MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

PICCAFLOR sarumina ptr raspuns,dar daca tot mi-ai raspuns profit de ocazie sa te intreb de la cite luni se fac toate necesare ptr epidurala? sau trebuie sa o intreb pe dr mea si imi spune ea cind este momentul?Iti doresc multa sanatate tie si lui Matteo
Iar la restul fetelor multii
ps:mamii Ale al tau asteapta sa se mai racoreasca afara cred ca nici lui nu ii place mititelul caldura

Mirela 16+

90%www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/99871.birthdue.png" target="_blank">SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna dimineata!va invit la o
si vasa avem o zi buna!

STEFANIA17Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by MIKUTA4

Fetelor deci sa inteleg ca daca nu iti faci analizele expre ptr epidurala nu iti face?Eu ma gindeam ca atunci te intreaba pe loc ca si cu cezariana,dar se pare ca nu este asa de simplu.



Mirela 16+

90%www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/99871.birthdue.png" target="_blank">SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU




trebuie sa treci pe la anestezist, ti se face o scheda .... un fel de chestionar, iti da de facut analize .... cand soliciti epidurala ti se cere scheda de la anestezist, poate ca si analizele ... insa oricum rezultatele analizelor nu reflecta realitatea avand in vedere ca organismul in timpul sarcinei este schimbat ... se fac doar pt a se face .... si mai sunt si cu plata ....

si spui ca cezariana este mai simpla? eu cred ca si la solicitarea cezarienei se fac analize ... mai ales in Italia unde in ultimul timp s-au intamplat atatea cazuri mortale de la anestezii .... dupa mine daca este o anestezie programata se fac analize, daca este ceva spontan (complicazii la nastere) se face si fara analize ....

****
www.romania-italia.net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by MIKUTA4
la cite luni se fac toate necesare ptr epidurala? sau trebuie sa o intreb pe dr mea si imi spune ea cind este momentul?

Mirela 16+

90%www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/99871.birthdue.png" target="_blank">SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU




vizita la anestezist se face dupa saptamana 32 de sarcina.

****
www.romania-italia.net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

uite cateva informatii privind anesteziile in timpul nasterii

http://anestit.unipa.it/pazienti/partopu.htm

****
www.romania-italia.net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Dana sarumina ptr informatii mi-au fost de mare folos ptr ca eu vreau sa nasc normal si totodata sa mi se faca epidurala.
Mamii ce faci?Ale sa hotarit sa vina pe lume?
In rest pup toate fetele

Mirela 16+

90%www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/99871.birthdue.png" target="_blank">SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Mikuta despre incontro la care trebuie sa participi privind epidurala trebuie sa te informezi la ostetrica de la consultoriul familiar din zona ta,care-ti va spune data cind va avea loc si unde...la acel incontro ti sa va da chestionarul cu pricina,care repet,la noi e obligatoriu pt ca altfel nu ti se face epidurala sub nicio forma...
Dupa care in saptamina 29- 30 iti fixezi controllo pre-parto,iar dupa aceea suni sa te programezi si la anestezist pt visita antalgica...analizele sint gratuite,pt ca ti le fac in spital la controllo pre-parto si tu cu alea trebuie sa te prezinti la anestezist + un ticket de 18,95€ visita propriu zisa + chestionarul completat...mie mi-au dat ambele vizite in aceeasi zi,in sapt 36..
Cel putin asa functioneaza in zona mea,in alte parti nu stiu daca e la fel....
Oricum,sper ca ti-am putut fi de folos!


Pupici la toata lumea

Picca 30+ cu Matteo





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

Ce faceti fetelor?
Vad ca Alexutzu meu intarzie sa apara...off nu.i bai mai e timp

La voi totul bine???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna mamii,se lasa asteptat nu gluma....
am cateva zile decand nu am deschis pc-ul sunt cam suparata, am fost la dr. si mi-a zis ca e totul ok,i-am auzit inimioara lui bb, ca bb sta bine si mama sta bine, bla, bla...
si i-am sspus de durerea care o am sub butica si mai pe stanga spre ovar...si mi-a zis ca pot fi contractii dupa cat le descriu eu, stranu' cica cand ai contractii iti dai seama , auzisem eu pe aici... eu cum de nu mi-am dat seama..?le-am luat de la farmacie si cand am citit prospectul scrie clar ca sunt pt. amenintari de avort.. am inebunit....eu nici nu stiu ce sunt contractiile .. asta inseamna amenintare de avort? habar n-am..dar sunt trista....

STEFANIA17Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

scuzati-ma, va salut pe toate...
si numai bine!

STEFANIA17Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput