Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

buna burtici dragi,

Pussi , inca o data felicitari pentru pereche si pentru colul tau cel competent si lung Am luat si eu cartea "cel mai simpatic ghid de sarcina" si m-a amuzat teribil, chiar mi-a placut foarte tare.

Andra, sincer n-as vrea sa se faca un clasament al kg luate, ca eu am aflat cu tristete ca am luat 8 kg in 17 saptamanani jumate de sarcina ! Altele atata iau pana in luna a 9a. Trist, dar adevarat. Ma mai consolez cu ideea ca poate cine stie, le iau pe toate in plus acum, si nu mai iau decat 2-3 pana nasc ! Nu e imposibil, chiar daca e foarte foarte foarte improbabil...
Victo si Roxxy , felcitari pentru baietei ! Fetelor, veniti repede cu vesti despre alte fetite ca suntem cotropite !!!

Eu am avut o noapte tare proasta, m-a durut burta am luat de 2 ori no-spa, micuta era agitata ca ieri m-a mancat undeva sa-mi fac un frappe cu cafea instant , dupa care m-a pocnit revelatia lu' peste ca de fapt poate nici n-am simtit cum misca pana acuma, ci am simtit contractii si habar n-am avut. Si s-a dus somnul meu pana spre dimineata...

17s + Sophia 80%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Buna burtici!

Felicit si eu mamicile de baietei Victo si Roxxy...sa fiti sanatosi !

Felicitari si tie Pussi pentru perechea din burtica...sa creasca mari si sa fiti sanatoasi cu totii..

Darleena, acum merge siteul lyada.ro




Gianina si Simona Andreea(24.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
Pussi,felicitari! ce frumos, baiat si fetita o data; si eu speram la prima sarcina, desi sunt constienta ca este greu cu ei mai ales in primul an-"scapi" insa o data!

Victo,Roxxi, felicitari pt. baby boy!

Darleena, ce model ti-a placut?? nu stiu daca nu v-am oinnebunit deja, dar si eu am pe short list Bebeconfort (este chiar pe primul loc in toul preferintelor).
Modelul care imi place mie este Loola, si costa cam asa (aprox.):- modulul sport 12-14 mil
- cosuletul pt. primul an vreo 6 mil
- landoul vreo 10 mil

Este posibil sa iti mai dea un discount...daca insisti (la BabyExpo o fac)

Cosuletul si landoul se pot monta pe cadrul "universal" (cel de la modulul sport).
Eu cred ca o sa-mi cumpar modulul sport+cosuletul, fara landoul care costa destul de mult si nu stiu cat o sa-l folosesc in primele 5-6 luni, cand plimbarile vor fi mai scurte fiind iarna

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

BB,tu ai fost cu fasolea la conserva??? ieri dupa-amiaza mi-am cumparat si eu fasole batuta de la un restaurant, a fost f. buna, dar...am crezut ca o sa-mi explodeze burtica, am zis ca nu mai mananc in viata mea (pana la urma am completat "in viata mea de gravida). Seara am "completat" cu pepene rosu-am "spalat" cat s-a putut prin stomac,intestine,etc- binenteles ca si asta a avut efecte secundare....
Zilele acestea iau o pauza in produse "umflatoare"...sa-mi revin cat de cat...

Va doresc un weekend superb!



Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

AJUTOR !!!fetelor mie imi vine sa si sa urlu de ciuda am o cazut intr-o depresie...
m-am uitat in oglinda si m-am vazut umflat cat o...si la fata si in plus stau rau ma simt imbalonata, si capac peste pupaza toata lumea se uita la mine ca la un monstru imi zic mereu:VAI DA CE RAU ARATI!!!cat ai sa te faci pana la 40sapt. daca acum ersti asa! pacat ca nuam cum sa va pun o poza cu mine sa va dati cu parerea macar sa ma consolati daca puteti stie cineva cum as putea sa pun o fotogrefie?

STEFANIA13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Stefania,stai linistita! daca doar te-ai umflat, ia masuri pt. dezumflare :multe lichide (apa plata si sucuri naturale), fara sare, stai cu picioarele mai ridicate. Nu mai manca sarat, macar cateva zile,sa vezi diferenta.Mananca multe fructe
Eu ma gandesc cu groaza la ingrasat, in general kg multe vin dupa prima jumatate-adica inca de vreo 2 ori cat pana acum (ar fi bine sa fie la fel, dar de acum se iau mai multe...). In prima sarcina am luat 6 kg pana pe la 21 saptamani, iar pana la sfarsit (mai putin de 38 saptamani) am ajuns la 20! Multe am pus in ultima luna-vreo 6 - atunci cand am facut miscare mai putina si am stat acasa.
Incerc sa mananc dietetic, dar mai scap la una alta (nu des...)
Eu o sa-mi scot cat de curand verigheta, imi este teama ca o sa ma trezesc intr-o buna zi cand o sa fiu nevoita sa o tai..

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

slimatei lumea e mai ciudata uneori,problema e ca noi ne lasam influentate de ce zice lumea,ceea ce nu mi se pare corect...,unele femei pun mai putin la sarcin,altele mai mult depinde cum te-a inzestrat mama natura...,adica cum esti tu de felul taumai slabuta..,mai grasuta...,eu una sunt inalta si mai dintr-o bucata...,acum se vede ca am pus la burta mult in rest nu prea ,dar sunt sigura ca ma voi face ...,dar pe mine nu ma afexcteaza cu absolut nimic...,e normal doar avem un mic sufletel in noi care trebuie sa stea cat mai confortabil,asa ca nu te mai gandi la ce zice lumea si cum te vede ea...,eu cred ca toate femeile insarcinate sunt frumoase...,au ceva unicat..,asa ca fruntea sus si sa ne bucuram de aceste clipe care zboara atat de repede,eu aproape ca am ajuns la jumatatea sarcini si nu stiu cand a trecut!!!
Poze poti pune pe adresa noastra comuna...,trimitand un mail de pe mailul tau personal cu cateva poze,abia asteptam!!!
Felicitari ptr. [pink]fetita/pink]si baietel,ce bucurie...,multa sanatate sa aveti!!

18+ Angelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

nu stiu ce sa intamplat cu ultima fraza...,am vrut sa te felicit pussi,ptr o asa veste...,e un miracol...,sa ai asa ceva in burtica..,doi deodata,multa sanatate va doresc,pupici!

18+ Angelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Stefania stai linistita ca in general lumea este rea si arunca cuvintele aiurea,important este ca tu si bb sa fiti sanatosi ca frumosi sunteti sigur

anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oooo...saracuta de tine..slimatei...auzi la ea...mai da oamenii aia chiar vor sa fii manechin acum? lasa, mami ca ai timp dupa ce nasti..bagi sala, forta...nedormit, nemancat..he he..sa vezi cum te faci..pai..:)
acu tu nu te mai supara pe prostii din astea si vezi de bebe tau..
un pupic mare de la noi, care nu avem, intr/adevar aceasta problema cu kilogramele, dar pana la sfarsit..he he..mult mai este...

fetelor, bebelusu meu a fost azi taaaaaaaaaaare activ...toata ziua s/a jucat pe acolo prin burtica ;i ce mi/a mai placut..:):)

stau insa si ma intreb..eu voi scapa vreodata de vomitatul de dimineata??????????????????

19+

Mergi la inceput