Ce produse folositi pt. nervi/stres/oboseala?

Ce produse folositi pt. nervi/stres/oboseala? | Autor: Darria

Link direct la acest mesaj

Cred ca ar fi fost mai indicat sa deschid sub. la clinica virtuala dar aici este mai mult trafic.

Pe net am gasit multe produse dar nemaifolosind nu stiu care este eficient. In mod normal as fi intrebat medicul de fam. dar sigur imi spune sa merg la analize(nu e prima oara cand imi recomanda) dar nu am timp acum.

As prefera produsele homeopate.

Multumesc anticipat pt. raspunsuri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Eu cand am probleme cu nervii fac un tratament cu capsule cu extras de lavanda de la Hofigal. 2 dimineata, 2 la pranz si 2 seara, cel putin 4-5 zile. Pe mine ma ajuta. Mai am si picaturi de levantica - ma ajuta sa adorm daca iau 40 de picaturi inainte de culcare.
Mai sunt bune si ceaiurile/extractele de sunatoare.
In schimb daca e vorba de ceva mai grav ar trebui sa mergi la medic.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL
www.chitarist.ro" target="_blank">ROCK&JAZZ PENTRU CONNAISSEURS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Incearca sa iei Magne B6 si eventual chiar injectii cu B-uri.Sunt foarte bune pt sistemul nervos.Eu am gasit chiar sirop de B-uri.Si si-a facut efectul.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Si eu i-au Magne B6,este foarte bun.Eu cred ca mai depinde si de organism si ce problema ai tu cu adevarat si de unde provine.Cel mai bine este sa te vada un medic.Asta este parerea mea.




http://community.webshots.com/album/559366008aXVlYm



Mamica lui Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pentru nervi cel mai bun e un sac de box, la fel si ptr stress. si nu glumesc deloc.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Multumesc pt. raspunsuri

Ei, acum nu sunt nici de internat la "zambareti"
Nervii sunt datorati stresului si oboselii. E o perioada in care s-au acumulat multe. Fiindca nu le pot rezolva acum, vreau sa folosesc ceva pana trec de aceasta perioada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

Ceai de sunatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Seara inainte de culcare un extraveral.

Da, este adevart ca stresul se acumuleaza in timp, nervii, din lisa de somn suficient pe noapte. Se aduna....si intr-o zi facem poc!
Creierasu nostru, nervisorii nostri nu mai fac fata. Apelam la medic, care ne da calciu intramuscular, extraveral seara. am luat si Bagne B6. Dar fiolele de B-uri sunt foarte bune......cred ca am sa fac o cura ca de 5 ani n-am facut(de cand mi-am dat licenta....am fost terminata psihic). Daca n-vem grija de noi.....ajungemr au de tot!

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelis spune:

Eu am luat EUROVITA ANTISTRES, dar nu am simtit un efect miraculos pentru ca totodata, mi-am impus sa devin stapana pe situatie, fara nervi, mese regulate si somn la ore rezonabile. Pentru mine toate la un loc combinate cu autosugestie<va fi bine, sunt calma si merg mai departe>au dat rezultate.
Darria, sper sa te mobilizezi repede, asta conteaza cel mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Multumesc tuturor
Am decis sa iau suplimente(magneziu, fier, Ca iau deja, etc...). Vreau mai multa energie. Le consideram banale, poate pt. ca nu prea am folosit(doar acum cativa ani, in sesiune).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

Nu stiu daca se gaseste in Ro, dar cauta asta
http://www.bachflower.com/

este excelent

Mergi la inceput