Aspirante optimiste > 20 ani (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

Doamne, nu-i adevarat.oare saptamana asta chiar numai de vesti din astea sa avem parte?teo sa-i spui oanei ca ne rugam pentru ea. cuvintele sunt de prisos. eu chiar nu mai stiu ec sa mai zic.
ariana, nu te supara pt observatia ancai. uite o floare de la mine sa-ti treaca

http://tt.lilypie.com/Bip5p3.png
- ianuarie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana1005 spune:

Imi pare rau ca sunt zile triste pentru noi toate

Ne dispare si increderea ca intr-o zi va fi bine pentru toate. Cel putin stiu ca mie asa mi se intampla ... cand vad ce de lucruri crude se pot intampla unor persoane deosebite.

Sper sa iasa soarele si pe strada noastra (subiectul nostru) si sa atenueze cineva vestile triste cu una buna.



Proiect BB inceput in mai 2006

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Teo nu-mi vine sa cred,atata incompetenta .....si dr astia parca nu sunt oameni,sunt revoltata rau de tot,trebuia sa se faca ceva ptr ea ca sunt convinsa ca a ajuns la timp la spital,ea stia cand sa se panicheze si cand nu.
Noi suntem alaturi de ea si ea stie asta ,dar numai Dumnezeu o sa ii dea puterea de a trece peste nenorocirea asta.

anca 16+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

quote:
Originally posted by ariana1005

Felicia ma bucur ca ai scapat de grija foliculului buclucas

Ai aseara???



Proiect BB inceput in mai 2006

Andreea




Da, ariana, am prestat ieri chiar de 2 ori, ca sa fim siguri. Stii ce ma uimeste pe mine: la CM de cca. 29 zile, luna trecuta cu closti am ovulat in Z14-15, luna asta fara trat. am ovulat in Z17. Se poate ca ovarele sa fie mai lenese fara trat.?

Multumim pentru cap. nou. Sa fie de bun augur pentru toate.



http://tt.lilypie.com/Eragp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Salut fetele!
Azi eu sunt in a ziua11 DPO si au inceput sa ma jeneze si am usoare jene la burtica aproape ca la ciclu.

Imi pare tare, tare rau pentru ceea ce i s-a intamplat Roxanei,dar ii tin pumnii sa isi revina,spunindu-i ca sunt convinsa ca ce este al ei e pus deoparte.O sa vezi Roxana ca DD ii mare si vede si te va rasplati .

http://tt.lilypie.com/ZTW2p3.png
Il asteptam pe BBita din febr 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana1005 spune:

Felicia in mod sigur ovarele lucreaza altfel decat cand sunt stimulate.
La mine de ex. in Z12 pe CM fara stimulare foliculul avea 17mm, iar pe CM cu stimulare in Z12 avea 21 mm.

In functie de marime apre si data ovulatiei ... asa ca poate din aceasta cauza la tine s-a impins data ovulatiei cu 2-3 zile.

E foarte bine ca ati prestat ... asa ca acum urmeaza asteptarea cea grea. Eu sunt in Z7 DPO si deja am inceput sa ma pipai peste tot



Proiect BB inceput in mai 2006

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Andreea unde ai mancat hamsii? Mi-ai facut pofta Vis-a-vis de Diesel?

8+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Nu pot sa cred ce i s-a intamplat Oanei!!! Nu exista cuvinte pt asa o tragedie...
Si eu sunt cam speriata ca ma cam doare mijlocul...si dupa atatea vesti proaste chiar nu mai reusesc sa gandesc pozitiv...imi vine sa

A venit Bebica!!!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Fetelor eu din pacate nu cred ca va dau vestea cea mare in cateva zile,nu am nici un simptom de sarcina ci din contra ma simt ca si luna trecuta inainte de cM deci din pacate nici luna asta...

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Felicia, nu steresezi penimeni, stai linistita.Blanchecu siguranta ca atunci s-a referit la faptul ca pune suflet, e elaturi de tine incat isi face griji ca si pentru ea insasi. Eu asa am inteles. Ok?
Eu ma bucur de tot ce povestiti voi aici si incerc sa invat din experientele fiecarea. Iti tin pumnii stransi sa se fi prins bebe.

Draga Ioana, nu iti face "mea culpa", scumpa. Tu esti o dragutza. Ma simt prost ca ai spus asa. Pentru mine e suficient ca mi-ai inteles punctul de vedere, ba chiar mai mult, analizand argumenetele ce le-am expus ti l-ai insusit.
Sa dea Dumnezeu, sa nu fie cazul tau cu aceste urinari dese si greturi. Iti tinem pumnii cu toate. E drept ca ma ingrijoreaza putin ca Teo a relatat ca i-a venit Cm abia peste 36 ed zile. Oare nu era totusi bebe si nu s-a pozitivat testul, asa cum se intampla unor femei ce sunt totusi gravide? In plus ma ingrijoreaza ca a zis ca avea dureri foarte mari la acel CM. De asta suspectez asa ceva.
Ioana, sper din tot sufletul sa nu fie asa ceav la tine.

Teo,starea aceea de euforie (parca pluteam ) am simtit-o si eu atunci dar am evitat sa o iau in seama, la gandul ca e indusa de sperantzele mele mari ca am bebe. Iar trezit f dimineatza fara sa sune ceasul am experimentat si eu, dar numai in primele zile in care au inceput sa ma doara sanii, cam 3-4 zile. Eu nu am luat absolut nici un medicament (nici de fertilitate, nici de durere de cap, nici pt alergie, pt nimic) si nici un tratement naturist, deci nu pot suspecta nici un factor extern pentru toate starile mele decat o sarcina incipienta.

Imi pare foarte rau pentru biata Oana.

Ariana, nu pune la suflet. Hai, ca noi nu tinem cont de asa ceva, cate pagini erau la cap trecut. Nu are rost sa ne intristam. Ancutza, sper sa nu te superi pe mine (mentionez, ca sa stie toate fetele, ca ne-am si cunoscut personal, m-ai ajutat cu info de cate ori te-am sunat, esti o dragutza si et apreciez mult ) dar totusi si eu am simtit ca acel comentariu a fost prea sec si unele persoane mai sensibile se simt ranite de astfel de reactii. Incearca, te rog, sa o intelegi, chair daca tu nu vezi ce a deranjat-o.

Teomaria, ce mai faci? Nu te-am vazut de mult. Ai devenit garvidutza?

Bitza, , Michele, pup si pe tine. Iti tin pumnii.

Eu abia astept sa merg azi lA eco transvaginala. Sunts i f curioasa ca nus ce e cu Tb mea ca sunt Z15 si am avut iaeri si azi TB 36,6, dupa ce alataieri crescuse la 36,8 de la 36,7 cu o zi inainte si alte 36,6 trei zile inainte.
Deci - 36,6 (3 zile); 36,7; 36,8; 36,6 si azi in Z15 iar 36,6.
Poate ma lamureste dr. azi daca mai ovulez au ba luan asta... Ca celelete 2 luni in care am mai luat TB, dupa ziua 13 sau 14, TB imi crestea vertiginos pana la 37,1 (si in luna in care nu am simtit nimic deosebit, dar atunci fluctua 37, 1;37,0 si 36,9).
Acum am usoare crampe si sanii sunt umflti si ma cam dor, dar nu mereu si nu rau, ci asa normal. La fel am fost si ieri...sper sa ovulez azi sau maine.


hai, bebitza, vino...
Aspiranta optimista din martie 2007
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput