povestea primei intalniri

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Din pacate am venit dezamagiti!Nu era copilasul nostru!!!
Mergem mai departe !
va multumesc ca sunteti alaturi de mine!!

Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

sper sa ma iertati ca intru la voi pentru cu totul altceva.
Alex, este un copilas de 1 an si 3 luni...dar care are deja 2 operatii la inimioara si urmeaza a 3a in 9 zile.
La semnatura mea gasiti mai multe informatii.


Va rog, cele care puteti, sa ne ajutati sa-l ajutam pe Alex, acum cand inca se mai poate face ceva!


Multumesc mult!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
26+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Hai ca a venit si randul meu!

O sa incerc sa incep cu inceputul .... Mai intai a fost aprilie cand am cunoscut un baietel de aproape 2 ani. Ne-am vazut de cateva ori, ne-am jucat, am alergat ... dar ma simteam de parca eram in parc cu baietelul unor prieteni.
M-am gandit, m-am razgandit si am spus nu.

Apoi a venit luna mai si am cunoscut-o pe mandra mea care are 5 ani jumate. Ne-am intalnit intr-un parculet din apropierea blocului asistentei maternale. Venea de la gradinita, era impreuna cu asistenta maternala si sotul acesteia iar eu eram cu doua asistente sociale ( ).
Mi-a cantat usor timida cantecul cu elefantii si panza de paianjen, am ajutat-o si eu si la final m-a intrebat daca in sfarsit poate si ea sa se duca la joaca. Si s-a dus!

Apoi m-am perpelit vreo cateva zile bune - pe de o parte as fi vrut un copil mai mic dar pe de alta parte imi aminteam mereu de mutrita ei incurcandu-se la cantecul cu elefantii. Si intr-o dimineata m-am trezit si am zis "ea e fata mea", am sunat asistenta sociala si am inceput sa ne vedem. Si uite asa au trecut 3 luni, cu zile bune si mai putin bune, cu circ, filme, spectacole, cazaturi in parc, varicela, piscina, cartile de la adevarul citite de cate 10 ori...

Si uite ca vineri o iau acasa.

Simo, o sa-ti gasesti copilasul, fii optimista!
Succes tuturor viitoarelor mamici, drumul nu-i usor si presarat cu piedici din loc in loc, dar veti reusi, copii vostri va asteapta!

Nu puneti la suflet atitudinea asistentelor maternale daca ele incearca sa va puna piedici. Va fi un pic mai dificil poate dar in final va fi bine cu siguranta.

Eu una am avut noroc (de fapt fata a avut) cu asistenta maternala. A crecut-o ca pe fata (sau nepoata) ei si a fost de partea mea in tot ceea ce am vrut sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Sunnyday, you made my day! Daca sunt si oameni ca tine care adopta copii marisori (vorba vine marisori, dar intelegi de ce zic asta) inseamna ca si rockerul meu mic are sansa sa aiba o familie a ei in cele din urma .
Felicitari, mamico!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona14 spune:

Felicitarri fetelor,toti copii merita o sansa.Mai devreme sau mai tarziu fiecare isi va tine puiul in brate si toate grijile vor fi uitate.mamici curajoase si puiutii norocosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

sunnyday , vorba lui deia... dupa ce te'am citit parca s'a inseninat ziua (cu toate ca la noi e vreme ploioasa )
felicitari, si sa va bucurati unii de altii toata viata !

deia scumpa... ma doare sufletul de fiecare data cand te citesc... dar stiu ca o sa fie bine !
cand mai vii prin zona ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Sunnyday demult asteptam povestea voastra si ma bucur ca in sfarsit poti sa o scrii.Ma bucur tare tare pentru tine si mandra ta



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Hai ca a venit si randul meu! Si uite ca vineri o iau acasa.
Felicitari!!!!! Gabrielafericita dewww.webshots.com/user/gbociort" target="_blank"> MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa Ioana

sunnyday , vorba lui deia... dupa ce te'am citit parca s'a inseninat ziua (cu toate ca la noi e vreme ploioasa )
felicitari, si sa va bucurati unii de altii toata viata !

deia scumpa... ma doare sufletul de fiecare data cand te citesc... dar stiu ca o sa fie bine !
cand mai vii prin zona ?



mami de brotac rocker


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici





Roxana, doamna de la DPC care se ocupa de cazul A. a "uitat" sa imi ceara un act. Si am descoperit asta, pentru ca am sunat eu la DPC Cj sa vad ce se intampla la luni intregi dupa ce am depus toate actele. Astfel am aflat ca au uitat sa imi ceara un act si au uitat si sa ma anunte sa il fac - examinarea psihologica. Ei trebuiau prin DPC Tm sa imi asigure si examinarea psihiatrica si cea psihologica, prima am platit-o, de a doua efectiv n-am bani in momentul asta si nici de venit la Cluj .
Mi-a zis tot acea doamna care se ocupa din cazul ei ca ar dori sa o fac adoptabila anul asta, dar la urmatoarea convorbire cand am pus iar problema atata a a sucit-o, ca da, poate, pana la sfarsitul anului probabil . Nu asta e treaba lor? Se poate rezolva altfel ($) sa isi faca treaba? Nu stiu ce sa zic, ca ma termina situatia asta. Decat sa o stiu intr-un orfelinat pana la 18 ani, oriunde in tara, dar cu familia ei care sa o iubeasca.

vorbesc cu rockerutul la telefon tot la cateva zile . A fost in tabara la munte si era tare fericita . In 20 august implineste fabuloasa varsta de 5 ani, asa ca zilele astea ma duc sa ii caut un cadou pe sufletelul ei. Draga mea, mi-e asa dor de ea, anul asta voi fi departe de ziua ei, poate la anul va fi altfel, poate la anul o sa merg in vizita la parintii ei si o sa asist pla petrecerea ei de 6 anisori. Stii ce? Nu "poate", sigur!!! Asa trebuie sa fie .
Te pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Hai ca a venit si randul meu! Si uite ca vineri o iau acasa.
Felicitari!!!!! Gabrielafericita dewww.webshots.com/user/gbociort" target="_blank"> MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput