Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

`Neata, burtici! Cum v-ati odihnit? Sper ca sunteti bine toate!

Cristinuta, felicitari pentru bebe! ! Sa ai o sarcina usoara si un sanatos!


Felicia, 5+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineatza la zuze gravidutze! Am avut o noapte agitata ca luca mi-a plans...nu stiu de ce! Voi, cum va mai simtiti? Cum v-ati odihnit??? Simptome??? Va pup si va doresc o zi frumoasa!

Angy, ceea ce ai simtit tu e sublim, cred ca numai cine a simtit poate intelege cata emotie poate sa-ti ofere asemenea senzatii! De acum bb isi face simtita prezenta si asta e minunat! Felicitari si numai bine!



poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor, ziceti-mi si mie ce ceaiuri pot fi baute de gravidutze, ca stiu ca unele sunt total interzise. Ca eu nu mai pot deloc sa beau apa, si mi-e o sete de mor. De cateva zile cum beau o gura de apa imi vin niste greturi groaznice, a mai patit cineva asa ceva?

Va pup,

Tina 5+ si Andrei (6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

tinna,si eu am patit-o cu apa tot asa: inainte beam doar apa plata,nu-mi placea apa minerala si,in general, nimic acidulat. acum mor daca gust apa plata, in schimb zilele trecute cand au fost sute de grade am baut cam 4 litri de apa minerala, enorm de mult. si am stat doar in baie.de ceaiuri nu stiu absolut nimic si mi-e cam teama sa beau.

Marina, o in 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by pussi

scuze ca dau buzna, dar... fetelor am o prietena in 9 sapt. si translucenta nucala e 1.4. Dr. ei i-a zis ca-i ff mult are cineva valorile pe saptamani??


multumim frumos!



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi



Pussi, am inteles ca peste 4 e anormal

Pupici,
Angelique 13+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Tinna, ceaiul nu dauneaza in sarcina decat daca bei ceai de ierburi folosite laanumite afectiuni!
Teiul de ex sau musetelul sau chiar ceaiul de fructe care se poate pune la frigider si poate fi f. bun...d c nu? Sau si mai bine, ai putea sa faci compot din visine, caise..apoi il pui la rece si bei linistita!
Pup... .si poti sa cauti pe net sa te linistesti, sau poti intreba medicul!



poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Cea mai buna idee e cea a Simonettei cu compotul, pentru ca ceaiul de oricare ar fi cintine cofeina, ma rog, teina si nu face bine. In plus orice ceai e recomandat in anumite afectiuni si poate sa aiba efecte adverse! Deci mai bine compot!

Pupici,
Angelique 13+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

quote:
Originally posted by Tinna S.

Fetelor, ziceti-mi si mie ce ceaiuri pot fi baute de gravidutze, ca stiu ca unele sunt total interzise. Ca eu nu mai pot deloc sa beau apa, si mi-e o sete de mor. De cateva zile cum beau o gura de apa imi vin niste greturi groaznice, a mai patit cineva asa ceva?

Va pup,

Tina 5+ si Andrei (6 ani)





Tina, am citit intr-o revista pentru mamici ca ceaiul de musetel si cel de maciese (acesta din urma contine multa vitamina C si te fereste de infectii, iar musetel a baut cumnata mea pe toata durata sarcinii si are un bebe de milioane)sunt foarte bune pe perioada sarcinii. Eu mai beau cate o cana de ceai de musetel si ma simt foarte bine.


Felicia, 5+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Neata la toate zuzele!Eu mai am putin si mor de cald!Voi nu?
Angelique,felicitari!Cred ca e minunata senzatia,de-abia astept s-o traiesc si eu!
Pussi,nu cunosc dimensiunile,dar n-am auzit ca la 9 sapt.se masoara translucenta nucala.Peste tot se vorbeste de 11-14 sapt.Chiar nu stiu ce a vazut dr.ala la 9 sapt.Bebe e mult prea mic pt.astfel de masuratori.
Apropos de asta,una din fete a postat zilele trecute adresa spit.Titan.Au o prezentare interesanta a ceea ce se face la medic,pe saptamani si alte chestii utile in sarcina.
Sa aveti o zi racoroasa!

Carmilia 10s5z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:



iunie 2006
GUGU 13+

Mergi la inceput