MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

'neatza!se pare ca nici azi nu se merge la mare caci sotul meu dupa ce a muncit toata saptamana ca un... e pre obosit si azi doarme intors..era ultima zi cand am fi putut merge ca,dupa se impegna tot timpul inclusiv duminica...

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Buna dragelor!


Dana bine ai venit si sa-ti traiasca flacaul !
Stefania sub nicio forma sa nu intri in apa rece pt ca bebe poate face soc termic...
Si uite un de la mine ca sa nu mai plingi ca n-ai fost la mare...mai stiu pe cineva al carui sot munceste nonstop:(...dar vorba lui,oricum n-am putea merge pe nicaieri pt ca eu cum fac 3 pasi ma termina contractiile:(...
Petro dp meu de vedere faceti bine daca optati pt varianta italieneasca a numelui...asa evitati diverse chestii,cum ai zis si tu....si oricum italienii tot Alessandro l-ar chema ...
mamii hai ca mai ai putiiin!!!....abia astept sa ne povestesti cum a fost!!

Ieri am fost de urgenta la spital pt ca ma speriasem rau....m-au luat contractiile din somn,cu dureri mari de burta si de mijloc....am luat 2 Buscopan si Mg si nimic....asa ca pe la 12:30 cind s-a intors sotul de la serviciu si m-a gasit plingind si indoita de durere m-a dus la spital....
M-au monitorizat 30 de min,timp in care am avut vreo 4 contractii si mi-au verificat colul...din fericire e inca inchis si nu s-a mai scurtat de la ultimul control(acum 2 sapt)....a ramas de 37-38mm...
M-au zapacit cu intrebarile,ca ce-am facut?...am facut efort?....am facut sex?....am facut curatenie?....eu le tot explicam ca din sapt 16 ma confrunt cu aceste probleme,numai ca in ultimul timp am si dureri si ei o tineau pe lor ca am facut eu ceva,ca contractiile astea nu depind de uter ....ce-or fi vrut sa zica,numai ei stiu...

Pupici pt toate -utele si evident pt bebici

Picca 28 + cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

picca imi pare rau o sa treca si astea si ai sa vezi ce copilas frumusel si sanatos ai sa ai;si ce mamica satisfacuta ai sa fii.. cat despre doctorii de aici pacienza... eu una sincer nustiu ce sa mai cred despre ei,ca eu am avut o gramada de expierente neplacute; daca ar fi sa nu mai ajung niciodata la spitale ce bine ar fi... dar il rog pe Doamne Doamne sa aiba grija de mine si bb..
ai grija de tine si sanatate!

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

niatza fetiliii undi suntetiiiiiii??
pica sper sa te faci bine!!
Doamne fetelor ce calduri insuportabile asha e pestetot sau numai eu le simt??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

'neata!din pacate da mamii eu deja nu mai pot de cald....uuufffaaaa... am sa ma bag in cada cu apa ...

STEFANIA+15Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Buna dimineata fetele.

Mamii tot aici? credeam ca acum cum deschid DC o sa vad vestea cea mare ca esti la spital si ai nascut.Si daca esti aici te

PICCAFLOR imi pare rau ca trebuie sa te confrunti cu astfel de probleme,dar lasa ca o sa treaca si o sa fie bine uite si mai multi lui lui Matteo

DanaBine ai venit pe si sa iti traiasca minunea de baietel sa fie sanatos si sa creasca mare

Eu una nu mai pot este asa de cald si noaptea nu mai pot sa dorm ca nu imi mai gasesc locul

Mirela 15+

90%SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Ziua buna!

Stefania,Mamii,Mikuta multumim mult pt incurajari si gindurile bune! Va intoarcem pupicii inzecit
Azi ma simt mai bine (mi-e si frica sa zic)....pina acum am avut doar vreo 2 contractii....sper sa ma pot lauda la fel si diseara:)...
Maine la 15 mergem la eco....abia astept sa-l revad pe putzulicu' meu iubit
Fetelor,sa-mi tineti pumnii va rog,sa ne intoarcem cu vesti bune!

In alta ordine de idei,si la noi se moare de cald....azi noapte am dormit cu geamul deschis....noroc ca era un pic de aer....AC nu prea-l suport....ma ia imediat durerea de cap daca-l las sa mearga mai mult de-o ora...

Mamii vad ca puiutul tau si fa desiderare nu gluma

Va pupacesc pe toate si sa auzim numai de bine

Picca 28 + cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

PICCAFLOR multa bafta miine si DUMNEZEU SI MAICA DOMNULUI sa fie cu voi miine si sa va apere,dar ai sa vezi ca totul osa fie bine si Matteo miine ii va face cu minuta lui mami a lui,sa ne zici si noua miine ce ai facut da?

Mirela 15+

90%SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Mikuta iti multumesc mult! esti o dulce!....
Daca nu reusesc sa intru maine seara sa va spun cum a fost,o voi face negresit miercuri dimineata,ok?

Sint lesinata de cald...si ma uit cu jind la piscina copilasilor vecinilor mei de peste drum ....e din aia micuta si gonflabila pt copii,dar dac-as sti ca incape si Cristina ippotamina (cioe io) zau daca nu m-as duce peste ei

Picca 28+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

ciao a tutti!

si am fost si la mare. Ale s-a comportat foarte bine. Apa era un pic cam rece pt. el, am stat o ora pana la pranz si cateva ore dupa ora 16:00. Adevarul ca dupa ora 17:00 se sta foarte bine la mare, soarele nu mai arde tare, este mai liniste pe plaja.

piccaflor, bafta maine la eco.

referitor la caldura ... eu anul trecut am suportat mai bine caldura decat anul acesta .... si anul trecut eram insarcinata ...



****
www.romania-italia.net

Mergi la inceput