MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

slimatei tot ce iti pot zice este ca eu in primele 3 luni de zile am avut niste dureri de ovare de nu stiam de mine!Si auzzisem ca e normal nici macar nu am facut investigatii pt treaba asta!Sper ca si la tine sa fie acelasi lucru!durerile alea pe care le.am avut in primele 3 luni nu erau ca la ciclu ci mai degraba ca niste intepaturi nu stiu cum sa ti le descriu!Mie mi s.au spus ca sunt normale ptr ca incepe bebe sa isi faca loc pe acolo si fiind niste schimbari in corp...e normal!Sper ca totul sa fie bine si la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

mi dr. mi-a dat tratament cu vasosuprina ilfi retard cu pricipiu activ isossisuprina cloridrato, este cineva care a luat sau car stie ca altcineva a mai luat asa ceva?


STEFANIA17Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

auzi da ai mai incercat si la alt doftor?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Piccaflor daca mi-ai fost de ajutor?mi-ai fost de MARE AJUTOR si ptr asta iti spun sarumina din suflet ca deja de sapt viitoare o sa incep sa umblu ptr asta asa ca multi si lui Matteo

Mamii dar Ale al tau ori va tine in suspans ori nu,dar ce conteaza important sa fie bine si el si mami lui si sa iasa cind vrea el si tie si lui Ale

STEFANIA VASOSUPRINA a luat si sora mea din luna a 3a si pina a nascut si este ptr mentinerea sarcini asa ca nu te mai ingrijora ca nu face bine la bebic si nu uita DUMNEZEU ESTE MARE si vegheaza asupra pruncusorilor nostri cit si asupra noastra si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

multumesc mult Mirela oricum m-am mai linistit oleaca..... cum o vrea DD eu oricum sunt neputincioasa...

STEFANIA17Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Slimatei imi pare rau sa aud ca ai dureri ...si eu am avut intepaturi in primul trim....ba eu am avut si singerari maronii pina in sapt 12 cred....si dupa aia au inceput contractiile...si totusi uite-ma in sapt 30,cu bebe sanatos voinic!
Asa ca sus capul iubita,cu Dumnezeu inainte! O sa vezi ca va fi totul bine!
Sa nu faci niciun fel de efort, sa iei medicamentele prescrise pt mentinerea sarcinii si vei vedea ca se rezolva totul!
Mikuta ma bucur mult ca ti-am putut fi de ajutor! Multi si de la noi!
mamii tot aici esti?! hihihihi....da' vaz ca Ale al tau se joaca cu voi ,nu gluma!


Eu sint chiauna ca nu m-a lasat bebe sa dorm 3 nopti la rind...cum ma asezam in pat,indiferent de pozitie,imi tragea bai nene niste picioare....se calma doar daca stateam in picioare...
Si mi-au mai iesit si sub limita analizele la Fe,hemoglobina si hematocrit ,asa ca sa fie toata gama completa...

Picca 30+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

picaflor tot aici sunt..V.am plictisit
Ce sa ii fac dak nu vrea sa iasa mandru meune tine in suspans!
Tu nu iei vitamine?!
eu nu am avut probleme cu bebe noaptea sa nu ma lase sa dorm... doar ziua dak ma puneam in pat si nu avea el chef nu ma lasa.. sau sa stau pe scaun la fel doar dak shmotruiam prin casa statea linistit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna dimineata!
picca azi ma simt ok!si sper sa tina....se pare ca tratamentul da rezultate, parca nici nu-mi vine sa cred ...asa de repede..mai am un pic de intepaturi dar nu asa intense si mult mai rare...
iar mi se pare ca l-am simtit pe bb dar e curios.... de fiecare data in acelasi loc ..... saptamana trecuta am simtit 3 zile la rand in acelasi loc cam la aceeasi ora... si de atunci doar ieri searadoar o simpla impinsatura... o fi el?

STEFANIA17Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

slimatei neatza
Eu am inceput sa il simt pe pe la 18 saptamani! si il simteam ca nishte bule de aer asa care pocnesc in sticla sper ca ma intelegi .Oricum in urmatoarele zile sigur iti vei da seama daca e el .Ma bucur ca te simti mai bine ! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

'neata mamii
si unul pt.Ale'o zi buna pt. toate fetele....
ma simteam regina...he he he..



STEFANIA17Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput