Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Asa este Laura, si in Piatra Neamt e la fel de cald ca in Bucuresti????
In Piatra neamt o sa ajungem si noi la sf saptamanii viitoare , mergem in concediu la manastiri, dar eu am rude in zona si ne oprim si pe acolo cateva zile, dar ma gandeam ca ne mai racorim un pic , ca nu va fi asa cald acolo.



Carmen 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Carmen din cate am vorbit cu soacra-mea si la Piatra e f. cald. Poate nu ca in Bucuresti , dar 32-34 grade tot sunt.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 12+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Cred ca peste tot e ffffffffffffffffff cald, dar oricum cred ca oriunde mergem e mai bine decat in Bucuresti.

Carmen 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:


Cam atatea grade sunt in Ploiesti,
http://weather.yahoo.com/forecast/ROXX0012_c.html
daca vreti sa vedeti si alta localitate introduceti orasul respectiv.

emilia si Alexandru Paul (16.08.2006)

alexandru

bebe mic

vacanta de 1 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Ma trece si pe mine cineva la mamici de ian 2008? Probabil 10-12 ian 2008 la cateva zile dupa ziua mea de nastere!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Hello zuzelor!

Irlandeza - in Cluj mai gasesti un eco f bun la ISO X tel 0264 599479, acolo face ecografii si medicul meu (Diculescu Doru)Eu ti-l recomand cu caldura.

Referitor la - la noi e nici prea prea, nici foarte foarte; n-as putea spune insa ca nu-mi place...e super ok. Iar bb nici o grija nu pateste nimik (daca medicul nu interzice).

Eu sunt super obosita, am alergat toata ziua prin caldura asta ucigatoare, de acasa la spital si iar acasa, apoi la cumparaturi, iar la spital si tot asa. (soacra-mea va suferi maine o operatie si am tot alergat cu internare, analize, etc)

Am cumparat azi un nou carucior (Chicco CT 04), ca cel vechi a dat ortul popii de atata utilizare, si sper sa ma tina si la bb mic, ca Ana il mai foloseste doar putin, ma gandesc.

Va pup ca merg sa ma intind putin pana imi mai doarme minunea.

Natalia 14+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/natydu/my_photos
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna ziua la ZUZE!!!...nu stiu fetelor cum rezistati caldurii, dar io mi-as da hainutzele jos si as alerga in vant!!! Dar...care vant?.....pfuuu!Luca,...nu reuseste nici el sa se mai odihneasca noaptea de cald! Mi-e asa mila de el saracutzul, ca nu stie ce se intampla!

Buna venit noilor gravidutze!!! Sa ajungem fiecare cu bine la termen...si apoi sa ne mutam la bebei!

Simonette5+



poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralluca spune:

Hello, bun venit noilor zuze! Ia uite, tocmai cand credeam ca gata, s-a inchis lista, ce bine ca inca ne adunam! Felicitari, sanatate multa si sa fie bine!

Eu cred ca e foarte normal sa vorbim despre sex; se intampla lucruri ciudate in perioada asta si asa, daca vedem ca se intampla si altora ne linistim ca nu suntem complet duse cu pluta, nu?

La mine cheful e mai mic deocamdata, insa in crestere. Imi miroase totul i n-am nici un chef de tandreturi in majoritatea timpului. Saracu' sotz nu stie cum sa se mai aranjeze si parfumeze, iar eu... Altfel misto, ma simt sexi cu noile mele , am vise de numa-numa (cred ca-i ceva general) si daca ma prinde sotzu' dimineata cand nu mi-e rau, ooorgasmul e mult mai misto si intens. Probabil ca lucrurile bune vor continua sa vina
Apropo de schimbarile astea, am citit o carte suuuper-draguta despre asrcina, este cu totul altfel fata de cartile serioase crise de medic. Se numeste "Cel mai simpatic ghid de sarcina", eu am gasit-o in magazinele Diverta.

Hai, va las. Bun venit din nou zuzelor noi!


Raluca
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralluca spune:

Tot eu.

Au inceput sa mi se crape sfarcurile, e destul de nasol. Voi ati patit asta? Aveti vreun remediu?

Multumesc!
Raluca
12+ s-ar putea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Emiliapop uite vezi ca nu te las singura?Nici pe tine nici pe Doniro, sa fim alaturi una de cealalta..

Eu am asa:una bucata Phillip nascut pe 6 februarie 2004 si una bucata Rebecca nascuta pe 27 Iulie 2006.Asa ..si bebe care simt eu ca este 100% baiat ar trebui sa se nasca pe 24 Februarie.Scap de-o grija, le fac petrecere la amandoi.Glumesc....

Si sunt singura cu sotul, nimeni altcineva si ne descurcam foarte bine.Eu lucrez part time de cand Rebecca avea 2 luni, ma organizez cu totul si e bine.Nu e perfect, nu mai arata casa ca atunci cand eram singurei..dar e ok.

Pentru ca eu am fost campioana la migrene si altele in sarcini, recomand doar paracetamol,nu mai mult de 2 pe zi.

Si ca mi-am amintit, Ralluca incearca sa te stergi cu ceai de musetel, si sa ungi sfarcurile cu crema de galbenele.Daca e mai rau, atunci iti recomand crema Lansinoh-la mine doar asta a functionat.

Uf..am emotii si greturi pentru 5 sarcini

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput