Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

salut, tot io

Fetele care ati mai avut deja sarcini, sanii se opresc din crescut? eu port de obicei C sau D (depinde de firma producatoare), deja port numai D si nu mai vreau sa creasca . si-asa abia gasesc sutiene...
Macar nu ma mai dor, ca pana acum a trebuit sa port si noaptea o bustiera, ca ma trezea durerea cand ma invarteam de pe o parte pe alta. nu mai spun de dormitul pe burta..

a, si am pus si poze, poate acum merg


Monica

12+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by ceska777

Ma trece si pe mine cineva la mamici de ian 2008? Probabil 10-12 ian 2008 la cateva zile dupa ziua mea de nastere!!!



Ceska bine ai venit
Primele 10 mesaje iti sunt moderate si nu iti apar in timp real ci mult mai tarziu . Asa ca treci repede peste moderare ca altfel din pacate la viteza de scris in lista se pot pierde din vedere mesajele aparute mai tarziu

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralluca spune:

Multumesc, Babee

Monica, am citit ca sanii mai cresc, chiar daca inceteaza durerea. La mine se tot maresc, da' au unde.

Raluca
[gavi]12+ posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

Ma treceti si pe mine pe lista de mamici ianuarie, pls pls :)

DN 25.08.1981
UM 25.04.2007

Multumesc mult, pupici pe burtici!

Anca

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:


Babee trebuie sa invat si eu de la tine cum sta treaba cu organizarea cu programul la bebei.
Cum adica lucrezi part-time de la 2 luni si bebei cu cine stau sau lucrezi acasa? Nu te superi nu, ca te intreb da' eu nu reusesc sa fac prea multe cu bebe langa mine.

Ptr. sani este bun si testat pe mine Garmastanul, apoi l-am folosit si la bebe ptr. bubite, iritatii etc.

Sanii tot cresc pe parcursul sarcinii, mai mult in ultimele luni de sarcina, eu am ajuns sarcina trecuta de la masura 2 la 4-5 dupa ce nu am mai alaptat am ajuns imediat inapoi la masura 2, deci dau inapoi dupa alaptat nu ramanem cu ei asa mari


emilia si Alexandru Paul (16.08.2006)

alexandru

bebe mic

vacanta de 1 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Emilia...cu sotul stau, ca nu e nimeni altcineva cu noi.Ne ajutam unul pe celalalt

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ceska, sa ne dai data nasterii tale, data ultimei menstre si data posibilei nasteri.
Si bine ai venit.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 12+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

quote:
Originally posted by Babee

Emilia...cu sotul stau, ca nu e nimeni altcineva cu noi.Ne ajutam unul pe celalalt

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip




La mine cand vine sotul de la servici se joaca 15 minute cu Alex, apoi se culca sau isi gaseste el ceva de facut si Alex tot in grija mea ramane .

emilia si Alexandru Paul (16.08.2006)

alexandru

bebe mic

vacanta de 1 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Emilia la noi a fost de prima data asa:cum venea acasa, nu ma interesa daca era obosit sau nu prelua copilul.Se jucau, sareau-de multe ori ce nu imi convenea dar aveam nevoie de timp.Si rar stateam, de cele mai multe ori aveam cate ceva de facut.Apoi cand am decis sa reincep munca, m-a sustinut si a fot bine.Asa si a vazut si el ca nu e chiar ok sa stai acasa si sa faci si una si alta, dar pot sa spun ca ma ajuta mereu.Oricum daca nu ne ajutam intre noi, stie si el ca altfel nu reusim.Am incercat-doar cu Phillip-varianta bona, dupa 3 catastrofe am zis mai bine singuri ca stim pe ce ne bazam

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:

Burtici, face-ti o pauza de 5 minute sa schimb capitolul.

*** Un nou capitol va asteapta AICI

Mergi la inceput