Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Ce dracula is astea?

_www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=15" target="_blank">
Votul tau nu va schimba Presedintele !!!!
Laura cu
LARA (10.05.04)& LOUISA(20.04.07)

Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frtlsorin spune:

stie cineva ce trebuie facut la REKSIO SI MASINA TIMPULUI la nivelul cand reksio si cartita sunt legati in temnita????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

quote:
Originally posted by frtlsorin

stie cineva ce trebuie facut la REKSIO SI MASINA TIMPULUI la nivelul cand reksio si cartita sunt legati in temnita????

dediu


Pune-l pe Kretes sa roada busteanul de care e legat. Apoi balanseaza-l astfel incat faclia de sus va arde o sfoara de la o mana. Apoi balanseaza-l ca sa apese roata. Roata il va cobori putin pe Reksio. Acum balanseaza-l pe Reksio care va rasturna vasul cu apa si va stinge focul. Balanseaza-l pe Kretes pana cand ia carpa din gura lui Reksio. Reksio scoate apoi creionul si-si dezleaga nodul fringhiei de la picior. Apoi dezleaga si nodul de la fringhia lui Kretes din stanga. Urmeaza un labirint pe care nu l-am rezolvat inca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frtlsorin spune:

multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frtlsorin spune:

Ai reusit Kitty sa treci de labirint?Eu nu reusescSpune si mie daca reusesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

quote:
Originally posted by frtlsorin

Ai reusit Kitty sa treci de labirint?Eu nu reusescSpune si mie daca reusesti.

dediu


Vei lucra simultan si cu Reksio si cu Kretes pe care ii selectezi cu tasta 1 si 2. Cu 1-ul personaj iei intai cheita care e pe undeva in mijloc-stanga al ecranului. Cand o iei poti sa impingi niste cutii. Sa fii atent cand le impingi sa nu blochezi o vulpe care patruleaza pe acolo. Cheita deschide o usa din dreapta ecranului. Te duci in dreapta si apoi sus, impingi niste cutii si eliberezi drumul. Te intorci apoi si vezi ca vulpea cand patruleaza apasa niste inele care deschid 2 usi. Astepti in fata usii din stanga, dupa ce vulpea apasa inelele usa se deschide, intri si apesi un inel care deschide alta usa din stanga-sus. Acum iei al 2-lea personaj, dreapta-sus-stanga si intri prin usa pe care o tine deschisa 1-ul personaj. Odata intrat, apesi un inel care deschide alta usa. Iei 1-ul personaj si il treci prin usa tinuta deschisa de al 2-lea personaj. Iesirea e undeva prin stanga. Succes (e cam greu de explicat)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

Cine stie la Reksio si OZN-ul, episodul 3: Calatoria, cum iau spicele de grau ca sa facem rost de combustibil, ca nu reusim de loc?? Multumim oricui ne poate ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius73 spune:

Posted - 23/12/2007 : 14:34:31

quote:Originally posted by Kitty_13

Ajutoor la Reksio si masina timpului! In epoca preistorica, am luat doua vertebre pt rotile de la masina cocosului dar celelalte doua nu le mai pot lua chiar daca nimeresc cu nucile de cocos scheletul mamutului. Cine stie sa-mi spuna cum mai obtin inca 2 roti?
iei o faclie si o sfoara o inmoi in smoala in cre sunt cele doua schelete apoi te intorci si aprinzi faclia de la focul lui nene ala dupa care te duci in pestera aia intunecata aprinzi fitilul(sfoara) si va exploda.Dupa aia vei gasi si celelalte roti.

dediu
Eu am facut asta dar acolo sunt doar trei roti! Aici m-am blocat!
Ma ajuta cineva? Multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia77 spune:

Imi spune cineva cum sa trec de grota la Reksio si Masina Timpului? Nu stiu cum sa merg de acolo.Mii de multumiri caruia imi raspunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matt_hardy spune:

cum pot sa trec de nivelu ala in care reksio e la castelul lui nostradamus ca sa gasesc camera secreta!

Mergi la inceput