*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ALINA E SUPER DAVIDUTZ SA-TI TRAIASCA SANATOS !

STEFANIA17Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Astazi am spalat si am calcat hainele lui bebe(pe caldura asta)
Ar mai fi citeva dar in mare am cam terminat, ramine sa fac bagajul.Mai am timp destul cred.
Alina vreau sa te intreb cu ce l-ai imbracat pe David cind ati iesit din spital?(cu pantalonasi lungi sau scurti?)De infasat cred ca nu trebui. La vlad era in martie si l-am imbracat bine dar acum nu stiu .



Monica 35+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Fetelor multumim de aprecieri!
Slimatei, Ghinetz si eu eram la fel de nerabdatoare ca voi atunci cand mamicile din odiseea mea nascusera deja copii! Dar si asteptarea e buna! Creste iubirea pentru pui!
Moldoveanca D-ra dr. Mihalceanu s-a comportat exemplar! A fost alaturi de mine ca OM! Rezidentele cu care lucreaza si d-ei m-au ajutat enorm! Am avut parte si de momente "vesele" in travaliu! Dar eu am colaborat foarte bine cu ele si am fost "cumintica"! Le ziceam ca sunt dragute si ele zambeau! Apoi le ceream apa sa-mi inmoi buzele si imi dadeam si pe fata ca sa ma racoresc in contractii! Ma ajutau sa merg de pe pat pe masa, iar cand ma prindea pe "drum" o contractie ma sprijineam de ele! Si mi-a zis orice miscare facea!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Nonna ai fost harnicuta! am si eu ceva de calcat - de-ale sotului - dar tot aman. Ar fi bine acum, seara, pe racoare. dar azi m-am simtit fff obosita si nu cred ca mai pot. zilele astea am tot umblat, cred ca am exagerat putin cu plimbarile luuungi. Azi m-am resimtit. Si am avut zi de gatit. Pe la 6 seara m-am intins putin si...am adormit

quote:
ieri am sarbatorit aniv. casat.la rest. unde am facut si nunta..numai ca in 3

La multi ani, Cristina! Sa fiti fericiti!

Si ca mi-am amintit: stiti vreun local pentru botez, pentru aprox 40 de persoane? Nu am gasit inca nimic care sa ne placa (raport calitate-pret).

Oana 36+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Ar mai fi citeva dar in mare am cam terminat, ramine sa fac bagajul.Mai am timp destul cred.


Eu, pentru orice eventualitate, am facut si bagajul. (tot azi, ca a dat peste imine harnicia si ma gandeam ca daca o las sa plece asa, neutilizata...) Mai am de pus medicamentele, cremele...ma rog, astea de sunt la frigider. Si am pregatit si pungute cu eticheta de lasat acasa, pentru sot (cunosc ceea ce posed asa ca etichetele au fost musai-musai), sa stie ce sa-mi mai aduca: tricouri pentru mine, haine pentru bb, hainutele de scos din spital. Pentru scos din spital am pus doua "variante": una pentru vreme calda, adica un body cu manecuta scurta (ma rog, pana la cot) si niste pantalonasi subtiri. Pentru vreme rece un costumas cu maneca lunga (body-ul) si salopetica, botosei si o caciulita. O sa vedem.

Oana 36+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Simona, vezi, acum tu esti prima pe listuta. Hai, sa facem galerie sau nu vrei sa o influentam cu nimic pe Miruna? Dar poate niste majorete, doar-doar face culbuta...




Oana 36+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Am sa pun un linck cu pozele lui David!]
Nonna l-am scos din spital cu body, pantalonas lung, camasuta si caciulita!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Gata! Am pus la semnatura poze cu David!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David


Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata!
in dimineat asta va invit la o cana de lapte( epermis pt. toate).
Sotul s-a trezit devreme ca a plecat la corectat la bac si normal ca m-am trezit si eu. Fetelor eu cred ca-mi trebuie o macara sa ma intorc noaptea de pe o parte pe alta ca eu nu mai pot.
Oana, oare sotii nostri nor fi frati?El nici chilotii nu-i gaseste daca nu-i dau eu.Si eu fac acelasi lucru, las lucrurile lui bebe cu eticheta daca e cazul sa mai aduca ceva si ale mele care cred ca mi-ar mai fi necesare(pijamale, chiloti , prosoape ) intr-un sertar.La mine e musai caci nefiind din Iasi e grau sa trimit sa le schimbe.( insa ma bazez pe mama).
O sa pregatesc si eu pt bebe ceva mai grosut caci eu ma gindeam la un costum cu mineca scurta si pantalonasi cu piciorutul gol.
pentru fetele care vor naste in curind-lavinia si Simona-nasteri usoare si printesele sa fie ca in basme.
O zi buna tuturor.

Monica 35+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Buna dimineata
M-am sculat devreme pt.analize..numa ca acum ca m-am intors de la lab.nu stiu de ce ma ustura locul si mi s-a umflat putin vena..de obicei nu aveam nimic..e drept, e prima data cand imi ia din mana dreapta..
Aseara am asteptat in zadar sa ploua..am citit in ziar ca azi si maine se asteapta vijelii, ploi cu grindina..s-o vad si pe asta!
Ghinetz, multumesc pt. urare!
Nonna, bun laptele..dar mai tarziu..ca acum am mancat iaurt cu covrigi:)
La kg..am pus pana acum 3 de la greutatea cu care am inceput..
Simona si Miruna!!!
dar nici Lavinia nu e pe departe..maine merge la spital..
Deci si pentru Lavinia si Lorina Maria!!!

o zi usoara!



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput