Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

se poate sa fac amiaza la ora 17.15?
dar mi-e somn...

inuta bafta mai departe, ai vazut ca se rezolva?
urmeaza tratamentul si fii cumintica si cat mai mult in pat... atentie, sotul un pic mai departe de tine, caci eu cand am luat utrogestan pt.fixarea embrionului am avut interzis la

simo sa fii si tu cumintica in pat si lasa zidul ca faci buba

cristina si karligugurutza mea sughite de cateva ori bune pe zi, cateodata minute in sir... asa ca nu-ti fa griji; am citit si pe net si am inteles-o perfect si pe anya; deci e spre binele lor sa sughita ca sa aibe cine tipa la marea intalnire!

si pen'ca n-am mai zis nimic de mine, adaug acum ceva important: azi inchei sapt.37 si vreau sa va zic ca abia astept sa nasc, daca s-ar putea si maine ... incepem saptamana 38 si zau ca nu vreau sa ajung la inducere... imi gasesc eu ceva mobila de mutat pana atunci, nu-i asa? or poate aveti nevoie careva de ajutor! ma ofer! va ajut si GRATIS!!! atentie, oferta e limitata in timp!



zzzzzzzzzzzzz

karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by karligutza

se poate sa fac amiaza la ora 17.15?
dar mi-e somn...

karligutza

sapt.37 cu la purtator




Orice e posibil, karligutzo! Orice, numai sa fii odihnita cand te apuci de mutat mobila!
Alexi, sa te faci repede bine, ca mai avem un pic de asteptat barza!
AndraZ, iti tinem pumnii pentru inca cateva saptamani bune! Eu scandez sus si tare "Jos tensiunea! Jos tensiunea!", poate ma aude cineva acolo sus, cineva care ne iubeste pe toate si are grija de noi!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by karligutza


simo sa fii si tu cumintica in pat si lasa zidul ca faci buba


karligutza

sapt.37 cu la purtator





Sa stau cuminte sau sa fiu cuminte in pat?

Iar de zid vad ca trebuie sa il cedez, ca-i la mare cautare!

Lia

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Karligutza , 5 ore ? La mine a durat doar o ora ,dar dr s-a chinuit un pic pt ca era transpirat tot cind a terminat .Radacinile erau crescute inspre obraz si acum cind am putut sa casc gura un pic mai tare ca sa pot vedea si eu ceva printre dinti ,am observat ca am gaura si acolo (in obraz adica ).In rest nu pot vedea mare lucru .Lichidele le beau cu paiul ,iar mincarea cu lingurita ,pt ca numai ea incape printre dintii mei .

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by gabiarama

Karligutza , 5 ore ? La mine a durat doar o ora ,dar dr s-a chinuit un pic pt ca era transpirat tot cind a terminat .Radacinile erau crescute inspre obraz si acum cind am putut sa casc gura un pic mai tare ca sa pot vedea si eu ceva printre dinti ,am observat ca am gaura si acolo (in obraz adica ).In rest nu pot vedea mare lucru .Lichidele le beau cu paiul ,iar mincarea cu lingurita ,pt ca numai ea incape printre dintii mei .

GABI ,de 3 ori mama
Poze



din pacate asa a fost... daca anticipa ce era acolo (o radacina a maselei de minte era putin sub radacina maselei vecine care e perfect sanatoasa) si ar fi stiut ca in ziua aia anesteziile erau apa de ploaie pt.mine, m-ar fi trimis la chirurgie si s-ar fi rezolvat totul in 15 minute...

anyway, stiu cum e sa nu poti deschide gura decat cat incape o lingurita si aia cu greu... ... iar cu gaura, asa e... maselele astea au efecte cam nasoale dupa ce le scoti... ai impresia ca ai o 'ditamai' gaura chiar si in obraz... iar legatura dintre mandibula si maxilar e ramolita rau dupa extractie.

asta-ti lipsea tie acum


karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

simo si una si cealalta, doar nu vrei sa-ti sara dopu' ...

ai inceput injectiile? o intepat tare acu'?

karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Gabi am intrebat si din nefericire nu poti lua Aulin daca ai suferit recent o operatie, esti insarcinata sau alaptezi...sorry......Asa ca eu parasesc zidul, pentru ca tu ai mai msre nevoie de el....Era o zicala "cum poti uita daca ai o problema foarte mare - incalta o pereche de papuci care te rod sau sa te doara o masea"...Imi pare tare tare rau ca ti s-a intmplat asta

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

karligutza a durat mai mul alintatul decat intepatul...ca deh! asa-i cand ai dr tau acasa

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

ah, am uitat sa mentionez ca n-am plecat traumatizata de la stomato... doctorita a facut tot posibilul sa fie si concentrata si vesela in acelasi timp (ii era asa o mila de mine mai pe final ca ma intreba daca mai pot, daca mai rezist, iar eu ii ziceam "faceti orice, numai sa iasa... rezist rezist ziceam eu cu ochii siroind de lacrimi insa fara nici un icnet ".... aproape ca o incurajam eu pe ea sa continue, caci ea nu prea voia sa isi vada pacientul suferind dar in cazul meu nu mai avea ce face, stia si ea, n-aveam sa merg cu clestele agatat de gura la chirurgie in al 5-lea ceas!... offf!).


Ba mai mult, la vremea aia (prin luna mai-iunie cred) inca nu stiam ca voi ramane gravida asa curand (in octombrie) si mi-a zis ceva de genul "daca ai rezistat la mine pe scaun 5 ore cu gura deschisa si cu anestezii aproape ioc... poti sa nasti linistita natural!"

oare o fi zis ceva adevarat? sa-i fie gura aurita si sa fi fost durerile acelea mai mari decat ce urmeaza a fi la nastere ...


cica 3 dureri sunt mari pe lumea asta si toate cu "M"
1. durerea de Masele
2. durerea de (a deveni) Mama
3. durerea de a Munci

dar observati primele doua sunt comparabile... asa incat eu zic sa avem curaj noi nascatoarele ca poate n-o fi asa grav!


karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by Simo78

Gabi am intrebat si din nefericire nu poti lua Aulin daca ai suferit recent o operatie, esti insarcinata sau alaptezi... Asa ca eu parasesc zidul, pentru ca tu ai mai msre nevoie de el...


eu zic ca ar trebui sa plimbam zidul asta de la una la alta cu chirie caci vad ca e la mare cautare; mintea romanului, imediat se gandeste din ce sa mai faca bani, pe ce sa mai puna taxe


iar cu intepatul si alintatul am inteles... asa da 'tratament'
ce zici, vei generaliza? sau te lasi convinsa mai repede data viitoare?


karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput