Mamici de septembrie - octombrie 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Parca s-a mai lasat linistea si la mine in burta dupa 2 cani de ceai de menta si o portie de orez . O sa o sun pe doctorita sa vedem ce imi da.
Ana, problemele mele cu fierul nu sunt chiar atat de grave.

Sim 27+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ramonaiani felicitari pentru doctorat, bravo, in ce domeniu?

Simona pentru diaree se poate lua smecta!! Iar despre salopete cu botos, cele mai bune erau cele de la fabrica de confectii din Tm, "1 Iunie", dar am vazut pe net ca vor sa bage fabrica in faliment pentru a-i lua terenul, in fine, eu le cumparam din Unirea si din Carefour, acum voi vedea.

Roxana bine ai venit, ma bucur ca ti-a priit vacanta. Nici mie nu-mi convine finaciar vorbind sa stau in concediu, dar stau pentru ca am pb cu sarcina si nu vreau sa il bag in belea pe bb. Oricum, la ce mega-profituri are firma la care lucrez eu, vorba aia "saraca multinationala", sa nu-i aud ca le cresc costurile ca sunt eu gravida si ca vezi doamne nu-si pot permite, atata le trebuie. Iar de bani se ocupa husbandul, nu de alta dar i-a placut ideea sa aiba doi copii (mai ales activitatile implicite procreerii )asa ca sa puna mana sa presteze, eu una n-am nici o remuscare cand cheltui banii adusi de el (care tot ai nostri sunt).

Ana felicitari pentru nasa ta!!


mai citesc din urma si revin..

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Andries, chiar azi mi-a zis o vanzatoare de la un magazin ca alea de Tm erau cele mai faine salopete, dar nu mai fac aia pt ca s-a inchis fabrica. Asa ca...la cautat.

Sim 27+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mag2007 spune:

Buna!Fetelor,donez programare la dr POP pt vineri la ora 13!!Programarea e de fapt a unei prietene care e plecata din tara,m-a sunat si nu mai poate ajunge!!E cineva interesata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Buna tuturor!
Eu sunt noua pe forum si trebuie sa nasc pe 9-10 octombrie 2007. Asta inseamna ca apartin acestui grup, nu? Sau poate ma insel...Oricum, nu stiu sigur ce trebuie sa fac, am vazut o lista lunga la inceput, dar nu am priceput mare lucru din ea. Scuze!
Daca nu mi-e locul aici, spuneti-mi, va rog.

Irina 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Yaia, bine ai venit! Spune-ne si noua cand te-ai nascut, data ultimei menstruatii, data probabila a nasterii si daca stii ce ai in burtica. Una din fete te va trece in listutza.

Inca o data bine ai venit.



Ana 28+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
Burticu'
Miruna
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna,

Am ajuns s eu acasa de la scoala, parca nu se mai termina.....
Eu am vesti rele, se pare ca intradevar am o infectie, dar nu stiu ce si cum, m-a suat prietene mea abia maine e gata analiza la urocultura, pt ca tb sa-mi faca antibiograma(asa cred ca se numeste) asa ca pana maine mai fierb, partea buna este ca parca nu ma mai ustura cand fac pipi, sper sa fie asa sa nu ma insel, m-am spalat cu ceai de galbenele...nu stiu daca are vreo legatura.... oricum maine merg la dr. pe la 15, sper sa-l vad pe bebe Cristian, care chiar ma ingrijoreaza, ieri si azi nu a fost prea activ, l-am simtit tare putin fata de restul zilelor, sper ca este bine.
In afara de asta , ma supara ca stau cu zugravitul pe loc.....o sa va povestesc mai incolo de ce, acum nu vreau sa ma enervez, ca si asa sunt o bomba gata sa explodeze.

Roxana, bine ai venit, ma bucur ca a fost bine in aceasta super vacanta si ca atat tu, bebe si Alex suteti ok. Bafta la examen duminica.

Ana felicitari pt nasica mica.



cecilia,27+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Slippers, felicitari pentru nasa ta ! super dragute sunt hainutele.

Sim, zeama de orez stiu ca este recomandata si Smecta.

Yaia, bine ai venit si sarcina usoara.

Mandarinutza 27+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Danuta, de la caldura si eu am avut ameteli din astea duminica! Dar nu au tinut mult! Inca nu stiti sigur ce e bebe?

Sim si eu cred ca trebuie sa continui sa iei Fier, daca e nevoie. Incearca un alt preparat! Eu iau Ferrofolgamma, vad ca nu mai am nimik, vreo 2 zile mi-a modificat scaunul.

Irina, bine ai venit! Sarcina usoara!

Mey, fetele, eu asa furioasa am sosit acasa! Am zis sa merg azi pe la medicul de familie sa vad de concediul prenatal. Doctorita mea e in concediu de boala, insa asistenta aia care le stie pe toate si face toate actele ce credeti ca mi-a zis? Ca ei pot sa imi dea DOAR din saptamana 33. Asta dupa ce s-a dus si s-a interesat, probabil de la un alt medic. Vai ce nervi am avut! Aveam legea listata la mine si i-am aratat, dar nu a luat-o in considerare, a spus ca ei asa procedeaza. Acum, situatia e dificila, ca nici nu greau sa ma cert cu ele si sa imi schimb dr de familie care a fost super pana acum. Ce porcarie...nu am de ales decat sa o sun pe mobil pe dr de familie. Ce nebuni! Asta despre ce dracu de lege vorbea? Asa m-am enervat! Conform nebunei, ar trebui sa imi iau CP din 1 aug.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Am si eu o intrebare pentru fetele care au mai afcut amenajari rpincasa....cunosteti pe cineva care reconditioneaza usi??/Sunt disperata nu gasesc pe nimeni sa ma ajute si parca nu vreau sa renunt la usi pentru ca sunt din lemn masiv.

27+ Alex
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput