze pe adresa comuna...cum fac?

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Stefania, eu am intrat de pe pagina de yahoo, m-am dus la mail, am scris adresa si parola si am intrat ca si cum as fi vrut sa-mi citesc mail-urile mele. Probabil ca mai exista si alta varianta de a intra, dar eu nu o cunosc, imi pare rauuuu....

bebe si burtik

Jasmin17+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

quote:
Originally posted by Victo

multam fetele de incurajari...
ma mai ia disperarea, asa cateodata...si nu ma mai opreste nici popa din plans..ufff...
azi ma simt mai bine si tre sa fiu vesela pt bebelasu meu.
va pup.
bafta la examene mamicii care e in sesiune..sorry..nu stiu exact care. suntem colege de suferinta..;)

20+ piticul Stefanut


eu sunt colega de suferinta!
Sunt asa stresata ,pt fiecare examen ma consum mai mult k niciodata,cred k ma sunt mai sensibila din cauza sarcinii.Sa nu mai zic k ii transmit si Amaliei starea mea si da din piciorute mult mai des in zilele de examen si in noaptea dinainte cand e stresul maxim.
BB,ma bucur pt tine! Eu nu o sa vad marea nici anul asta ,dar mi-a promis sotul k peste 2 ani sigur se intampla minunea si ajungem toti 3 la mare.

Cristina 20+ si Amalia Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna dimineata burtici vad ca inca nu v-ati trezit! pe mine m-a apucat asa o stare de bucurie ,nustiu exact sa mi-o exprim... dar nu vedeam ora sa ma trezesc! sunt in perfecta stare treaza,de parca as fi baut 2 cafele...e o zi deosebita nu ca celelalte obosita, somnoroasa... oare de la ce ?ce o fie...am vreo surpriza placuta pe ziua de azi?si eu o presimt dinainte?... credeti in asa ceva?sunt treaza de la 4 dimineata dar nu am vrut sa-mi trezesc sotul asa ca am mai zabovit in pat dar cum s-a trezit tusti si eu din pat, de parca ma astepta sa fac ceva nou cu un entuziasm ....dar mi-am dat seama repede ca nu am nimic de facut.. toata treaba mi-am facut-o ieri! deci eu azi tb sa stau nu am nimic in program... si atunci de unde vine acest entuziasm????


STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!
Stefania,ma bucur ca esti asa! nu degeaba ai spus ca esti "fata solara" si vesela, nu? nu stiu daca sunt inca "simptomele" de la asta, dar sa stii ca in trimestrul II marea majoritate a garvidutelor sunt debordante de energie, infloritoare- se zice ca este perioada cea mai frumoasa din sarcina.

Va doresc o zi placuta!


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Jasmin, eu am UM la fel ca a lui Dany, nu ca al tau. Dar ea nu are DPN ca al meu ci cu doua sapt mai tarziu, asta era nelamurirea mea. Pentru ca la mine se potriveste si cu ce imi spune dr si cu echografiile.

Bai ce caldura, nu stiu cum o sa trecem prin vara asta - cred ca tare greu!

Luni merg la stomatologam o masea care imi face probleme. Voi ati avut astfel de probleme? Am voie sa merg?

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata

jasminicilor trec si astea 3 luni ...si apoi cu tatiiiii
anacami mersi de site ! Eu inca sunt ff contrariata cu caruciorul, in Tm clar nu gasesc nimic
creemcu poti sa mergi linistita la stomatolog ..cica se intampla des sa ai astfel de probleme in sarcina!

RUGAMINTE PT. FETELE DIN BUC. daca ajunge cineva la MOTHER CARE se poate interesa cineva si de caruciorul asta: http://www.mothercare.com/gp/product/B000IESEUG/sr=1-25/qid=1182582694/ref=sr_1_25/202-5652932-7742264?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42804041&mcb=core
- cat costa cu tot cu cele 2 landouri
- termenul de livrare
- eventual daca se poate vedea ... si parerea voastra dupa ce-l vedeti


multumim frumos!



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna dimineata!
Creem eu am mers la stomatolog in trim 1 de sarcina si mi-am scos o masea de minte. Am intrebat pe ginecolog inainte si a zis ca e ok, iar stomatologul a spus ca doza de anestezic este destul de mica si nu ajunge in circulatia sistemica. Tot asa am gasit si pe net.
Astazi avem 19 saptamani fix
adra_bell 19+ cu Eva-Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Buna dimineata! Sunt cam bulversata de subiectul Sonia-Kay, am citit cam tot ce s-a scris aici pe forum despre acest lucru, tind sa ii dau mare dreptate cameliei pt parerile ei din postarile facute, eu voi merge in continuare la iosup, nu stiu daca este o moda sau nu in a fi urmarita ecografic in sarcina de el, eu stioam de el inainte de a descoperi DC-ul, iar la Ilinca si acum mi-a fost recomandat expres de dr mea, care mi-a spus ca e unul din cei mai buni dr de gen din tara, ea nu stia de nici o situatie nefericita ca aceasta.

Va mai intreb o data, scuze ca tot insist, cum e la Polisano? sa raman aici sau sa merg la Fortis unde e el?

pussi, sapt trecuta am vorbit cu o mamica ce si-a luat pt pustiulica al ei un carucior de la mothercare, nu ca asta dat de tine, dar era nemultumita ca i se rupsese ceva din el la nici o luna de la achizitionare (ciudat, nu??). Ia sa vad daca gasesc o poza sa iti arat de care e http://www.mothercare.com/gp/product/B000IESW1C/sr=1-2/qid=1182586814/ref=sr_1_2/202-9905132-2079801?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=56399031&mcb=core

Mergi la inceput