*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Neatza fetelor.
ALINA ce voinicel e Davidutzul tau,un adevarat barbat. sa va bucurati de el, sacreasca sanatos destept si cuminte. Sa va aduca numai bucurii!!!
GHINETZ iti tin pumnii sa fie totul bine, sa nu te stresezi prea mult. Sa-mi spui te rog si mie ce ati hotarat impreuna cu dr si cine o sa aiba grija de tine.
Eu tocmai am facut injectia de rigoare si acum sorb din cafea ca sa-mi mai creasca tensiunea. Ce urat e sa stai la paaaaaaaaaaat toata ziua. Peste doua zile implinesc o luna de cand ma chinui.
Pup la toata lumea.

iunie 2006
GUGU 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Gugu, imi pare rau ca stai rau cu tensiunea..si ca de o luna de chinui..dar pentru bebe merita orice sa suportam, nu? Fii puternica si ai incredere in bebele tau! am vazut ca pana acum s-a tinut strans de tine..



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

KRISS chiar ieri am avut o discutie serioasa cu bebika, i-am spus sa fie in continuare cuminte si sa se tina bine acolo in burtica ca afara e urat.

iunie 2006
GUGU 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Gugu eu cred ca o sa te simti si mai bine mai tirziu, asa e in primele luni mai apar probleme dar spera si tu ca o sa treaca.
Kriss te poate durea intepatura si daca nu a fost facuta cum trebuie. Eu am patit-o.
Nu stiu de ce dar m-a apucat o harnicie pe ultima suta de metri... Se vede ca tre sa nasc si mi-e frica sa nu ramina treburile neterminate.
Profit si de faptul ca Vlad e la mama si sotul e plecat.


Monica 35+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Multumesc Alynta ,ma simt mai bine acum.Fetelor sa va mai intreb ceva ,eu cam am avut probleme cu herpesul.Si de cateva zile mi-a aparut unul in obraz.Nu am avut niciodata herpes genital,dar oare ast care apare la buza sau pe obraz nu afecteaza pe bebe?Adica eu vreu sa nasc normal si ma gndesc sa nu-i fac rau.Ce ma sfatuiti?Oricum o voi intreba pe doctorita data viitoare.Pupici

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Nu stie nimeni,nimic?Off, sau ati plecat toate ?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

O zi buna si de la mine. Azi la un cappuccino invit pe toata lumea. Cu lapte si muuulta spuma.
Gugu, pentru bb merita orice sacrificiu. Stiu ca e grea sa stai numai in pat, dar gandeste-te la minunea ce-o porti in pantec. Nu-i asa ca ai prins puteri? (nu de alea de mutat muntii, ci de mai stat inca ceva timp). Azi merg sa vb cu Dr. Grigore. Te anunt ce si cum. Ma dadeam curajoasa zilele trecute, acum iar am emotii. Ce o sa zica? Cui ma lasa? Of! Ce-o fi...o fi!

Nonna, ai grija cu harnicia. Si eu ieri m-am dat viteaza, daraseara mi-a fost cam rau.
Si am mai constat ceva la mine. Mi-e mereu somn. daca ma intind putin la tv, adorm instantaneu. Si nu ma plang...noaptea dorm. Sigur, ma trezesc ori de cate ori ma intorc, dar adorm imediat. Eu acum dorm singura, imi pregatesc de seara doua perne, asa ca nu ma intorc in loc, ci asa...la stanga si la dreapta, cu cate o pauza scurta pe spate, moment in care ma intind ca o pisica. (ei, atunci apre de obicei cate un carcel si ma trezesc, dar trece) Oare de ce simt nevoia sa ma intind, sa-mi intind toti muschii?

Oana 36+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Moldoveanca, imi pare rau, dar nu te pot ajuta in leg. cu herpesul..
Poate totusi stie o mamica sau o mamica in devenire..
Nonna, posibil sa nu fi fost prea priceputa..mi-a mai trecut acum..dupa amiaza ma si duc sa iau rezultatele..
Nu a mai aflat nimeni sexul bb-ului? Mihaela, tu nimic inca?




Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by kriss79
Mihaela, tu nimic inca?



Dupa amiaza merg la control.Sper ca totul sa fie bine...Si roz.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Asa sa fie Mihaela! cel mai frumos e sa ai pereche..imi doresc si eu asa..



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput