Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Ok pussi... ma bucur ca ti-a urcat placenta!!!!si ca totul e bine cu cei 2 bebei frumosi!.........dar eu deja am 16 sapt si tot nu a urcat....deloc...oare o exista tratament pt a o face sa urce?!

I-am fi dat si noi un prenume mai .....straina...baietelului meu....dar noi deja avem numele de familie cam strain........deci am zis ca mai bine asa.....cu prenume romanesc....

16+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

fetelor voi cu cosurile cum stati?? eu azi fac 12 sapt si am pe fata niste vulcani nici nu mai stiu ce creme sa mai folosesc...cred ca am incercat de toate...si nu-i de ajuns ca sunt mari si-mi ies in barba,ma si dor f tare...cineva a patit ca mine??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

danynu mi-a dat tratament, mi-a explicat ca placenta urca in timp odata cu crestea sarcinii, a copilului si ca nu are sens sa ma alarmez ca de placenta previa se discuta mult mai tarziu! Am stat ff mult in pat..si fara efort!



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

si inca ceva....eu ma pierd mereu pe aici nu inteleg mare treaba,cum pot sa fac sa fiu si eu mereu alaturi de voi?si voi alaturi de mine? vreau prietene!!!! cum ma pot inscrie pe lista mamicilor din decembrie?? hai pup! raspundeti-mi va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

as mai vrea sa stiu la 12 sapt se vede burtica voastra? a mea...inca nu...si nici nu m-am ingrasat pana acum! voi sunteti infometate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by ggaby

as mai vrea sa stiu la 12 sapt se vede burtica voastra? a mea...inca nu...si nici nu m-am ingrasat pana acum! voi sunteti infometate?


sa fii fericita draga viitoare mamica eu nu prea am simtome cinestie ce pana acum aveam fff mult somn ,acum mi-a mai trecut ca de felul meu nu-mi place sa dorm; dar in ultima vreme m-am cam umflat retin ffff multa apa am o burta care arata de 6 luni nu m-am ingrasat putin dar acel putin l-am pus tot la burta si sani (3 nr. in plus)incat toata lumea ma intreaba cat mai ai pana la nastere? si eu le zic ahhhaaa ma eeee!!!
aa.. foame este multa in ultima vreme dar tb sa ma retin .

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Camelia, da, produsele sunt in CA si USA am impresia inca mai ieftine decat aici... Austria nu este o tara tare ieftina, pana si in GER sunt mai ieftine... Am cautat, dar n-am gasit ToysRuS in Ungaria, nu stiu daca este.
Si mie cred ca tot imi va creste burta imensa, deja e cat la Jasmina pe la 23+, ma si sperie asta!

Geany, multa sanatate lui Alexandru, imi pare tare rau!

Jasmin, iti doresc in continuare un timp cat mai placut impreuna cu sotul!

ggaby, si eu am probleme cu cosurile, nu-s chiar enormi, dar eu n-am avut niciodata (nici in prima sarcina). Eu stiu ca oricum nu ajuta nimi, daca nu trec acum in urmatoarele saptamani, s-ar putea sa ramana toata sarcina...
nu inteleg, cum adica daca suntem infometate? Adica daca facem foamea sau daca ne e foame? Eu mananc mult, ca mi-e foame mult, m-am si ingrasat si se si vede burta bine, dar eu sunt la a doua sarcina... La prima, la 12 saptamani, ma ingrasasem 1 kg (si ala din cauza Craciunului, deci oricum l-as fi luat), si burta nu s-a vazut in primele 20 de saptamani deloc, deloc...
Da-ne datele tale (DN=data nasterii, UM= data ultimei menstruatii si DPN) si te va trece in lista cine se pricepe

Primele 10 mesaje iti sunt moderate si apar mai tarziu, dupa aia vei fi mereu alaturi de noi, vom vedea mai repede mesajele tale...


A propos de edeme: mai demult se zicea sa mancam putin sarat, ca sa treaca, mai sunt medici mai in urma care recomand asta. Insa de aproape 15 ani este dovedit ca dimpotriva, trebuie sa luam mai multa sare, nu putem scapa de apa din corp fara sare, care o leaga si o scoate din corp! Poate va suna ciudat, dar asa este. Am si incercat in sarcna trecuta (aveam probleme fff mari cu edemele), si intr-adevar, a fost chiar si tensiunea mai buna dupa ce am mancat ceva mai sarat...

Va pup pe toate
Adina 12+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Ah, inca ceva... maine merg la spital la masuirarea pliului nucal, tineti-ne pumnii sa fie totul ok!

Adina 12+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

GGABYbine ai venit printre noi si la ,referitor la burtica sa sti ca depinde de constructia fiecarei mamici,de ex mie mi se cunoaste burtica,dar mam si ingrasat foarte tare ca dr mereu ma cearta si ma pus chiar si la dieta,dar degeaba eu tot pup constiincios pe mine.

Mirela 14+ si speram sa ramina MATTEO
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:


da mie de ce nu-mi raspunde nimeni????????
intrebasem cum ajung la Polisano.
si daca Iosup imi va prescrie- eventualul-tratament pt listeria. adica el face doar eco, sau da si tratamente, cd e cazul?
Pussi draga, exemplul meu nu cred ca e f optimist pt tine...am vomitat pana la 18 sapt de am crezut ca crap..:(:(
si acum mai vomit, dimineata..si seara - asta cam o data pe saptamana...uffff...
joi imi vine iar sotu in vizita de week/end...u/huuu!!! si mergem impreuna la Iosup sa/l vedem pe beblas.
merg la culcare, desi e numai ora 10..dar ma simt obosita.
pa pa



18+ si gimnastul/a

Mergi la inceput