*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Alina sa fie intr-un ceas bun...

STEFANIA+15Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Alina , nastere usoara si sa ai parte de o experienta frumoasa !

Mamici de Iasi , voiam sa va spun ca am luat de la magazinul Teba body-uri la 2 si 4 roni .Cele la 4 roni erau la preturi promotionale ,iar cele la 2 aveau mici defecte .Aveau chiar o gama variata fata de alte dati . o sa fac si poze sa le vedeti.


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Kriss,unde ai disparut?Ai plecat la Brasov?Eu am fost azi la eco si l-am vazut pe bebe care e un dulce i-am vazut talpitele si gurita mare.Va pup

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Gabi ,te rog mult sa imi spui si mie unde este magazinul Teba ..E pt prima oara cand aud de el si preturile la bodyuri mi se par superrrr.Mai ales k din experienta unor prietene ,mamici stiu k bodyuri nu ai niciodata prea multe pt bb.Astept cu mare nerabdare raspunsul tau k vreau sa merg si eu sa cumpar.
Alina ,sunt cu sufletul alaturi de tine si de abia astept sa aud vesti .Cu siguranta acum deja te bucuri de puiul tau si il pupacesti.Un pupic si din partea mea si a Amaliei.
Pupici pe burtici la toata lumea si o noapte frumoasa!

Cristina 20+ si Amalia Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Alina, asteptam vesti! Si stam cu sufletul la gura! Waw!!!Prima nastere mosita de noi, aici. Ce frumos!


Salut si celelalte fete.
La multi ani, Simona si o casnicie frumoasa in continuare. (ieri nu am intrat pe net) O sa vezi cat de minunat va fi in trei!!! Eu sunt doar cu sotul zilele astea si parca e casa pustei. Ne invartim ca bezmeticii si nu mai stim ce sa facem: cand eu la tv si el la calc., cand invers. Un copil umple casa, pe buna dreptate!
Gabi, multumim pentru pontul cu bady-urile. Ce mai faci? Ce fac iezii?
Nonna, da, si eu nasc prin cezariana, dar nu stiu cand. Joi merg sa vb cu medicul, caci...am tot spus-o, imi pleaca in concediu. sa vad pe mana cui ma lasa. eu nu vreau sa ansc mai devreme de termen, dar avand deja o operatie, daca bb emare...s-ar putea sa fie nevoie. daca ar fi dupa mine as naste la 42 de saptamani (adica ultimul termen acceptabil) dar...tot timpul m-am gandit asa: fiecare se pricepe la meseria sa, deci e normal ca medicul sa stie mai bine.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Astazi bebita a facut 16 saptamani. Pana acum am simtit eu oareshce fluturasi prin burtica,dar toata lumea se uita chioras la mine zicandu-mi ca e prea devreme.Doar dr mi-a dat dreptate. Eiiii....si astazi...pot sa va spun ca NEGRESIT bebita a miscat.De dimineata de la 6.30 numa tumbe face.

Gabi,saru-mana de pont.Stii cumva ce program au cei de la Teba?E deschis si sambata? Body-urile sunt si cu maneca lunga?

Oana,42 de saptamani zici? Eu n-as avea rabdare,as alege termenul cel mai mic cu putinta.
Cat despre faptul ca un copil iti umple casa,asta e de o mie de ori adevarat.Soacra-mea are bilete la mare si vrea sa-l ia si pe Robert,dar eu ma gandesc cu groaza cum am sa rezist fara el timp de 2 saptamani.Mi se pare enorm de mult.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Oana si Miha,va rog din suflet sa imi ziceti si mie unde e magazinul Teba ca imi doresc mult sa ajung si eu sa vad cu ochii mei asa un magazin convenabil.
Eu sunt f stresata ,maine am un examne f greu si ingrijorata pt Amalia care mi se pare cam agitata .Nu ca nu imi creste inima sa o simt miscand ,dar oare e normal sa se intample acest lucru f des sau e doar k ii transmit eu stresul?
Astept raspuns de la voi la amandoua intrebarile.
pupici,

Cristina 20+ si Amalia Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Cristina,magazinul Teba e cum mergi de la Tesatura spre zona industriala,pe partea dreapta,cred ca e prima statie de tramvai.E o intersectie mare acolo si daca mergi spre stanga ajungi in Tudor. Sper ca ai inteles ceva din explicatia mea savanta.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Miha ,mi-ai explicat f clar .Un pupic pt tine si bebe de la mine si de la Amalia.La multe saptamani inainte pana la termen!
Maine dupa ce scap de examenul de cosmar o sa trec cu siguranta pe acolo .Sa am asa un fel de alinare.M-am saturat sa ma stresez atat ,dar nu prea am ce face.Asa e firea mea.Pun prea mult la suflet.


Cristina 20+ si Amalia Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Alinta27 e ok.Este mama si David e un grasan de 3.500 nascut la 02.18 - 27.06.07.A nascut normal iar epidurala nu si a gasit locul.nu a gasit locul anestezistul.revin cu amanunte.nastere usoara la toate.BAIETI-RESPECTATI LE CA STIU DE CE!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput