Mamici de septembrie - octombrie 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

meyyy... nu dati navala la "gretoase" ca nu e nici o afacere!

Simona e super elegant patutzul, da' stiu ca te-a apucat sindromul cuibului cam devreme!!! O carutza de bani lenjeriile alea, dar sunt foarte frumoase. Eu voi folosi ce am de la Victor, pat simplu si lenjerii de bbc facute de mama la masina, salteaua e ok, nu mai cumpar nimic la capitolul pat. Pana si caruselul il mai am, numai de-ar vrea al' mare sa-l cedeze Cu bodyurile am o problema ca pe alea nu stiu de unde sa le cumpar sa fie ok la pret si de calitate. Calitate stiu eu unde gasesc, dar preturi ok... nici pomeneala.

Tzuc 300 euro pentru ce? garsoniera sau 2 camere? Ca eu ma asteptam sa aud de chirii marite din septembrie cand vine studentimea in bucuresti, nu din iunie, cam nesimtiti propietarii....nu-ti fa probleme cu pregatitul, daca te apuci "serios" rezolvi in 2 saptamani!!

Tomitza lasa ca vine si la tine concediul... ia-ti macar 6 ore.



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by Andries
Simona e super elegant patutzul, da' stiu ca te-a apucat sindromul cuibului cam devreme!!! O carutza de bani lenjeriile alea, dar sunt foarte frumoase. Eu voi folosi ce am de la Victor, pat simplu si lenjerii de bbc facute de mama la masina, salteaua e ok, nu mai cumpar nimic la capitolul pat. Pana si caruselul il mai am, numai de-ar vrea al' mare sa-l cedeze Cu bodyurile am o problema ca pe alea nu stiu de unde sa le cumpar sa fie ok la pret si de calitate. Calitate stiu eu unde gasesc, dar preturi ok... nici pomeneala.
Andries



Hi, hi, hi! Pai pe mine m-a apucat demult sindromul cuibului, dar m-am abtinut ca imi sarea sotul in cap. Stiu ca au fost destul de scumpe, da' asta e. M-am gandit ca o sa le refolosesc si eu la bb2 . Vreau sa imi fac singura scutecele de finet, ca am masina de cusut si 2 cusaturi stiu si eu sa fac.
Eu am luat body-uri de la Rombaby si Z. Mi s-au parut OK, dar eu stiu...vedem dupa cateva spalari. Eu am o problema cu costumasele. Mi se par scumpe si nu prea fac banii. Da' mai caut. Poate fac o vizita la magazinul ala de la Moghioros.

Sim 27+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Andries, am trecut la 6 ore de prin luna a 4-a
Da' tot n-am stare

TOMITZA 27+ cu Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Andries, mi-am adus aminte. Nu stii unde gasesc salopete de alea cu labute si gen maiou?

Sim 27+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

si eu sufar de sindromul cuibului
abia astept sa merg sambata la babycomfort si barza

TOMITZA 27+ cu Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

Andries, pai sunt 2 camere, dar faptul ca nu are nici macar o imbunatatire apartamentul..cum naiba pot sa ceara marire de chirie? ca asa este piata? nu-mi ofera in plus nimic pt. 50EURO...mi se pare strigator la cer ce se intalmpla...

scuzati ca m-am descarcat aici.

as zic si eu..ca am timp..numai sa fie BB cuminte in cuib ...

Simmmm m-ai topit cu lenjeriile de patut..sunt absolut superbe..m-ai facut sa lacrimez de emotie..

21s+, cu codite

"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomitza, te rog sa imi spui si mie daca vezi cumva la Barza si comode din lemn, dar la preturi mai accesibile. La Babycomfort erau niste comode la vreo 750 ron . Nu dau atata pe ele nici sa stiu ca sunt ultimele pe care le gasesc. Adica am dat pe patut 359 RON si un rahatel de comoda e dublu.

Sim 27+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sim, sa stii ca eu cu Miruna am folosit o comoda normala, de la Mobexpert, luata la lichidari la super pret. Ii mai pui o saltelutza de infasat deasupra daca vrei si gata. Eu am tinut cantarul pe ea, ca saltelutza o aveam din aia de pus pe patutz. Si cu siguranta iesi mai bine, pentru simplul motiv ca nu sunt speciale pentru copii.

Ana 27+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
Burticu'
Miruna
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Sim, o sa ma uit si iti zic.
Cred ca si mie mi-ar trebui un corp de rafturi ingust si mai inalt; ceva de genu' asta ca nu prea avem spatiu, mai ales dupa ce vom pune si

TOMITZA 27+ cu Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Rodicamaries - eu as unge usor cu iaurt si as avea mai mare grija pe dtaa viitoare. Nu are nici drul ce sa faca acuma, nici bebe nu s-a supra-incalzit, speram. Insolatie nu pari sa fii facut asa ca stai linistita.

Ancasilv - stai linistita si tu. Au si bebeii toanele lor. Si al meu, ba salta ca un delfinash, ba e liniste vreo 2 zile ca incep si eu sa-mi fac griji - si pe urma iar atingeri usoare sau mai ferme. Stau ei bine protejati acolo.
Dar urmareste-ti tensiunea si fii calmul in persoana la servici - poate te-ai enervat cu ceva?







Piciulika 23+

Mergi la inceput