Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Victo, felicitari pentru baietel!!! Sa va traiasca!

Pussi, ce sa mai zic...
Ce bine ca nu trebuie sa faci cerclaj, si poate ai noroc si scapi toata sarcina de el!!! Si de sex ce v-a zis, in sfarsit unda verde?

Va pup si azi ies in oras cu al meu, sa mai cascam si noi gura...
Am gasit o ciocolata asa de buna, de la Milka cu fructe de padure, care direct de la frigider e mortala!!!

Adina 12+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

darleena, nici la mine nu se deschide!!!
mirela, gasesc NO SPA in italia?? sau sa merg pregatita de aks?

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik









bb nu aici nu gasesti no-spa eu iam zis soacrei mele sa imi trimita din tara,dar gasesti altceva Buscopan se cheama dar mai bine ia-ti din tara.

Darleena sarumina ca mi-ai raspuns la intrebare.

Mirela 14+ si speram sa ramina MATTEO
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mirela, multumesc de raspuns!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna burtici
Victo sa iti traisca baiatul si sa fie sanatos.
Pussi bravo mama,buna lovitura.
Pupici

anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

multumesc tuturor fetelor de urari!
ieri am fost la morfofetala la Iosup...ma rog, printre altele, ca am mai umblat mult si bine pt trat pt listeria. D. dr Haiduc de la euroclinic efectiv n/a vrut sa imi dea tratament...m/a intrebat doar de ce am venit asa tarziu...pai doar ieri am scos al doilea rezultat..si m/a trimis la o alta clinica, la o alta dr...pe care bineineteles ca nu am gasit/o. asa ca am sunat/o pe dr mea din cj, dr Iosup a sunat si el pe un ginec.
cum cele 2 trat.erau diferite, eritromicina sau augmentin, am sunat un al treilea dr...care a sunat un biolog...sa/mi spuna cam care e diferenta dintre cele 2, avand in vedere ca eritr.ar fi trebuit sa iau 2 la 6 ore, ce mi se parea f mult.
l/am innebunit si pe Iosup sa imi zica care e dif dintre cele 2..cum era deja 20, 30..cred ca l/am si enervat oleaca..asta e..
bebelinu' in principiu e bine...desi un rinichi are nu/s ce...Iosup nu m/a pus pe ganduri...sper ca totusi e o chestie minora..nu ma mai gandesc pana la urm eco.
iar eu, bineinteles, cum era de asteptat, prea stresata si deshidratata.asa ca, sa pun mana sa beau.
baietu meu e ta/su in picioare, ce sa va zic...si gropita din barbie o are..
iar despre urmarile varicelei si listeriei..la eco nu se vad.dar Iosup nu a exclus nereguli functionale/gen afectiuni ale vazului, auzului...bine, riscul nu e urias, dar exista.
acum, Vasilica Superman al meu- ca asa l/au botezat dnu dr si ta/su- va fi un norocos si nu va avea nimica..:):)
va las, ca am scris cat pt un capitol intreg.


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

victo FELICITARIIIIIII pt.
darleena nu se deschide, eventual da-i o cautare pe google! Si cu sexul...eram asa incantata de col aseara ..ca abia azi noapte am realizat faza cu fetita!
adinasex?? ce e asta?? n-am voie probabil toata sarcina! Si ne utam unul la altul cu o pofta
mikutape mine nu ma doare ca la CM...doar se intaraste burta, poti sa iei No-spa!
creemmultumim la fel si voua!!!trebuie sa ne hotaram la nume oricum acum vine tot familionul la masa ... noi doi + fratiorul si ne hotaram
bb_yasmisi 5 zile pana la concediu
ancadragomanse pare ca da, acum facem planuri cum modificam casa ca sa incapem toti..si gemenii in camere separate..si eu raman fara spalatorie..si n-am unde sa le usuc rufele! Inca mai procesammmmmmmmmm!!!



PUSSI 14+ &

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by pussi

bb_yasmisi 5 zile pana la concediu




PUSSI 14+ &

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi



pussi 5 zile pana la eco 4D si abia pe 25 plecam. am amanat cu 4 zile din cauza programari la 4 D!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare, fetelor.
Spre rusinea mea nu v-am mai scris de vreo 2 luni. Nu mi-a mers nici net-ul acasa. Acum am 16 saptamani de sarcina. Acum doua zile am facut prima eco morfo la dr Iosup. Am un baietel sanatos. O sa-l cheme Rares Matei. A fost super impresionant la eco. L-am vazut cum si-a dus manuta la fata. Este incredibil sentimentul. Eu ma simt super bine. In afara de 2 zile cand eram intr-o luna cu stari usoare de greata nu am mai avut nimic. Am luat pana acum 4 kg. Sanii nu ma mai dor. Sper sa fie totul ok. La eco mi-au iesit IR-urile (cred ca este vorba de stadiul de imbatranire al placentei) putin cam mari. Dr Iosup nu parea ingrijorat, insa mi-a spus sa ma odihnesc mai mult si sa beau mai multe lichide. Bineinteles ca am inceput sa beau vreo 2 litri de apa pe zi. Insa cu odihna este mai greu pt ca lucrez cam 10 ore pe zi.
promit ca o sa intru mai des sa scriu. Va pup pe toate pe burtici.
Roxxy 16+ Rares javascript:insertsmilie('');
baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

fetelor, va rog sa ma scuzati eu tot va intreb cate ceva si tot ma iau cu vb si nustiu nu-mi aduc aminte daca v-am urat
" sanatate la copilasi, fetite si baietei" sa va traiasca si sa fie asa cum vreti voi pana la capat!

STEFANIA13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Buna, burtici!

Victo si roxxy80 FELICITARI pt baietei. Sa fie sanatosi si sa creasca mari si frumosi.
Victo, ma bucur ca pana la urma te/ai lamurit ce tb sa faci pt listeria. Sunt sigura ca va fi bine bebe al tau, e luptator.

Pussi ma bucur mult ca nu mai ai nevoie de cerclaj, vezi ca iti faceai griji degeaba? Stand cumintica la pat totul se va sfarsi cu bine. Si, bineinteles, FELICITARI pt bebe fetita. Mi se pare super sa ai pereche asa dintr-o data. Mii de felicitari.

Eu astazi am fost fffff harnica, dupa ce m-am trezit de dim sa imi duc soacra la spital pt un tratament, pe urma am facut curat (aspirator, spalat de jos, sters praf, etc) si apoi am calcat. Pe mine partea cu calcatul rufelor ma termina, pt ca tb sa stau in picioare si ma doare spatele rau de tot, asa ca nu pot calca prea mult timp si apoi imi si fac curaj greu pt ca stiu ce ma asteapta, si uite asa se aduna morman de rufe necalcate si azi mi/am facut curaj. Acuma ma odihnesc (ma rog, dupa ce va scriu voua) si astept sotul sa se intoarca din team-building.

A, si aseara, va spuneam ca merg sa imi fac de cap cu fetele in oras. Ei bine, una dintre prietenele cu care m-am vazut este si ea insarcinata (o minune de la D-zeu pt ca avea un ciclu ffff neregulat, ceva de genu o data la 2 luni) si ieri a fost la dr la control si ii auzise inimioara lui bebe, are aproape 8sapt. Era fff fericita si eu m-am bucurat f mult sa o vad asa.

Va pup si va doresc un we minunat in continuare.

Anca 20+ Elena

Mergi la inceput