Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Un pic de pauza sa deschid capitol nou, ca aici nu mai avem loc

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by witchy_witch
Am momente cand mi se pare ca nu voi face fata ca mamica, pentru ca nu stiu asa ca voi pe dinafara procedurile din timpul si de dupa nastere (ce ii dai bebeului, cu ce te ungi pe sani, ce ceaiuri bei si cand, cum respiri la nastere, etc).

Uff.... asta sper sa nu intre la categoria "persoane care numai se plang", pentru ca e drept ca eu nu intru decat ca mai felicit pe cineva, sa mai intreb ceva, sau (de exemplu acuma" sa mai vars din frustrari si temeri. Am emotii mari si mi-e foarte teama de tot ce va urma, stiu ca asa suntem toate probabil, dar pentru mine ma simt "vinovata" ca sunt asa nestiutoare.

sapt. 31 cu maricel in burtica



uite plangeri ca astea mi se par ok... zau! la o astfel de plangere fac fata! si chiar as da un sfat atat cat m-as pricepe...

karligutza

sapt.38 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Mai draga karligutza eu nu am zis neaparat ca trebuie sa inteleaga sotul durerile mele...ma refeream la faptul ca aici pe forum, fetele care au trecut deja prin asta ar putea avea o explicatie pe care eu una nu o am. Am recunoscut ca sunt incepatoare in ale "maternitatii" si nu mi-e rusine sa recunosc asta si intreb aici pentru ca de multe ori ma panichez si ma ajuta sa stiu ca nu sunt singura care experimenteaza aceleasi simptome.

Daca tu consideri asta "victimizare", imi pare sincer rau pentru ca se pare ca nu prea suntem pe aceeasi lungime de unda.

Nu vreau sa intru in polemici cu tine, pt ca nu vad rostul sa fac asta. Dar cred ca daca tot sarcina ta decurge atat de bine si nu ai motive sa te plangi de absolut nimik, ai putea sa arati putina intelegere pentru cele care poate nu inventeaza probleme, sau poate sunt mai panicoase...sau pur si simplu nu au pe cine intreba.



Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Mutati discutia aici

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput