Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Buna fetelor ....v-am citit si azi.....dar nu am scris nimic ca nu ma prea "potriveam"....eu inca ma abtin sa cumpar ceva pt bebe....
Jasmine si mie mi-a zis dr (adica cea care mi-a facut 3D) ca nu e ceva grav deocamdata...si sa vedem ce iese la eco de 22 sapt-(asa mi-a zis ea sa mai fac la 22 sapt)

Si mie mi-a mai zis ca inca nu a urcat placenta ....e de grad 0....si ca nici asta nu e grav deocamdata...ca e destu de devreme.....dar ca spera sa se ridice pana atunci....ca altfel....nu cred ca e bine...


16+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

danynici eu nu cumpar nimic, dar am zis ca trebuie sa ma hotarasc ..si ce dureaza mai mult(caruciorul, mobila) in august le comand , sa le am!

Cu placenta si la mine are una neurcata, dar a urcat, la ultimul eco de vineri era in urcare...!




PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

darleena nici la mine nu este sigur ca va fi fata.doctorita a spus ca nu se pronunta sigur pana la 26 saptamani,dar la 19 saptamani ea nu a vazut crescut nimic si daca ar fi fost baiat ar fi trebuit sa se vada ceva.

19+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

JASMIN..mie dr mi-a spus sa stau linistita sa nu ma stresez....si asta am si facut si la vreo 2 sapt diferenta am facut 4D si totul era super ok cu bebe..mi s-a spus.."baiat perfect sanatos, un copil normal"..asa ca stai linistita daca era ceva de speriat dr iti spunea sa iei ceva...pupici

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Roxxi bafta la eco, te asteptam cu vesti bune.

Fetele, in principiu si eu am zis ca de prin august incep sa cumpar ce am nevoie, dar cateva hainutze tot am luat cand am fost in Elvetia, nu m-am putut abtine.



Anca 19+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

fetelor eu am o intrebare legata de col.....care sunt marimile "ideale " ca sa zic asa....eu la 17 saptamani aveam 43mm....si la 20 saptamani 37 mm ...de ce diferenta asta si cum ar trebui sa fie..adica este normal sa scada??..

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

si inca ceva ce inseamna LMP si AUA????...si uretero-hidronefroza??

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Roxana, dar toate chestiile astea nu ti le-a interpretat dr?

dupa parerea mea umila, nu stiu dc e bine sa scada colul, dar atata timp cat ramane peste 3cm cred ca e inca bine.

Anca 19+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

mi-a spus ca este ok insa vroiam si parerea voastra

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am masurat usa si mai raman 7 cm.... asa ca nu cumpar caruciorul o sa merg pe varianta trenulet



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput