Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

pussi, da de bioclinica este vorba. mi-am facut programare la dc. IUHAS (odobescu).

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik






e buna, e super draguta, are si ea fetita mica de circa 7 luni! dar vezi ca-i asa de ocupata!



PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

eu iar am avut pofte rauuuuuuuuuuuuuuu asa ca tel. si rugaminti si acum gata, suntem satui



PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciaooooooo !!!!!

Vin si eu sa va salut, dar fara vesti noi despre culoarea carutului ... . Bb e bine (dupa sperietura cu hotii), i-am auzit inimioara, creste si e totul ok. Numai ca am cam facut-o de oaie ... sa-mi spuneti daca a mai patit-o cineva ... inainte de a pleca la dr. am facut un dus si m-am dat cu ulei de corp. Ei bine, pt. asta nu a putut sa-mi faca eco ... cica cremele de corp obtureaza ultra sunetele ... in fine, nu se poate face ecografia. Adica nu se vede bine. Se vedea ceva, dar cu purici, ca la un TV fara antena ... . Bine, eu m-am linistit ca i-am auzit inimioara, ca l-am vazut si asa ca prin ceata ca se misca si ca e bine. Na, ca de-acum stiu ... voi stiati de chestia asta?

Deci, tot luna viitoare la eco morfologica voi afla si sexul ...

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Aaaa ... si am tensiunea mare ... dr. a spus ca ori de la sperietura, ori de la caldura ... ma mai duc vineri sa ma vada iar si daca e cazul sa imi dea ceva pt. tensiune.

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Petro ma bucur ca bb e bine. La inceput, inainte sa citesc ce ai scris, am vazut semnele de si m-am speriat.
Hai ca esti tare cu uleiul de corp, auzi tu..... . Nu stiu sa fi patit cineva asa, dar eu stiu ca instinctiv inainte de eco m-am spalat bine bine cu sapun mult pe burta, "ca sa aiba aderenta" ziceam.

Las' ca nu-i bai daca nu stii caruciorul, mai bine asa decat ca mine, ba e fata, ba e baiat, stai ca e baiat, dar parca e fata. Acum ultima a fost cireasa de pe tort, avea cordonul intre picioare si nu se vedea nimic

P.S. Tu stii cum se inchide un capitol? Ca noi multe din capitolele precedente nu le avem inchise.

17+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Of mamicilor....m-au zapacit ecografiile aste 3D si 4.....e examplu....daca eu am programare la Med life pt 4D si cica costa 250 Ron ....adica putin mi se pare mie.....oare o fac bine la fel ca la clinicile mai scumpe????


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Petronela ,Imi pare rau ca ai asteptat atat si ai ratat eco...dar oare nu puteai sa te stergi cumva acolo?
Darleena, daca nu vad moderatorii, cred ca cea care deschide un nou sibiect trebuie sa le solicite acestora inchiderea celui vechi

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Dany, depinde si la ce varsta a fatului o faci; cu cat avansezi in sarcina,cu atat este mai scumpa.Apoi, depinde si de "politica de preturi" a clinicii, nu cred sa fie mai prost facuta.
De ex. o eco la Iosup la CMU a costat aproape 2 mil, in timp ce dupa 2 saptamani, la acelasi doctor, acelasi tip de eco, dar la Fortis a costat 1,5 mil (Fortis fiind si clinica dansului).

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Dany pot sa o faca la fel de bine ca la celelalte clinici.
Unele clinici particulare au preturi mai piperate decat altele.
Important e sa stii ca e 4D.

17+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

darleena - pai moderatorii tre' sa inchida capitolele ... daca sunt pe faza. Daca nu, eventual sa-i "atentioneze" cineva ... da' stiti cine sunt moderatorii de la sectiunea asta (odisee)??? Eu nu stiu, deci nici nu as sti cui sa-i spun. E nasol ca se mai gaseste cineva ori din neatentie, ori pt. ca nu stie si scrie la capitolele trecute ...

Scuze ca te-am speriat cu emoticoanele astea ... Doamne fereste de mai rau ... nu-i asa mare supararea cu ecografia nereusita ... sunt mai linistita ca am vazut ca e bine bb.

ana - pai mi-a zis. dr. ca nici nu poate "curata" zona pt. ca intrase deja in piele ... a apucat sa fie absorbit de piele si rezultatul ar fi acelasi ... ei, din greseli invata omul ... si v-am spus si voua poate va e de folos in cazul in care nu stiati ca nu e bine sa se foloseasca creme inainte de eco .

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput