Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matt_hardy spune:

imi spuneti si mie codul la REKSIO SI MAGiCIENII?pls...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

quote:
Originally posted by marius73

Posted - 23/12/2007 : 14:34:31

quote:Originally posted by Kitty_13

Ajutoor la Reksio si masina timpului! In epoca preistorica, am luat doua vertebre pt rotile de la masina cocosului dar celelalte doua nu le mai pot lua chiar daca nimeresc cu nucile de cocos scheletul mamutului. Cine stie sa-mi spuna cum mai obtin inca 2 roti?
iei o faclie si o sfoara o inmoi in smoala in cre sunt cele doua schelete apoi te intorci si aprinzi faclia de la focul lui nene ala dupa care te duci in pestera aia intunecata aprinzi fitilul(sfoara) si va exploda.Dupa aia vei gasi si celelalte roti.

dediu
Eu am facut asta dar acolo sunt doar trei roti! Aici m-am blocat!
Ma ajuta cineva? Multumesc


Marius



Alte 2 roti obti punind nuca de cocos in trompa elefantului in asa fel incat atunci cand dai click nuca loveste broasca testoasa, apoi ricoseaza si loveste scheletul mamutului. Iti rezulta 2 vertebre rotunde pe care le folosesti ca roti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

quote:
Originally posted by matt_hardy

cum pot sa trec de nivelu ala in care reksio e la castelul lui nostradamus ca sa gasesc camera secreta!

dfdsf


Trebuie sa apesi 6 tablouri intr-o anumita ordine pe care o gasesti in revista la pagina 6. Incerc sa ti le descriu, desi e cam complicat:
1. Un cocos si o gaina cu trandafir negru in cioc 2. O barca 3. Nostradamus 4. Cal+berbec+Reksio+gaina 5. Un peisaj cu un turn in fundal 6. La fel ca 1 dar fara trandafir in cioc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

quote:
Originally posted by matt_hardy

imi spuneti si mie codul la REKSIO SI MAGiCIENII?pls...

dfdsf


Codul e 1 (Hamster violet, 5 (hamster cu sacosa verde), 4 (pasare), 6 (cartita).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

Am inceput 2 jocuri Reksio si nu reusim sa finalizam nici unul. Ajutooor!
1. La REksio si Magicienii, suntem pe turnul Universitatii de Magie si trebuie sa ne luptam cu pasarile haosului. Dar vin atat de multe incat nu reusim sa le vrajim pe toate...Am incercat si vraja de budinca si vraja de somn, dar nu am reusit cu nici una. Are cineva vreo strategie salvatoare??
2. La Reksio si OZN-ul cum facem sa culegem spicele pentru a face rost de combustibil?

Please HELP!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matt_hardy spune:

pla reksio si ozn-ul trebuie sa apropi nava de alea cu grau pana canda hamsterul dizel le va culege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matt_hardy spune:

imi spuneti shi mie care e codul la computerul MU din reksio si cap. nemo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frtlsorin spune:

la REKSIO SI MASINA TIMPULUI stie cineva cum trec de acele cercuri care trebuiesc asezate intr-o ordine de la STATUIE ca sa deschida galeria?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza18 spune:

la reksio si magicienii codul e 1546

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza18 spune:

cine stie cum sa iau loboda la reksio si magicienii?

Mergi la inceput