Mamici de septembrie - octombrie 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Contributia la fondul de pensii private se deduce din contributia angajatului la CAS, deci se scade din cei 9.5%. Eu vroiam sa stiu pana cand trebuie sa alegem societatea. Nici nu stiu exact care sunt firmele care au primit aprobarea. Parca erau 4, sau ma insel?

Sim 27+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

pai pe mine nu ma intereseaza daca ma credeti sau nu
atata timp cat eu sunt fericita si ma simt bine...

Tomitza 27+ Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, depinde de cum te simti mataluta. Daca ai reticente, nici nu te mai gandi la asta! In priumul rand ca ar fi ceva fortat si nu te-ai putea concentra decat la durere, bebe, muschi, fripturi si alte alea... In al doilea rand, daca psihicul e inhibat, durerea e mai mult decat garantata. Eu am mai postat linkuri aici despre asta. Nu exista o restrictie anume. Daca folosesti prezervativul, poti face pana ajungi la maternitate... Sperma contine o substanta care poate declansa nasterea. Deci, daca nu ar fi parlitele de dureri ar fi liber la tavaleala, fara ejaculare directa in vagin...
Tomitza, nu stiu despre ce vorbesti... Eu ma pricep mai mult la dat cu gura, decat la fapte... Daca intelegi cum sta treaba cu figuratul... Sau cu propriul... Tu din care categorie faci parte?

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxana, vezi daca te ajuta la ceva articolul aista...

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=436

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Roxana, habar nu am daca o poti transforma in pensie privata sau nu. Trebuie sa ii intrebi pe aia. Eu trebuie sa ma lamuresc ce societati au fost agreate si care e oferta lor. Parca stiam ca e ING, Aviva, Allianz si inca una.

Sim 27+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Multam de uarari pentru bebele meu baiat.
Ayumi, cred ca tu faci baieti desi nu stii sexul, nu?
Sabina Y, eu stiu ca e normal sa ti se intareasca burtica la orgasm. Cand nu esti gravida se contracta uterul oricum, dar e mic. Asa ca gandeste-te cata mai suprafata de uter se contracta gravida fiind. Eu asa m-am prins cam cum ar fi contractiile, inainte sa le experimentez.
Gema, calm ca e stomacul. Cat sa reziste nefericitul! Al meu cedeaza in general dupa 1 kg de cirese.. Ceva ceiut inofensiv (care o fi ala- eu am luat Baby Calm ca aveam in casa+ menta), poate un Rennie (pentru dureri/arsuri) si evident regim usurel pana scapi de problema.
Roxana, daca nu spuneai ca cea mica seamana cu ta-su, ash fi zis ca e fiica ta leita. Si eu stiam de studiul cu asemanarea la nastere cu tatal. Sa vezi la a mea asemanare cu ta-su. Cand a scos-o doctorul din burtica i-a spus asistentei ca tatal e cel cu care seamana fata si care asteapta pe hol (zicea ceva de copie xerox). Acum e si mai rau, ca e roscata ca el, acelasi par, ten, fata. Brrrr, n-am avut nici o contributie. Poate de data asta!
Numai la sex va ganditi. EU nu ma gandesc, prestez. Spre destresarea barbatului din dotare, care are un comportament cam violent (vorba vine, dar e mai coleric de felul sau), mai mult decat spre satisfactia mea. Eu una dupa, vreo 2 zile am usturimi la urinat (fara infectie urinara Cecilia).
Sunt necajita ca tb sa bag antibiotic in cea mica. Prima oara si parca mor de ciuda (cu toate ca ma pot plange ca e foarte sensibila si din 4 saptamani 3 e racita, pana acum nu i-am dat nimic). Si sambata mai si plec la mare cu ea 2 saptamani. Cu ea si cu soacra. Sper sa supravietuiesc.
fetele.

Bee 22+





si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sim, las ca ma interesez de pensia lui peste saptamana viitoare. Cand ajung la birou.

Annisia, multam de articol si de sfat. Eu una eram cu chef non-stop, insa nu stiu de ce m-am panicat ultima data, de fapt nu ma asteptam sa fie vreun inconvenient, pentru ca pana acum totul a fost ok. Oricum trebuie perseverat sa vad daca a fost o intamplare sau nu. Dar pana cand...asta nu pot sti. Oricum omul meu e tare speriat sa nu facem ceva rau, si probabil din 20 iulie cand pleaca medicul in concediu nu ma risc sa provoc nasterea (ca eu prezervativ nu suportam nici in forma mea maxima). Mai vad eu, articolul a fost chiar util si am bagat la cap una alta.

Bee, deci se poate si mai rau, sa fie copia exacta a lui tati? Nu neaparat ca ar fi un lucru rau in sensul strict, ci probabil ca si mine voiai sa vezi acolo o contributie ca doar ai purtat-o 9 luni. Sa vedem acum cum o fi, chiar sunt super curioasa. Nu te supara cu antibioticul, eu ce sa mai zic ca am pompat tot felul in ea. Nu sunt de acord cu abuzuri si nici antbiotic la orice porcarie, dar cand trebuie atunci trebuie. Multa sanatate!

Tomitza, esti mortala, tine-o tot asa. Dar mai cu grija pe sarcina, ca orgasmul cam da contractii.

Gata, am fugit sa ma relaxez putin la TV si sa fac dus pana apare pitica mea. Pe aici nu stiu dc ma dau, decat dc apar aia cu netul prin cablu. Pupici.

Rox 28+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

CAPITOL NOU AICI

Mergi la inceput