MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Buna,la fetele cucuietele


PETRO eu botezul il fac aici ptr ca noi fiind catolicii amindoi si cum noi consideram ca ceea ce am in burtica este minunea lui Dumnezeu(dupa 4 ani de asteptari) vreau sa ii multumesc intr-un mod mai special lui Doamne Doamne si sa o botezam pe Sara in Vatican,iar in ceea ce priveste petrecerea o sa inchiriem un local ca pe aici prin zona sint localuri care te lasa pina dimineata.



PETRO,PICCAFLOR,DANA,SERJ,STEFANIA SI MAMII MULTII VOUA SI BEBICILOR

Mirela 19+

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/99871.birthdue.png" target="_blank">SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

mirela - . Frumos ... botezul in Vatican !!!!

picca - noi amandoi suntem ortodocsi si cum spunea si dana nu cred ca ne va da voie sa facem la catolici. Dar nici nu vrem ... Am fost si eu la un botez catolic ... e diferit fata de la noi, dar ceea ce imi place e ca nu se lungeste asa mult slujba ca la ortodocsi. In rest, obiceiurile noastre eu le simt mai aproape ca sa zic asa ... imi plac mai mult.

Petrecerea de dupa ... nu stiu daca vom gasi rest. care sa faca pana dimineata ca la noi (sau oricum pana mai tarziu) ... si de aia preferam in RO ... parca e distractia mai mare ... si in plus, imi pare rau si am fi vrut alaturi de noi la botez anumite rude si prieteni care sigur nu vor putea veni in IT. Dar vom face slujba si tot ce tine de botez aici iar in vara, cand vom merge casa, vom da o masa si acolo pt. restul fam. ... ca sa simtim si atmosfera romaneasca ...



Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Cine se ofera si se ocupa cu schimbatul cap???

stefiiiii - nu vrei sa o faci tu ca tot ai avut initiativa de a ne face grupul nostru? Si parca ziceai si ceva de o listuta ... bineinteles daca ai chef si timp .

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005



... si in plus, imi pare rau si am fi vrut alaturi de noi la botez anumite rude si prieteni care sigur nu vor putea veni in IT. Dar vom face slujba si tot ce tine de botez aici iar in vara, cand vom merge casa, vom da o masa si acolo pt. restul fam. ... ca sa simtim si atmosfera romaneasca ...



Petronela




faceti botezul atat in Italia, cat si in Romania ... cunosc asemenea situatii ... o data la catolici in Italia (daca va accepta!!!!!!! ) si a doua oara cu familia si prietenii in Romania ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

va doresc un frumos sfarsit de saptamana

merg si eu la puiutul meu, ca ma asteapta cu drag si dor (????)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata' fetele! ...
noi(eu+ bb) nu pre putem dormi asa ca ne-am apucat de treba...
sper ca am facut bine listuta si nu am omis si gresit pe cineva...daca vi se pare ceva care nu merge va rog sa-mi spuneti....
mammi as fi dorit sa-ti fi pus si tie numele dar din pacate nu cred ca ni l-ai zis...sau gresesc eu?
am deschis un nou capitol AICI

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput