Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-7

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Franca, seamana cu tine dar parca aduce si cu sotul tau puti. la conformatia fetei. Asa vad eu. Cite kg are acum? Oricum arata bine. Cam asa arata si Dominic acum. Are 5300 gr. Ai o adevarata comoara. Toti avem!

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franca spune:

Loleka uite am si eu o problema eu ii dau la Mark san dar in complectare papa milumil 1 dar il cam da afara dupa ce papa sa fie asta un semn ca nu il place.
Cate kg si cm are Dominic?

Mamica de Mark-Adrian
http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1b3cf0d13fbe107b089620&utm_source=otm&utm_medium=text_url



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franca spune:

Merci despre cum seamana toti au zis acelas lucru ca si tine.Mark are acuma 5100 kg si 58 cm o primit vaccinul martea trecuta pana sambata tare rau o papat.


Mamica de Mark-Adrian
http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1b3cf0d13fbe107b089620&utm_source=otm&utm_medium=text_url



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Franca, acum Andrei are 5300 ( acum citeva zile avea greutatea asta ), bine voi ne ajungeti din urma cu pasi repezi ptr ca Marc a avut si greutatea mult mai mare si la inaltime l-a intrecut ( 50 cm ...) iar Dominic a avut 39 cm. Oricum in ce priveste inaltimea acum are 58 cm. E flacu nu gluma.

Cit despre laptele formula, pediatra mea a fost foarte draguta in maternitate si a strins toate mamicile intr-o camera a spitalului si a facut un seminar. Bine, nu s-a discutat numai despre lapte ci in general despre cum ar trebui sa reactionam la diferitele probleme care pot aparea in viata bebelusului, despre vaccinuri, despre lapturi care sunt recomandate, care sunt mai putin bune, cam ce ar recomanda ea, despre colici, despre febra la copii, ingrijirea cordonului ombilical, ingrijiorea ochilor, despre cosmeticele pentru bebelusi, despre baita, despre diversificare etc. O intreaga discutie si sincera sa fiu chiar a fost de un real folos. Face acest lucru zilnic. Sa-ti raspund la intrebarea legata de Milumil, pediatra nu l-a recomandat sub nici o forma pentru ca cica ar dezvolta ceva la rinichi ( daca am inteles io bine ) sau este...nu stiu prea dulce, mult prea dulce si nu stiu prea bine ce se pot intimpla cu rinichii bebelusului sau in timp apar probleme. Iti inchipui ca am uitat de atunci si nici nu prea am dat importanta caci noi hotarisem deja dupa pre-Nan sa-i dam Topfer.
Asta nu inseamna ca tu nu trebuie sa-i dai laptele asta. Tu il hranesti cu ce ii place dar vorba fetelor nu-i schimba des lapturile caci daca ai sa te uiti in urma ai sa vezi ce probleme am avut si noi din aceasta cauza. Uite, spre exemplu medicul meu ginecolog, aschimbat n lapturi, ptr ca Mara nu le accepta ( nu a patit nimic copilul ) si a schimbat pina a ajuns la Milumil ( l-a acceptat pe loc si ia placut enorm ), cu toate ca s-a ferit de el cit a putut. Dar vezi tu, depinde mult de copil. Mara acum e sanatoasa si are 3 ani sau aproape 3. E o dulcica de fetita.

Salutare.

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Haideti gagici de bebici mici mici sa vorbiti. E invitatie la vorba!!!

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franca spune:

Loleka se pare ca numa noi doua ce mai dam semne de viata mamicilor unde sunteti ,noi nu mai putem de cald ,cand icepe sa gangureasca asa mai mult? Mai scoate din cand in cand niste sunete si o inceput sa rada cand vorbim cu el in somn in hohote se rade.Loleka ai inceput diversificarea sau inca nu?

Eva,Ignatica,Nicoll unde sunteti mai dati un semn de viata
Mamica de Mark-Adrian 17.04.2007
http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1b3cf0d13fbe107b089620&utm_source=otm&utm_medium=text_url



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Franca inca nu am inceput diversificarea. Mai astept pina face andrei 5 luni. Fetele noastre experte sunt ocupate caci nu mai au bebici asa mici ca ai nostri ci au copilasi mari care alearga prin casa in picioruse sau in premergator, au nevoie de atentie, sunt la virsta cind descopera lumea si vor explicatii, etc. si atunci numai de DC nu au ele chef. Oricum ar fi abia astept sa vina vremea aia si la noi.

In rest raportez ca una bucata bb al meu gingureste cit e ziua de lunga ( ma, ba, auuuuu, beeee, bu, ingh, aaaaa, eeee, euuuu, aeee ) si tare se mai enerveaza daca nu stai sa vorbesti cu el sau daca nu te poate imita intr-un fel sau nu ii iese lui silaba pe gurita aia frumoasa. Pedaleaza toata ziulica, boxeaza sau se uita la palmute, intoarce capul dintr-o parte in alta, te urmareste cu privirea, aaa si ii plac la nebunie desenele animate ( cele de pe minimax ) se uita practic spre televizor si cred ca mai mult ii plac sunetele, vocile celor care titreaza. E dulce tot ca-mi vine sa-l maninc.

Ma gindeam cine vine la mare vara asta poate trece si pe la Mangalia. Poate asa se intilnesc si esentele noastre si ne cunoastem si noi mai bine...mai impartasim din experiente.

Cu toata dragostea Loleka

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

As dori sa adresez si eu o intrebare catre administrator. Pina acum incercam sa-mi deschid si eu album pe DC si ma intimpina un mesaj care-mi spunea ca albumele se aloca la sfirsitul lunii. Azi am deschis iar " are album " si apare alt mesaj care ma indruma catre profilul personal iar acolo trebuie sa-mi activez contul de album. Va rog sa ma lamuriti si pe mine cum ar trebui sa procedez ca m-am cam incurcat in mesaje. Multumesc anticipat.

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franca spune:

Si cand o inceput sa ganguresca cat e ziua de lunga? Nu stiu astazi am facut un mic test eu ii dau si san dar astazi de 2 ori cand ia fost fomita iam dat numa formula si nu a vomitat de loc,pe urma am urmat vechiul ritual san+formula si iar a vomitat nu se inpaca in stomacel sanul si formula oare ati patit asa ceva?


Mamica de Mark-Adrian 17.04.2007
http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1b3cf0d13fbe107b089620&utm_source=otm&utm_medium=text_url



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

loleka, incearca cu intrebarea despre album la "Anunturi tehnice, probleme si sugestii"...cred ca acolo vei primi un raspuns de la administrator.

De cand ii dau dintisorii de sus, Alexia nu mai vrea sa bea laptic, de papat mancarica mai solida papa taaree, taaaree greu...nu stiu ce sa mai fac...
Mamicute de gagalici putin mai mari, se poate sa nu mai vrea laptic ca o dor gingiutele?
Si ultima masa e in jur de ora 19 si apoi...nimic. Cred ca si-a pus in caput sa tina si ea cura de slabire o data cu mami


_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput