FIV 120

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Fetelor, la mine nu cred ca e de la implantare pentru ca inca sangerez.Asa ca eu zic ca de ieri mi-a venit CM.Desi...nu inteleg de ce asa devreme...si,mai ales,in conditiile in care iau utrogestan inca.Eu stiam ca vine la vreo 3 zile dupa ce opresti utrogestanul,dar nu in timp ce-l iei.Ciudat de tot...Si cum sa am lipsa de progesteron,cand am facut si injectabil??? Nu mai inteleg nimic!

Ioana, Zouzou:

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Nusy, stai cuminte ca au mai fost fete care au sangerat. Bine ca ai facut gravibinonul. Dar repaos la pat. Stiu ca in caz de sangerare in sarcina, cand se prescrie gravibinonul, se recomanda si repos total la pat. Sun-o pe dr sau da-i un sms, spune-i ca ai sangerari (cat si de cand), cand ai facut gravibinonul si vezi ce-ti zice. Poate tre' sa mai faci un gravibinon peste cateva zile.
Eu te pup si bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

nusy, sangerarea nu e neaparat de la implantare. ciclu menstrual e imposibil sa fie asa devreme, chiar nu am auzit sa se fi intamplat vreunei fete ca sub tratament cu progesteron sa-i vina menstruatia. nu poti sa iti suni dr. si sa il intrebi ce parere are? dar eu raman la parerea mea ca va fi bine. parca lianei ii aparuse o sangerare si era sigura ca e menstruatie si...surpriza a fost cu 2 liniute!fi increzatoare, e foarte important!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Ioana normal ca ne tinem de manuta pe 5 poate o sa fie cu noroc
Nusy nu vreau sa te speri dar mie la primul FIV mi-a venit peste utrogestan in z10 ce-i drept nu facusem progesteron injectabil,poate la tine e de bine sunt fete care au avut scurgeri ca de CM si de fapt era de la implantare.
Zouzoule,Aldolina
Multumesc tuturor pt sustinere.

Madalina
calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Mirela, Chiara, Madalina...multumesc pt. sfaturi..
Am luat legatura cu dr. prin asistenta care i-a spus de problema....Am primit urmatorul raspuns, tot prin asistenta, deci nu am putut cere detalii: sa stau linistita, sa nu fac efort, sa iau cate o nospa la 6 ore si marti sa fac testul....cica e normal si sunt scurgeri...dar la mine totusi seamana a CM, desi sanii sunt tot mari si ma dor...nu stiu ce sa mai cred...

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:

Nusy, multumesc mult pentru raspuns.

Stai linistita, eu cred ca sangerarea este de la implantare. Si mie mi-a venit CM sub tratamentul cu utrogestan, cam in ziua 11-12 de la ET, dar deja din ziua 13 a fost f abundent si nu am mai avut sperante. Am auzit ca este ff important sa te relaxezi cat de mult poti, no-spa sa iei preventiv chiar si noaptea cand nu stii de contractii, uterul tb fie cat se poate de relaxat si cu contractii cat mai putine. Din pacet eu am luat un singur no-spa in cele 2 sapt., nu am stiut cat este de important sa nu ai contractii., si nu prea m-am protejat. La sfatul dr. nu am schimbat prea mult din regimul de viata obisnuit si uite...primul esec.

In cazul tau nu este asa si cred ca este de bine. Am avut o "colega" de suferinta care sangera cu o zi inainte de test (ziua 13 de la ET) si testul a iesit pozitiv, asa ca se poate si asa.

Cat progesteron de 100 ai cumparat tu? Pentru 15 zile? Incerc sa fac obtin si eu acordul d-nei doctor, dupa care sa fac rost de fiole.

Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Nusy,iubita,eu nu stiu ce sa-ti raspund,insa sunt alaturi de tine si ma rog pentru tine sa fie bine,sa stea bb la tine in burtica inca 9 luni....Te pup dulce,dulce si-ti tin pumnii!!

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Flori, , multumesc pt. sprijin....deocamdata stau mai mult in pat....

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelia spune:

Relya
dream1971 la ce te refereai cand ai spus: "...hiperstimulare am facut doar a doua oara. Este foarte nasol. Daca ai fi avut-o ai fi simtit-o cu siguranta."
Am fost super balonata, abia ma miscam si abia stateam in sezut.
Iar dupa punctie, am scazut in greutate aproape 2 kg. Si am avut si dureri cumplite imediat dupa ce m-am trezit din anestezie. Iar dupa ET am avut dureri chiar in prima noapte, de-mi venea sa ma urc pe pereti, plangeam in hohote de durere. Nu mai avusesem niciodata astfel de dureri. La asta te refereai, ca as fi simtit, sau e ...mai mult de atat? Ca nu vreeeaaauuuuu
dream1971, pussi, delfi, Pupici pe burtici si obrajor.
Nusy, puiutz, fii optimista. O sa fie totul bine.
carry, Rubia sa veniti cu testul cu 2 liniute!!! Mult noroc
Micky2007 bafta multa
zouzounaki tine-o tot asa. si noi profitam de momentele de repaos.
Aurel_cris, Antosit, Aldolina voi ce mai faceti dragutelor?
madalina28 fii optimista!
Felicia o sa reusim si noi, o sa vezi, trebuie sa credem in puterile Lui.
Eu am programare la dr. de 1 Iunie. Sa vedem ce se va hotari sa facem. Ah, si au venit uratzii de 2 zile, calumea.

Haideti la Karnavalul Culturilor la Berlin! (Sper sa se faca vremea mai frumoasa, ca ne-a batut piatra de n-am iesit din casa )
Bafta si mult noroc tuturor. Pupici. O duminica frumoasa.
Angelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Angelia
Miki01 Multumesc pt. incurajari.Progesteronul pe care l-am avut eu, a fost de 25 mg/fiola, 10 fiole (doar atat am putut face rost, dar ar fi trebuit minim 14 fiole). Am facut 2 fiole ( 50 mg) odata la 2 zile.

Nusy

Mergi la inceput