MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by crishtina

Fetelor...as avea si eu o intrebare...voi ati fost la piscina de cand suneti insarcinate? Credeti ca e f periculos pt noi? Ca eu as merge...e o piscina f curata aici in apropiere...merg familisti mai mult cu copii...e noua...insa nu stiu ce sa zic...ma gandesc sa nu iau vreo infectie ceva. Voi ce stiti de asta? Ati mai vazut insarcinate la piscina publica?

28+




cristina mie una chiar mi-a recomandar dr. sa merg la piscina si chiar am mers de vreo cateva ori ; in privinta piscinei...e bine sa alegi una care auzi ca e curata dar oricum e eu risc pe care ti-l asumi; de asta se zice ca cel mai bine e la mare...daca te duci balaceste si pt. mine caci eu nu am cu cine sa merg si singura nu ma duc !distractie placuta!

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

ciaoooooo !!!!

Mooooor de cald ...

mamii - felicitari pt. bb Ale ... si noi tot Alexandru/Alessandro (inca mai studiem care varianta) daca e baietel, ceea ce presimt eu ca va fi ... in schimb, daca e fetita suntem ff idecisi.

stefania - ce n-as da sa fiu in locul tau cu marea aproape !!!! Chiar nu gasesti pe nimeni sa iti faca companie? Eu as sta numai in apa la balaceala ...

mirela - in legatura cu cafeaua si mie dr. mi-a spus ca 1/zi este voie ... dar, avand probleme cu tensiunea mare (descoperita acum, cu sarcina), am elminat-o. Tie iti ia tensiunea la fiecare control? Mie mi-a gasit-o putin mare (dar oricum nu depaseste limitele) si de atunci mi-a zis sa mi-o tin sub control ... si am eliminat si orice sursa care ar putea sa mi-o mareasca si mai tare.

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

nu prea am cu cine defapt nu am... cai toate fetele muncesc..nu ca mine, eu ma duc la munca numai cand ma sit in stare,dar oricum imi vine din ce in ce mai greu cu transportul,imi vine rau prin autobuze si chiar daca ar fi sa merg cu masina nu vale la penna caci e departe si in + e fffffffff cald !
azi am iesit un pic in piata 10 min. si deja nu mai puteam, nu am putut nici sa mananc! am doua zile de cand nu mananc calumea 2-3 inghitituri caci foame am dar nu pot....doar spre seara cand se mai raceste un pic temp ce mai pot; voi cum rezistati?

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

ciaoooooo !!!!


mirela - in legatura cu cafeaua si mie dr. mi-a spus ca 1/zi este voie ... dar, avand probleme cu tensiunea mare (descoperita acum, cu sarcina), am elminat-o. Tie iti ia tensiunea la fiecare control? Mie mi-a gasit-o putin mare (dar oricum nu depaseste limitele) si de atunci mi-a zis sa mi-o tin sub control ... si am eliminat si orice sursa care ar putea sa mi-o mareasca si mai tare.

Petronela

puiutul mult dorit !!!!




BUNA Petronela,nu mie nu imi ia tensiunea,singura chestie care o intereseaza pe dr mea este sa nu ma ingras,dar data viitoare cind merg la ea am sa ii spun de tensiune.

Mamii ai dreptate chiar daca il vezi ca este agitat este o senzatie unica sa il vezi ca se invirte pe toate partile,atunci in momentele alea nu fac altceva decit sa multumesc lui Dumnezeu si Maici Domnului ca este sanatos si ca are grija de ea

Mirela 15+

90%SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

eh cu timpu o sa incepi sa il si simti :D o sa fie super:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

mirela - nu vreau acum sa fac comparatii ca dr. asta e mai bun, ala e mai rau ... eu iti spun doar cum decurge vizita la mine .... control gincecologic, ecografie, tensiune, cantarit ... intrebari (puse de mine) si raspunsuri, recomandari din partea lui, trimiteri pt. varii examene, ecografii etc. Parca aveai intentia sa schimbi dr. ... ce ai mai facut?

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

eu una mi.am luat tensiunea de 2 ori in toata sarcina... deobicei ma simt knd o ia razna
Kilogramele am luat 20:( dar asta e ce sai faci..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Multumesc slimatei O sa ma gandesc la tine cand merg la mare si la piscina. Si eu am probleme cu caldura, si inca muncesc. Ma bucur in weekend ca ma pot odihni. Si noapte ma sufoc de caldura, niciodata nu mi'a fost asa cald...poate pt ca eram mai slaba. Dar e bine asa...ca nu ma simt mai rau

Va salut pe toate.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by crishtina

Multumesc slimatei O sa ma gandesc la tine cand merg la mare si la piscina. Si eu am probleme cu caldura, si inca muncesc. Ma bucur in weekend ca ma pot odihni. Si noapte ma sufoc de caldura, niciodata nu mi'a fost asa cald...poate pt ca eram mai slaba. Dar e bine asa...ca nu ma simt mai rau

Va salut pe toate.

28+

imi place ca esti optimista..eu cand mi se intampla ceva rau intotdeauna imi zic ca "putea fi si mai rau"quindi accept orice vine ca oricum nu am incotro....
trebuie sa avem curaj!!!



STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

lasati k yo o sa ma duc la mare in august ( dak nu o sa mai fiu asha balon) na k m.ati suparat|!ce eu nu am dreptu??=))

Mergi la inceput