Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by Luna1
Hook vrei niste benzina?

Luna 30 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin
Is the final countdown!!!


Duamna, cat coasta bunzina dumitali?
daca-i scump, duamna... eu n-am bani... asa ca ai di grija ce oferta faci!

karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Jeni asa mi-a zis si mie moasa, cu sangerarile plus ca mi-a zis sa iau fier si dupa nastere. Despre cumnata...ma abtin.

Timi aici concediu poti lua cu 15 sapt inainte de due date iar in total ai 9 luni paltite, primele 3 luni 90% din salariu urmatoarele 6 120 lire pe sapt. Iar postul trebuie sa ti-l tina un an.

Va pup, noapte buna

Luna 30 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Hai mai Jeni ca mi s-au urcat mie toti nervisorii. Daca soacra e si doctor si tot nu ii spune lui fiica-sa sa sta pe c.... ei acasa cu fii-su sa-l doftoriceasca ce sa mai zic. Nu merita sa ai bun simt. TIPA LA TELEFON LA ELE CA NU VREI SA AI MUSAFIRI si punct. Mai bine sa se supere pe tine. Oricum (iarta-ma ca iti zic) nu cred ca te respecta prea mult daca nu tin cont de cuvantul tau. Barem sa aibe motiv.

Dana S34 + cu Daria Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Fetele s-o fi intamplat ceva cu Cristina cu ratusca in curte? Nu ne-a mai scris de mult.
Si Lia lipseste. Liiiiiiaaaaaaa

Dana S34 + cu Daria Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blueiris spune:

AndraZ, voi naste cu Dr. Esanu. Tu?

Blueiris
Alexandra 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

inca ma mananca limba, dar ma duc la nani... maine am o intalnire importanta si tre sa fiu fresh! biznis ting! kip in taci! papa fetele...


zzzzzzzzzzzzzz

karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by karligutza

pot sa pun si eu o intrebare de amuzament?
voi cum ati reusit sa calcati lucrusoarele la bebe?
saracul fierul meu de calcat ocupa tot body-ul daca indraznesc sa il pun pe el... asa incat...

v-ati cumparat si fier de calcat in miniatura? sau aveti indemanare de indemanare la calcat (fara cute, da? nu trisati) hainutze de bebelush???

karligutza

sapt.37 cu la purtator




Travel-iron de la mama soacra

Simona 32+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Nu ca ar fi intrebat cineva, dar nu am nascut ...nici nu m-am aruncat din cauza haosului creat de Festival , desi baietii au tinut sa termine in forta veselia!

Am citit, am uitat...evident!

Alina.a ...eu nu prea imi gasesc cuvinte in situatii de criza, dar sa stii ca sunt cu sufletul la tine.

Mai aveam de raspuns dar e tarziu si mi-e somn. Ne vedem maine daca nu mai pateste ceva netul la mine.

P.S. Cainii s-au intors! Cred ca si-au facut prieteni in centru si i-au adus cu ei.

Simona 32+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

Fetele s-o fi intamplat ceva cu Cristina cu ratusca in curte? Nu ne-a mai scris de mult.
Si Lia lipseste. Liiiiiiaaaaaaa

Dana S34 + cu Daria Stefania



Nu s-a intamplat nimic. Sunt aici. Mi-au dat si lacrimile cand am vazut ca ai intrebat de mine. Iti multumesc mult.
Eu sunt bine si fetita pare sa fie bine si ea. Am deja 34 de saptamani, sunt tare fericita, imi fac galerie singura.
Ratusca a ramas fara nici un ou, le-a mancat cineva foarte flamand (ca erau asa de multe). Acum nu face nimic decat se plimba pe lac sau prin cartier cu prietenul ei toata ziulica. Prietenul ei se bate cu toate ratele salbatice care vor sa vina si ele pe lac, tocmai ma gandeam ca asta da simt al proprietati.
Alina.a sper ca totul sa fie bine si printesa Elizuta sa vina pe lume sanatoasa si mancacioasa. Asteptam vesti de la voi. Sa fie intr-un ceas bun.
Va pup pe toate si sa auzim numai de bine.


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

ingerasul meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

34+ Ingrid Ecaterina si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buuuna dimineata, fetili meli dragi! Gata, vad ca azi am conexiune la internet, deci revin printre cei vii! Parca-a pe alta planeta cand nu va pot citi, zau asa... M-am repezit de dimineata si-am citit din urma, totul la o ceasca de 3 in 1 care mi s-a parut destul de slaba. Nu la fel a crezut si Miruna, care m-a boxat spectaculos aproape o ora. Biata copila, ii tai portia de cafea, ca nu se mai poate!


Asaaa! Intai va pup apasat pe toate pentru urarile frumoase pe care le-am primit si pentru gandurile voastre bune. Dupa aceea urez "Bun venit" mamicilor noi care trebuie sa scape de moderare sau care au scapat recent de ea. Cu cat mai mare gasca, cu atat mai bine! La capitolul soacre si cumnate nu mai vreau sa adaug nimic, cred ca suntem satule toate, nu?
Alina, iti tinem pumnii sa fie totul bine. Cat mai multa odihna, tratamentul la timp si ... Doamne ajuta! Elisa e o fetita puternica si indrazneata, o sa stea acolo, in burtica exact cat e bine pentru ea!


Acuma ce-i cu noi. Ne-am facut analizele - toate bune si frumoase, anemia aceea usoara pe care o aveam a disparut, drept pentru care am primit felicitari. Am fost ieri la gine, la control, si numarand noi saptamanile, am ajuns la 33, drept pentru care am primit iarasi felicitari! Mai scadem o saptamana mica din AMR si uite asa mai raman 7... Colul inchis, toate bune si frumoase si acolo. In rest, se pare ca voi fi silita sa nasc la termen, altfel nu se poate! Gine pleaca in concediu in perioada 1-15 iulie, asa ca musai trebuie sa strang din craci sa tin copila in burtica pana dupa 37 de saptamani. O sa stau putin stresata in cele 2 saptamani cat lipseste, dar asta e... Mai bine sa vina ea odihnita si relaxata de prin tarile calde si sa avem o nastere ca la carte, nu?

Am intrebat si de vaccinarea aceea antitetanica cu care ma tot hartuieste medicul de familie si mi-a spus si mie ce v-au spus si voua multi alti ginecologi: Daca ai de gand sa nasti in caruta, fa-o! (Au toti o fixatie cu nascutul in caruta, asa ii invata la scoala sau or fi astea glume de medicinisti, ca prea se repeta formula asta!!)

Gata, ma opresc pana nu ma injurati! Da' e vinovata cafeaua aia de dimineata, uite ce energie mi-a dat! Haideti repede la povesti, ca altfel scriu eu singura capitolul asta!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!

Mergi la inceput