Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxxi spune:

Buna dimineata fetelor!
Am vazut c avb de celulele step...si eu as vrea...dar am citit o chestie, cum c aprin state ar fi interzica, si alte pareri contra, precum faptul ca nu stii ce s eintampla cu ele si la ce altceva le pot folosi ei, cat sunt depozitate acolo....Nu stiu ce sa zic. Adica, la ce ar putea sa le foloseasca, totusi? Pentru altcineva....habar n-am. Pupici

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxxi spune:

Voi cum va mai simtiti?
eu ma simt grasa, pentru ca sunt... off

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Am postat si subiectul sunt cam speriata, stie cineva prin ce trec?
De saptamana trecuta a inceput sa ma doara un rinichi si spatele, luni am fost la urolog, mi-a spus ca n-am pietre dar rinichiul drept e inflamat si putin si stangul.
Urocultura a aratat infectie urinara.
Mi-a spus ca vezica are infectie veche, si a urcat la rinichi.
Mi-a dat augmentin.
Marti n-am avut nimic, de ieri seara iar m-au luat crizele, groaznice, nici nu ma mai pot imbraca singura, nici sa ma scol de pe scaun. Ma doare spatele parca l-as avea in chingi, si intepenesc imediat in pozitia in care stau.
Deseara merg iar la urolog.
Imi puteti spune ce se intampla, de ce am durerile astea cu tot antibioticul?
Sa mai merg si la alt doctor?


Shery 18+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Roxxi, o sa caut informatii; unde ai citit ca in SUA este interzisa aceasta procedura?
Recoltarea+procesarea ar fi 1000 euro (sunt persoane care au platit si in 3 transe), iar depozitarea cam 20 euro/an.
Mi s-a parut o suma mare,dar ma gandesc ca ar fi ca o asigurare de viata (poate nu o sa fie nevoie de ele, dar daca Doamne-fereste se intampla ceva sa nu imi para rau...). Aceste celule stem sunt celulele mama ale organismului, contin informatiile primare despre el, se pot duplica si au o capacitate f. mare de refacere a organismului. Intr-adevar, imi displace ideea de a fi folosite pt. altceva fara stirea mea (un coleg spunea de clonare, dar clonarea se poate face si altfel, nu neaparat din aceste celule care se pot recolta doar imediat dupa nastere..).
Apropo, eu i-am facut o asigurare de studii lui Sebastian inca de la 3 luni.Cand va implini 18 an va primi o suma de bani-in transe sau pe toti o data; eu sper sa ii foloseasca pt. continuarea studiilor (de ce nu, poate si in strainatate).
Si cu bb2 vom proceda la fel, macar daca murim noi intre timp sa ii lasam cu ceva...Puteam sa ii depunem si intr-un cont, dar in caz de noi nu mai putem.., preiau ei toate cheltuielile...Sper sa nu dea faliment intre timp...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Shery, nu stiu ce sa zic! trebuie sa iti faci o ecografie sa vezi ce se intampla pe acolo. Ar fi trebuit totusi ca dupa administrarea antibioticului sa ai mai putine dureri. Poate apasa bb mai tare pe vezica si rinichii deja inflamati. Spatele ma doare si pe mine destul de tare...
Apendicele,etc sunt ok?

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by roxxi

Voi cum va mai simtiti?
eu ma simt grasa, pentru ca sunt... off

15+




eu ma simt mai faina si mai sexy ca niciodata.... la birou colegi imi zic sexy mama!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Sheri imi pare rau ca ai asa dureri mari.

Desi nu ma pricep, poate isi face antibioticul efectul? Chiar nu stiu ce sa zic.

18+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

PUSSI..felicitari pt titi mici si sanatosi..Doamne ajuta!!
BB ma bucur si felicitari ca te simti sexy si frumoasa..sa porti sanatoasa rochita...eu am inceput sa ma simt grasa ...
fetelor eu sunt suparata tare..pe cat de fericita eram dupa 4D....vroiam sa fugim si noi maine la munte..dar apar ca intotdeauna numai necazuri...tatalui meu i-au furat masina in octombrie chiar inainte de nunta mea..azi-noapte ne-au sunat de la politie ca au gasit masina in Sinaia(dupa aproape juma' de an)....sa mergem acolo..toata noaptea am fost pe drumuri ..cand ..acolo nu ne-au lasat sa o luam ca ii pandeau pe hoti ca sa-i prinda ca cica au facut multe chestii naspa cu masina..asa ca l-am lasat pe tata acolo si noi ne-am intors....am ajuns acasica..m-am bagat la nani ca eram rupta si dimineata...ma suna de la firma...sa ma anunte ca mi-au spart firma......deci nu mai suport...incerc sa ma calmez, sa-mi revin si ma gandesc numai la asta mic saracul care de azi dimineata e foarte agitat ....
vorbeati de infectiile urinare...si eu am inceput sa am mici dureri deci sunt sigura ca am...tre sa fac urocultura...eu am mai facut infectie urinara ..crize foarte nasoale si chiar mi-e frica..se manifesta exact ca o apendicita cronica..varsaturi, temperatura, frisoane, lipsa poftei de mancare, de dureri nu mai spun....asa ca bagati multa apa plata cu lamaie, suc sau sirop de afine ..cel putin 4 litrii pe zi ca sa spele bine rinichii..puteti papa si pepene acum...

ROXANA 20+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by anacami

Shery, nu stiu ce sa zic! trebuie sa iti faci o ecografie sa vezi ce se intampla pe acolo. Ar fi trebuit totusi ca dupa administrarea antibioticului sa ai mai putine dureri. Poate apasa bb mai tare pe vezica si rinichii deja inflamati. Spatele ma doare si pe mine destul de tare...
Apendicele,etc sunt ok?

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania



Stiu si eu ce sa zic? Erau toate bine inainte, acuma nu stiu.
Imi va spune probbil deseara urologul.
Poate apendicita sa doara ca si durerea de rinichi?

Shery 18+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Shery, apendicita doare din cate am inteles destul de tare(sora mea geamana a fost operata, avea crize f. puternice); ca localizare insa ar trebui sa fie insa in dreapta-fata,mai jos decat rinichii.La rinichi te doare mai pe spate. Acum cu sarcina, nu poti sti unde se difuzeaza durerea.Cel mai bine se vede la ecografie.Multa sanatate!
Si pe mine ma doare spatele destul de tare, desi nu am nicio infectie; simt ca uneori o sa mi se rupa in doua...


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput