MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

'neata fetelor!
mamii, nu m-am speriat , daca pot raspunde la intrebarile voastre, cu mare placere.
esti deja acasa?
vad ca putina miscare pe aici... cred ca inca mai dormiti
ok, profitati acum, ca dupa...
pupici

cristina + i miei tesorini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

da sunt de 3 zile acasa:D
Bebe isi face somnul de frumusete iar eu ma hoinaresc pe aici ca nu am nimic de facut:) poate sa dorm dar....Ma uit la alimentatia in timpul alaptarii :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by MIKUTA4

Petronela ce mai faceti voi doua?cit ma bucur sa vad ca sunteti bine si tu si printesa ta.Referitor la Marcellina eu ti-am spus ca locuiesc acolo si tie tia placut poate ptr faptul ca nu locuiesti aici si doar ai trecut prin Marcellina ca nu este asa de frumos pe cit pare si apoi este si un proverb pe tema asta "Marcellina pasa è camina"deci dedu tu,te si pe printesa ta.
PS:te-ai gindit la nume?




Ahhhaaa ... della serie "unde dai si unde crapa" . Inseamna ca nu m-am tampit de tot ... stiam eu ceva de Marcellina asta, dar am incurcat persoanele. Scuzeee !!!!!!
Da, probabil, mie mi-a placut, asa in trecere ... munte, racoare ... dar, asa cum zici, poate stand acolo e alta realitate. Nici mie nu imi place de ex. satul/orasul unde stau ...

Noi suntem bine ... vineri ma duc iar la eco sa-mi mai vad junioara ... abia astept vacanta ... mor de cald ... cam asa ma prezint .

Cat despre nume, lista s-a redus considerabil de la 21 de nume la 3-4 ... acu' daca nu ne-o decide facem biletele si tragem la sorti. Da' pt. rude, cunostinte, prieteni mai "stresanti" si cu idei care mai de care mai "inteligente" spunem ca o vom chema Pompilia si o vom alinta Pompi . Si asa le piere cheful sa mai "comande" in numele nostru ... Ceva de genul Ugo al Stefaniei ...

tie si burticii ... ce mai faci? Cum te mai intelegi cu dr.? Te-ai decis la ce spital o sa nasti?

cristina - bine ai venit pe la noi !!!!

Ce tesorini ai? Pereche?
Eu sunt la primul acum si dupa cum vezi, e fetita ... dar ideea si daca o vrea si D-zeu e sa avem 2 ...



Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

mamii mie pediatrul (la vremea respectiva) mi-a spus ca pot manca cam tot ce am mancat si in timpul sarcinii.
cum il cheama pe bebita? Alessandro sau Alessio? poate ai spus dar nu am fost pe faza.
Petronela multumesc, sa dea DD sa aveti parte si de bb2
da, am pereche: baiat de 5 ani si fata de 17 luni Sergio si Ambra.
care... tare imi dau bataie de cap
ca tot ai vorbit de orasul unde stai, unde esti? de nu-ti place?
Mirela e mic oraselul tau?
si eu stau intr-un oras mic langa Grosseto, unde am marea.. desi acum as vrea munte


cristina + i miei tesorini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

serj nici alessandro nici alessio ci Alexandru :) e italian cu nume romanesc 100% Sutnem ambii parinti romani :) si avem si idei sa ne intoarcem in tara si nu avea rost alessandro
Serj de tigari in timpul alaptarii ce shtii? shtiu ca dauneaza dar imi curg balele la o tigara..Cat de nociva e treaba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Ce fac fetele?
Mamii ce face flacaul?ce bine ca il ai cuminte si doarme sa dea Dumnezeu sa fie asa si sa te lase si pe tine sa dormi.

Serjda sa sti ca este micut oraselul in care stau,dar mai mult este un satuc decit un orasel,dar cred ca la tine este o splendoare ca si sora mea sta la Fiumicino aproape de mare si din balcon vede marea este ceva de nedescris de frumos.Sa iti traiasca tesorini sa fie sanatosii si sa creasca mari.Ce frumos este sa ai pereche nu?

Petronela si noi va trimitem multi si cu dr am inceput sa ma inteleg de minune,la pret a inceput sa mai scada ca a zis ca inaintind in sarcina mai scade pretul,doar ca ma cearta mereu ca mam ingrasat si a spus ca daca mai continui asa nu stie ce o sa imi faca.De spital o sa nasc acolo unde munceste ea ca o sa ma asiste dr mea.Tu ai decis unde o sa nasti?iar cu numele o sa va hotariti voi ca doar nu ramine bebelina fara nume nu?

Piccaflor tu ce mai faci esti bine Matteo ce face?

Eu debia pe 7 august ma duc sa imi vad odorasul si atunci facem si morfologica debia astept.

Mirela 19+

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/99871.birthdue.png" target="_blank">SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

]mikuta bebe al meu e cazul sa se cam trezeasca ca doarme de la 9 juma :) deci in curand tre sa se trezeasca!
Aseara a fost si mai cuminte l,am trezit eu i.am dat sa pape l.am schimbat si nu a zis nici pis!A ADORMIT!off
Mai se smiorcaie si el putin da se linisteshte imediat si deobicei cu motiv ori fomita... ori pipi ori caca..:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata'! m-am trezit si eu;deobicei sunt mattiniera tare, dar azi a stat tati acasa nu a mers la munca caci are exam la sc. de soferi si am zis sa stau si eu cu el in pat sa-l las sa doarma mai mult macar cand are timp...

un la toate fetele o zi buna!
a..v-am mai spus ca eu sunt indragostita de postul asta si ca pt. cel putin asa am gandit pana acum si gandesc in momentul de fata ca e cel mai frumos post si ca as vrea sa traiesc o viata aici.. probabil ca depinde unde te simti ca acasa.. iar eu deja o consider casa mea..desigur ca sunt unele dificultati , nu ai acelasi conditii ca in Roma dar are si avantajele sale...smogul..si in + mie imi place sa traiesc in comunitati mai mici as putea spune ca ador... pacat caci mai sunt si specimene ciudate...dar unde nu sunt?....cre ca e normal..v-am plictisit...

credeti ca ar fi cazul sa facem o listuza si man' a mano ce se mai aduna fetele sa le scrim ...? ce bine ar fi sa ne adunam mai multe.. ar fi super...


Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

scuzati-ma daca nu am fost chiar corenta sau am mancat litere,sau daca inca nu sunt...caci inca dorm....si mi-e o foame...
Cristina am avut ocazia sa merg la Grosseto ,e super... in Monte Argentario...pe langa Portul San Stefano... se vedea insula de M.Cristo si cealata cred ca era insula D'Elba..super.....
Petro mai rau ca daca e fetita se va chema Hildegard...mai rad si eu ,caci oricum copilasii mei vor avea nume decente...
mirela, mami,picca multi

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Dana sa nu crezi ca pe tine te-am uitat..se vede ca inca dorm...am vazut site-ul...e super..pacat ce e f. departe ne noi....noi (eu +sot)suntem mai ceva ca copii mici si su siguranta am fi mers dar...asteptam sa vina circul ...caci la gradina zoo deja am mers...

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput