Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Fug sa mai imi fac un dush apoi merg la mama sa mananc, ca azi, singura fiind nu am gatit nimic.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Cel mai mult si cel mai mult imi doresc momentul ala cand o sa pot si eu sa DORM PE BURTA!!!!!! De 9 luni nu mai dorm asa...si pe caldura asta era cea mai buna pozitie de somn pt mine. Ma uit la sot cum doarme pe burta si sunt asa geloasa!!!!!!!!!!

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
ca altceva nu mai stiu cum se face!!!!!!!!



Oana, stii, asta si mersul pe bicicleta cica nu se uita niciodata. Asa ca stai linistita si poate ii faci o surpriza sotului.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBlushaMe spune:

fetele, stie cineva cum e cu vopsitul parului in timpul sarcinii? Poate afecta bblushul?

Anda 34+ si Luana Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

BBlushaMe, mie dr ginecolog mi-a spus ca nu exista dovezi nici ca afecteaza nici ca nu. Eu nu m-am vopsit, dar sunt fete care s-au vopsit pana acum.

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBlushaMe spune:

Ah1 Ca uitasem! De la o vreme simt niste miscari ritmice la mine in burtica. E ca si cum i-ar bate inimioara, dar nu cred sa fie asta.Nu dureaza decat cateva minute si sunt localizate numai in partea stanga. Nu seamana cu miscarile ei obisnuite. Ce ar putea fi? Ma puteti ajuta?
Pupici!

Anda 34+ si Luana Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Sughite copilul! De aia le auzi asa ritmice!

Fetelor, va plangeti intr-una si ma faceti sa ma simt ca sunt printre singurele care nu au nimic de pe aici de genul "ma doare rau coapsa stanga de la piciorul drept". Si nu zic ba, cred ca va doare una alta dar cand va vad ca nu faceti decat sa va vaitati ma gandesc cum va fi dupa nastere. Pun pariu ca tot persoanele respective se vor plange, ca nu au dormit, ca sunt obosite, etc. Ce doamne iarta-ma, suntem gravide nu bolnave!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBlushaMe spune:

Si eu m-am vopsit dar numai de doua ori. Iar medicul meu mi-a spus acelasi lucru. Multumesc oricum pentru raspuns!
Te pupic dulcik, brazuca25!

Anda 34+ si Luana Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by BBlushaMe

Ah1 Ca uitasem! De la o vreme simt niste miscari ritmice la mine in burtica. E ca si cum i-ar bate inimioara, dar nu cred sa fie asta.Nu dureaza decat cateva minute si sunt localizate numai in partea stanga. Nu seamana cu miscarile ei obisnuite. Ce ar putea fi? Ma puteti ajuta?
Pupici!

Anda 34+ si Luana Nicole



Sughita bebe, e normal.

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBlushaMe spune:

Draga mea, nu fac parte din categoria gravidelor sclifosite care se plang la fiecare pas. Din contra! Incerc sa fac lucrurile la fel ca pana sa raman insarcinata. Asa cum ai spus tu suntem gravide, nu bolnave! Iar daca sunt graviduta, sunt pentru ca mi-am dorit mai mult decat orice pe lume si nu pentru a ma plange.
In legatura cu ce am intrebat. Am banuit ca sughite pentru ca am citit. Voiam cateva pareri de-ale voastre ca sa fiu sigura.

Anda 34+ si Luana Nicole

Mergi la inceput