Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

A nascut Kitty Nic!
I s-au rupt membranele azi noapte, la Municipal nu se faceau nasteri ca era nu stiu ce curatenie, la fel si la Elias, asa ca a ajuns la Giulesti, la camera de garda si a nascut NATURAL cu medica de garda!
MIcutza Daria s-a nascut la ora 4,are 3.300 kg, 51 cm si deja a papat primul laptic de la mamica ei! Sa traiasca si sa fie sanatoase!
Vorbeam si cu ea, pur si simplu nu i-a fost sa nasca nici cu Peteu, nici cu Tutunaru!


AndraSapt34 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Anto , se pare ca iesirea ta la dr a fost cu adevarat o sarbatoare .Sa-ti traiasca fetita si sa fie cuminte,frumoasa si iubita de fratiorul ei !De-acum inainte poti alerga cit vrei !

Karligutza , daca tot esti prin zona ,am niste intrebari pentru tine .Tu cit timp nu ai putut deschide gura dupa extractia maselei .Si ce ai facut ca sa reusesti acest lucru ?Eu am inceput sa iau antibiotic,miine e a cincea zi ,dar durerea nu a cedat deloc si gura o deschid doar atit cit poate intra lingura ,deci maxim 1 cm .

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

sanatos si mancacios kitty REFACERE RAPIDA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Kitty Nic sa fei intr-un ceas bun. Daria Ioana sa creasca amre si frumoasa.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Kitty_nic , Daria sa cresti mare si frumoasa!

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Felicitari!! pentru Kitty Nic si micuta Daria!!! Vad ca fetitele se grabesc afara!
Eu inca nu am contractii, doar cateodata simt ca se intinde ceva acolo inginal, dar luni merg la control.
Jadi multumim de vestile despre Alina! Ii dorim sa revina cat mai repede acasa.
Ioana distractie placuta la munte! Si pe mine m-a apucat dorul de duca, am fost la cules de fragute, l-am nenorocit pe barbatu-mio ca eu abia ma mai pot apleca asa ca el a fost cu culesul, eu cu indicatiile!
Gabiarama daca ai facut trism, o sa-ti poti deschide gura dupa cateva zile; si eu am patit asa la o extractie. Sa incerci sa nu disperi - eu nici sa vorbesc nu puteam- si sa mananci cat mai lichid, ca sa nu te slabesti. In timp o sa-ti revii.
Ddanagh am citit lectia de respiratii care ne-ai postat-o. Si mie exact la fel ne-a explicat moasa cu care am facut un curs. DAr eu le repet la fiecare sedinta de Pilates. De ce? Majoritatea oamenilor respira superficial, si mai ales ca in ultimele luni n-am mai facut sport capacitatea plamanilor a scazut. prin exercitiile astea de respiratie iti antrenezi plamanii iar la momentul X, daca nu ai antrenament ametesti de atat respirat .
Sa stii ca am experimentat cand am fost la epilat respiratii profunde, cand m-a jumulit, si am suportat mai bine durerea.

Mioara 38+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Felicitari Kitty Nic si sa te bucuri de micuta Daria sa creasca mare , frumoasa, desteapta dar mai ales sanatoasa!

Ai vazut Hook de ce e aglomerat la Giulesti, deja ma intreb cum va fi saptamana viitoare! Fetele care stiu ca nasc la Municipal si elias, stiti cand se termina dezinsectia pe acolo?

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Gabi nu imi amintesc exact, dar stiu sigur ca nu am avut liniste cu masticatia timp de vreo luna si ceva... aveam senzatia ca mi s-au dizlocat niste oase la incheietura maxilarului cu mandibula. Ce sa zic cu durerea... poate pt.ca nu ai luat antibiotic imediat... pe mine m-a tinut 5 zile inainte si 5 zile dupa extractie cu antibiotic... ah, si imi amintesc acum si altceva... da! parca ma durea totusi ceva ca avusesem si 2-3 fire acolo, pe care mi le-o scos ulterior (nu erau resorbabile) si sub fire se crease cheag mic de sange... si am fost sa-mi dea drumul (eu ma dusesem ca ma doare... si imi amintesc acum ca imi zicea doctorita "uite de ce o durea! mititica!"... si ca "bine ca ai venit... trebuia sa dam drumul acolo sa se depresurizeze pt.ca atisoarele tineau vindecarea in loc")

sper sa fie bine si la tine cat mai curand... dar e chinul naibii, stiu!

karligutza

sapt.38 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by mamii

pheww curaj gaina k te tai...Asteptarea ma omoara da nici nu imi vine sa mut mobila din loc sa ...



Cata dreptate ai! De taiat o sa ne taie putintel pe fiecare (desi s-au mai vazut ele cazuri de nastere fara epiziotomie!) Cat despre contractiile dureroase, sunt mai putin inefabile decat as vrea eu: se intareste burta foarte tare si ai niste dureri asemanatoae cu cele menstruale, dar mai puternice. La o contractie serioasa o sa te doara si spatele. Ideea e sa fii calma si sa incerci sa respiri bine in timpul contractiilor, pentru ca bebe sa fie bine oxigenat. Vestea buna e ca aceste contractii nu tin mai mult de un minut, dupa care e ca si cum n-ar fi fost, esti ca noua!

Kitty Nic, refacere usoara si un bebe sanatos si papacios !! Sa fiti amandoua sanatose si vesele, iar Dariei ii uram bun venit pe lume, mult noroc si fericire cata poate ea sa duca!

Atatea printese minunate in asa de putin timp! Sper ca domnita mea sa mai stea un pic in burtica, macar pana se intoarce gine din concediu. Asta inseamna in jur de 15 iulie. Deja mi-am instruit ptintul consort si va intra el pe DC sa va dea vestea cea mare, cand va fi momentul.

LIA si domnita Miruna Demetra[/b]
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 6[/b] saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

aoleo da duamna!

ce s-au apucat astia de igienizat 100% ??????????
s-o ia si ei pe etaje, pe sectoare! pe camere, nu toate odata frate! in cazul asta sa se creeze spital de rezerva pt.atunci cand se inchide nush ce municipal sau elias!

sunt ceva de groaza astia!
sa faca bine sa isi revina repejor ca nu se pot "travali" doua intr-un pat si nici dupa cezariana nu prea le e bine cate 2 in pat!

ma mir ca doctorii nu stau cu o mana la 'iesirea' mamicii de pe masa din stanga si cu cealalta la 'iesirea' mamicii de pe masa din dreapta!

karligutza

sapt.38 cu la purtator

Mergi la inceput