cafeaua fara cofeina????

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Bravo, inseamna ca esti pe calea cea buna. Adica mai ai putin chiar sa te lasi de tot. Desi o cescuta de cafea, nu rpea tare, daca esti sanatoasa, nu strica prea mult. Problema apare la consumuri mari de cafea foarte concentrata. Oricum in sarcina nu se indica, dar macar incerci sa bei cit mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

quote:
Originally posted by Rosey

quote:
Originally posted by Ana_m

Am mai spus odata chesti asta pe un alt topic asemanator mai demult . Uite ma repet : profa de genetica ( care era o oarecare somitate in domeniu ) spunea ca ajunge o singura gura de cafea ca sa se transmita gresit o informatie genetica fatului . . Nu ma puneti sa va dau surse ca nu am de unde, de altfel cred ca nici nu s-ar face mare publiciatate la asa ceva ca ar da faliment unii. E adevarat ca pe langa toate E-urile , poluarea si etc cafeaua pare inofensiva. Acum fiecare face cum vrea si cum simte ca e mai bine pt bebe. Eu am renuntat la cafea cu cateva luni inainte de a ramane insarcinata( la fel si cola cu cofeina ) si nu am baut nici cat am alaptat. Am considerat ca e un risc in minus si daca pot evita de ce nu ?

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m



OK, nici eu nu beau cafea in sarcina, ca nu o suport:)
Dar am o intrebare: daca o gura de cafea poate fi atat de nociva, ce te faci cu toate fructele, carnea, legumele, chiar si lactatele pline de substante cu efect nociv demonstrat? Tu ce ai mancat in timpul sarcinii, ca sa fii sigura ca nu inghiti substante cancerigene, mutagene, hormoni de tot felul etc?
Chiar ma intereseaza raspunsul tau!



Ha ha , daca puteam ma duceam in munti cu barca si mancam fructe de padure ca sunt naturale . Dar dat fiind ca nu am putut , am mancat normal tot ce am putut . Nu am zis ca m-am ferit de toate chestiile nocive . Am spus caci daca am putut sa evit un risc din cele x de pe lista l-am evitat .

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ai perfecta dreptate ana, dar cum parerile sunt impartite... si viata devine din ce in ce mai artificiala.. pana si sentimentele intre oameni se decoloreaza ce pot sa mai adaug???????

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

a scuzati-ma ca va confund ideile am gresit cand am spus ca mi-a recomandat... mi-a spus doar ca pot bea cafea pt. ca am tensiunea mica si dupa ea sunt altele mai nocive decat cafeaua!!! va rog sa-mi acceptati scuzele!! multumesc!

stefania
12+

Mergi la inceput