MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

stau la anagnina si ma duc la spital la vatican! Spitalul e pe lungo tevere...
3 in 1 cafea deaia la plic :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Buna la toate fetele,hai ca vin si eu la un cu voi,
mamii dar atunci nu trebuie sa te panichezi ci sa fi linistita si sa te gindesti ca iti vei tine puiutul in brate,felice de tine,si cu traficul poate te apuca noaptea si atunci este mai putin trafic,aaaaaaa complimente ptr nume imi place tare mult,si semnificatia este interesanta.
STEFANIA

Mirela 15+ SARA-MARIA
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

mikuta cam tarziu la cafelutza dar fie de la noi te primim :P ai dreptul :)) dar sper k nu bei cafea deasta italieneasca mai slaba asha....kt se poate de slaba...e mai bine mai ales cu caldurile astea

Multumim si noua ne place Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

MAMII sincera sa fiu de asta italieneasca beau dar de ce nu este bine?ca dr nu mia zis nimic cind iam spus ca mai beau cite o cafea dimineata si normal ca de asta de a lor.Gata bagajelul si moralul sint pregatite?
asta ca sa mai prinzi curaj si nu in ultimul unul ptr tine si unul ptr ALE

Mirela 15+

90%SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

curaj necuraj tot acolo ajung!paiii cu cafeaua e asha..
Pt cine are tensiunea mica e bine sa bea kte o gurita de cafea mai slabuta de dimineata.
Babeshte se zice k dak bei cafea iti iese bebeu cam nervos nushu kt e de adevarata
Medical ... nushu sa iti explic sincer de ce nu e bine sa bei cafea dar cofeina in principal il afeceaza pe bebe...eu ti.am sugerat sa nu bei asha tare.. sa o bei putintel mai lejera oricum dak doctorul tau a zis k nu e nici o problema inseamna k ai unda verde!Eu am renuntat la cafeaua de dimineatza pt k efectiv nu ma mai lasa bebe nici makr cola...dupa un paharel de cola simt k o ia inima din loc...
si asta doar de knd am ramas gravida!Nu am avut probleme cu tensiunea niciodata dar dak bebe nu mai vrea cofeina asta e acceptam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Eu acum stau si ma gindesc oare de asta bebelina mea este agitata de cite ori mergem la echo nu o gaseste si pe ea ca doarme sau sta linistita?Eu oricum beau doar 2 pe zi cafele si cite odata chiar si cite una dar am sa incerc sa imi fac la ibric ca acasa ca aia cel putin este mai slaba,sarumina de sfaturi,

Mirela 15+

90%SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

mikuta multa lume zice k da are legatura cu cafeaua k bebele se mishk asha incontinuu in buritca ...
Dar eu care nu am baut cafea la prima ecografie.... pe la 13 14 saptamani era ca si bebelina ta il vedeam cum aluneca pe acolo era asha dulce se rostogolea blup blup off acu a clescut male male si ashteptam sa vina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Fetelor...as avea si eu o intrebare...voi ati fost la piscina de cand suneti insarcinate? Credeti ca e f periculos pt noi? Ca eu as merge...e o piscina f curata aici in apropiere...merg familisti mai mult cu copii...e noua...insa nu stiu ce sa zic...ma gandesc sa nu iau vreo infectie ceva. Voi ce stiti de asta? Ati mai vazut insarcinate la piscina publica?

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

innotul este foarte recomandat in sarcina... ! Este super dak puteti sa mergeti la piscina lamare... plimbari lungi .. se zice k nashti ushor!Eu acum deja astept sa nasc si imi e tarsha sa ma duc la piscina dar dak ash putea doamne ce m.ash balaci Deci eu va recomand fetelor pe caldura asta ( care nu aveti probleme cu contractiile cu efortu) sa va balaciti kt mai mult e super super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Multumesc mamii La mare o sa merg sigur,poate chiar maine...abia astept De piscina nu sunt inca sigura...dar daca e ok...o sa ma duc si acolo....

28+

Mergi la inceput