Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

of , ce problema cu soacrele astea..........si cand ma gandesc ca sunt si eu viitoare mama de baiat.......oare asa o sa ajung si eu? daca da, sa ma impuste cineva...hehe
nici eu n-o sa accept sa vina sa ma ajute acum . o sa o chem pe sora mea si dupa aia pe mama, cu toate ca vin tocmai de la Vatra Dornei. de scortzoshenie o sa am probabil nevoie mai inkolo cand o sa vreau si eu sa ies si n-o sa am cu cine lasa copilu. asta e. cu toate ca n-o prea vreau pe langa mine, la un moment dat tot o sa am nevoie de ea ............da nu akum. mai inkolo........

+31 cu bebe baiat
mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Ioana75, i le-ams ervit urta de tot lui soacra-mea de tura asta si degeaba, fac ce vor, daca au chef sa vina, vin, sunt nesimtiti. Si oricum de tura asta n-am percutat cu mese ca alte dati, nici nu m-am stresat.
Ghinetz, ba e aiurea sa facem asta, dar daca pleaca in concediu ce sa facem. Sunt de acord cu tine ca am cotizat 7-8 luni la un dr care acum ne lasa cu curul in balta da ce sa facem ? Vreau sa vad noul medic, sa vorbesc cu el, asa mi se pare normal.
Plec in oras si cand vin as vrea sa domr nitel ca noptile sunt cumplite cand nu le dorm.

Jeni31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Fetele, ascult Nicu Alifantis. Si ma mangaie la suflet. http://www.radio3net.ro/index.php?cx=albume_bune


Era in capitolele trecute o sugestie - f buna - sa fie pe mail-ul comun nr noastre de telefon. Eu cred ca e bine asa, ca de acum, cum lipseste vreuna mai mult...cum ne gandim cu toatele: Oare a nascut? Oare se simte bine? Asa...macar sa sunam si sa stam linistite.

Lia, Luna pe voi v-am dat disparurte... De jadi stim ca e la plaja, asa ca nu o sa o deranjam

Hai ca fug sa pregatesc mancarea.

Oana 33+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

fetele pe voi va dor coastele?? e normal???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Si la mine vine mama cind nasc, o astept cu 7 ochi sa-mi faca mincare buna.

jeni, continua cu seria de vizite fara nimic pe masa ... eu zic ca or sa se plictiseasca.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

coastele nu ma dor, insa imi amortzeste fundu de la stat pe scaun si ma dor picioarele, mai bine zis muschii de pe picioare. e tare naspa. abia stept 1 iulie de cand m-am decis sa stau acasa.
alte intrebare am io: simt prin burta, mai jos, in acelasi loc, ca si cum m-ar lovi bebe foarte usor si constant. adik asa ca neste lovituri usoare, succesive, in acelasi lok, de multe ori. asa ca neste "zbang-uri" care nu se mai termina. oare ce o fi? zicea cineva de sughitz. cum stiu io daca bebe sughitza? ca me si mila de el ca nu inteleg ce "e" loviturile alea......................

+31 cu bebe baiat
mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

mychydutza si mie mi se mai intampla uneori sa simt de ex kteva minute poc poc poc constant asha si am citit k sughitza nu cred k face box asha constant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Am ajuns si eu la serviciu. N-am citit nimic din urma, ma duc sa citesc si revin.

Va pup

Luna 30 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

eu azi parca nu sunt in apele mele!!Sunt la servici si mai stau saptamana asta si gata! intru in concediu. Dar parca nu mai am rabdare....Iar azi imi e cald ...m-am trezit greu si am niste jeguieli pe gat de nu va pot explica. Eu de obicei le tratez cu otet de mere...si isi face efectul ..dar la servicu de unde sa iau? Oricum pe la 14,30 i-am spus sotului sa vina sa ma ia ca eu nu mai pot
pup fetele dulci

sorina 34+
poze1
poza2
uite asa cresc 23 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

deci sughitza? vai saracu! si io ma ofticam pe el ca ma chinuie asa incontinuu............mama denaturata ce sunt!
si pe mine a inceput sa ma chinuie caldura. parka simt ca nu mai pot. noroc cu vitaminele pe care le iau ca altfel cred ca nici din pat nu eram in stare sa ma dau jos............

+31 cu bebe baiat
mihaela
poze

Mergi la inceput