Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns reksio spune:

La primul ep din reksio si OZN-ul trebuie sa iei sacul cu sfecle
si distrugi navele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reksio spune:

Codul la Reksio si magicieni plizzzzzzzzzzzzzz[/blue]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihai_8 spune:

Stie cineva codul de la Reksio si magicienii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihai_8 spune:

La etapa cu papagali trebuie sa dai pe papagali in ordinul:INCAPATANATILOR!DESCHIDETI ODATA!;PE O SUTA;DE BUTOAIE;PE ZI;INCAPATANATILOR! Apoi dai pe radacina de la pom si dai pe iesirea aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihai_8 spune:

Stie cineva cum trebuie sa fac la prepararea
lobodei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Nu,nu. La etapa cu papagali trebuie sa dai in ordinea: Pe o suta; de butoaie; de vin; trezit; incapatanatilor; deschideti odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by reksio

Imi ziceti si mie cum se trece de ep 1 la reksio si Comoara piratilor


La episodul 1 trebuie sa faci crabul sa te dezlege. Atentie la pasari! Vor dobori crabul.
Dupa aceea trebuie sa formati un zmeu din obiectele ce va apar in fata ecranului. Eu stiu fiindca l-am jucat si e simplu. Sucees in dezlegarea enigmei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihai_8 spune:

stie cineva la codul in cifre de la reksio si ozeneurile cum sa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

Ajutoor la Reksio si masina timpului! In epoca preistorica, am luat doua vertebre pt rotile de la masina cocosului dar celelalte doua nu le mai pot lua chiar daca nimeresc cu nucile de cocos scheletul mamutului. Cine stie sa-mi spuna cum mai obtin inca 2 roti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frtlsorin spune:

quote:
Originally posted by Kitty_13

Ajutoor la Reksio si masina timpului! In epoca preistorica, am luat doua vertebre pt rotile de la masina cocosului dar celelalte doua nu le mai pot lua chiar daca nimeresc cu nucile de cocos scheletul mamutului. Cine stie sa-mi spuna cum mai obtin inca 2 roti?



iei o faclie si o sfoara o inmoi in smoala in cre sunt cele doua schelete apoi te intorci si aprinzi faclia de la focul lui nene ala dupa care te duci in pestera aia intunecata aprinzi fitilul(sfoara) si va exploda.Dupa aia vei gasi si celelalte roti.

Mergi la inceput