Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

hehe Petro cunosc sentimentul.
Eu inca sunt la serviciu, mai am ceva treaba

18+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da petro, a inceput!!! mai sapt viitoare vin la lucru, apoi in concediu!!!

eu va pupacesc pe toate, plec la un mic shoping!!! vreau ceva frumos.....am pofte

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetele, care ziceati ca cedati o programare la Iosup pe 20 iunie? Darleena cumva? nu mai stau sa caut in urma, ca imi merge f greu netul.
ma bate gandul sa trag chiulu sapt viit si sa ma duc acasa.
dar ma impiedica programarea la Iosup, de pe 15 iunie. si ma gandeam sa o iau eu pe cea de pe 20.
sa imi dati, va rog, PM, ca ala il descarc eu relativ mai repede.
multam mult!
vineri ma hot. dc plec sau nu la cj.
va pupacesc pe toate.pa

18+ si gimnastul/a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

bb - spor la shopping ... ce fel de pofte ai culinare sau vestimentare ?

Dragele mosului ... cu parere de rau ... ma duc totusi sa calc cate ceva. Revin mai tarziu !!!!

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Petro, nu ma pot abtine sa nu zic un ardelenesc "tulai !!" iara ai de calcat? :)
Eu am redus la minim activitatea respectiva ca nu imi place, dar ce nu imi place in mod special e sa stau sa calc ore in sir zeci de camasi.
Asa ca de obicei le calc dimineata, inainte de a merge la job, o camasa si o bluzita pentru mine, asa mi se pare mai acceptabil.
Iar haine de pat nu calc ...


------------------------
Flory 17+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

... pt. ardelenesc ... pe care eu il ador ("dialectul" vostru si Ardealul in general). Ei, da ... iar am de calcat ... problema asta e si la mine, dintre treburile casnice urasc calcatul. Si de aia aman mereu, se aduna un munte de rufe si pana la urma tre' sa imi fac curaj sa calc. Daca as fi fetita constiincioasa si gospodina cum ii sade bine unei femei maritate, la casa ei, ar trebui sa calc dupa fiecare spalat si atunci mi-as usura munca .... da' lenea e cucoana mare . Aaaa ... pai lenjeriile de pat, chiloti, sosete (ca am auzit pe la anumite pers. ca se calca si astea) le-am taiat de mult de pe lista ... raman tricouri, halate (de munca ale sotului), pijamale, bluzite etc. etc. din pacate ... trebuie calcate.

Aaaa ... daca auziti de vreun robot, masinarie smechera care calca singura, promit sa fac un efort financiar si sa o achizitionez .

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Fetelor, din pacate am o veste trista mi-a iesit RISC CRESCUT LA TRISOMIA 18, ADICA 1/349. dr mi-a zis sa fac amniocenteza si mi-e f frica, nu pot sa cred ca ni se intampla asta si nu pot sa accept; fetitza mea e bine, ar fi trb sa se vada ceva la echo 3d, daca era ceva; nu stiu cum sa procedez cu amniocenteza, fac aici la dr T, sau merg in alta parte, in Ungaria , undeva? voi ce ziceti?


Ellis15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Si la mine bunica calca absolut tot, chiloti si alte cele si se tot minuneaza cum nu zice al meu sot nimic ca nu calc asternuturile de pat ....:))
Adevarul e ca eu o admir cum le face toate asa de perfecte, da nu pot sa inteleg cind avea timp si cu doi copii.... ca noi suntem doar noi, cu serviciul si gata si tot nu apuc sa le fac
Si adevarul e, ca ma bine citesc o carte in jumatatea de ora libera care o am...

------------------------
Flory 17+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by ellis

Fetelor, din pacate am o veste trista mi-a iesit RISC CRESCUT LA TRISOMIA 18, ADICA 1/349. dr mi-a zis sa fac amniocenteza si mi-e f frica, nu pot sa cred ca ni se intampla asta si nu pot sa accept; fetitza mea e bine, ar fi trb sa se vada ceva la echo 3d, daca era ceva; nu stiu cum sa procedez cu amniocenteza, fac aici la dr T, sau merg in alta parte, in Ungaria , undeva? voi ce ziceti?


Ellis15+



Ellis, stai linistita, eu nu cred in aceste valori, daca a iesit bine eco morfo e bine.
Du-te si la alt doctor pt a doua opinie.
Giulestiul nici nu se ia dupa TT, ci doar dupa morfo. Esti cumva la Tutu? Ca el e renumit ca face una-doua amnio.
Am o prietena si i-a iesit aceeasi valoare prost, si Niculescu a zis ca nu crede in prostiile astea, si n-a facut nimicc, sarcina merge si bebe e bine. Hai nu mai fii suparata, bebelina e bine

Shery 18+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

gata..plec sa fac morfofetal, poate aflu si celalalt carucior!!! sa-mi tineti pumnii!! Mi-am facut o lista de intrebari pt. dr. pe o coala A4



PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput