MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciaooooooo !!!!

dana - bine ne-ai gasit !!! Si asteptam sa ne dai vesti despre tine ... ce-ti mai face juniorul?

Da, si noi cred ca vom opta pt. varianta italiana a numelui tot asa pt. a evita eventualele probleme cu gradinita, scoala, acte etc. Si noi suntem amandoi romani si nu prea mi-ar fi placut sa amestec numele cu prenumele, dar, dupa indelungi dezbateri suna bine si cu numele de fam., adica nu sunt mari diferente. Iar noi avem intentia sa ramanem pe-aici ... in fine, schimbari mai pot interveni

stefania - chiar asa ... ofera-ti tu o bucurie daca nu se gandeste altcineva ... vazand ca esti di buon umore azi !!!!!!

Eu azi sunt cam pleostita ... de caldura cred ... nu prea am chef de nimic, decat de leneveala ...



Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

cred ca asa am sa fac,am sa merg sa-mi iau o inghetata caci la mine ....placerea trece prin stomac, prima!
sau poate reusesc sa-mi conving sotul sa nu mai munceasca atat dupa-amiaza si sa mergem la piscina...ce ziceti pe la 5-6 e tarziu?oare la ce ora se inchid piscinile ?ca sa merg pt. 1-2 ore nu prea imi convine, ma zadarasc degeaba...eu cred ca sunt facuta-n apa daca merg la balta merg numai pt. apa si atat; soare ...bbbbeeeeeee
si inca ceva :piscina asta izvoraste apa termala dar e asa de rece caci nici inaintenu prea o suportam... nu ii fac rau lui bb?

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

stefi - nu stiu la cat "inchid" piscinele de obicei ...iar daca spui ca e apa rece (o simteai si fara sa fii insarcinata), eu te-as sfatui sa nu intri. Mie dr. mi-a spus ca pot intra in apa doar daca e calda si nu sunt valuri (la mare) ... presupun ca apa rece nu face tocmai bine la burta ... eu mi-am bagat picioarele in apa rece (la un rau, inainte de a fi insarcinata) si am avut de-a face cu o raceala jos de toata frumusetea ...

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

mersi petronela, cam asa ma gandeam si eu dar apa cu sulf e buna pt.bb pacat ca curge mereu nu are timp sa se incalzeasca cat despre raceala am mai fost cam acum o luna la o piscina si apa nu era cine stie ce rece dar batea vantul afara si am facut un torcicolo de am stat cu gatul intors vreo 4 zile,dar imp. ca nu am racit jos...

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

imi vine sa va bat cu apa voastra! vreau si eu la balaceala :( nu va e mila de mine??
Glumesc fetelor...:) ..slimatei du.te si tu la o piscina normala sunt multe pe aici prin roma...( nushu sa iti zic locatiile :D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

va multumesc pt. primire!

Alessandro este un baietel adorabil, are doar o mic "defect", se trezeste destul de des noaptea ... eu de mai bine de 10 luni nu stiu ce este somn, uneori cand el doarme, eu nu reusesc sa adorm. A avut momente cand se trezea si din ora-n ora .... cauta tzatza si se culca la loc. Acum se trezeste mai rar, insa tot se trezeste si la varsta lui ar trebui sa doarma toata noaptea, insa fiecare copil are ritmul sau, asa ca traisct cu speranta ca intr-o zi va dormi si el mai bine.

De mai bine de 2 saptamani a inceput sa faca si primii pasi (singurel), este tare simpatic cand merge cu mainile inainte, parca ar juca baba oarba.

Maine as vrea sa-l duc un pic la mare, anul acesta inca nu am vazut marea decat din masina sau vas (am fost acum 2 saptamani la acvariu din Genova), sa vad cum va reactiona la apa si nisip.


Ale marinar

Ale altalena



****
www.romania-italia.net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

super super eu deabea astept sa treaca timpul sa apara bebe si sa ma duc cu el la mare..:D am inteles k tre sa fim atente cu manktul nisipului :D in schimb dak ii place sa faca baita ii poti cumpara o piscinuta deaia mica pui putintica apa in ea o lasi la soare sa se incalzeasca si poate o sa se joace in ea......cu ratzushte..shtiu eu?!
Cu timpul poate ishi va face program sa nu mai se trezeasca noaptea...dai sa manance mai consistent seara nushu zic si eu dau o idee dak greshesc nu ma :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

chiar e adorabil, vreau si eu.......da eu vreau o fetita
deocamdata nu vreu sa stiu sexul ce o fi o fi...

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

auzisem si eu o versiune ca dupa ce incepe cu pappele incepe sa doarma noaptea ... da de unde; pappele le mananca bine, insa daca a fost alaptat doar la san .... nu renunta el asa usor, a devenit un viciu

pt. mare ne-am pregatit cu o piscina mica pt. el, i-am luat si un cortulet ... sa vedem daca sta locului sau alearga pe nisip.

****
www.romania-italia.net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

slimatei in curand o sa afli ce e :D eu am aflat la 13 saptamani ...cu eco transvaginala eram in tara pe vremea aia..poate ai noroc de un ecografist bun!

dana poate cu jucarioare si chestii deastea o sa il tineti langa voi ... umpic la mal umpic in piscinuta.... oricum sunt sigura k atunci knd o sa ajungeti aks o sa fie obosit si vei dormi si tu

Mergi la inceput