Clubul moldovencelor de peste Prut (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Buna ziua si de la noi.
La multi ani Sotului Nataliei
Foarte FRUMOS TORTUL.Parca vazusem la tv ca japonejii cica au nascocit(sau vor nascoci)comp care transmit mirosul.Asa ca nu suntem departe.... cred ca degraba vom pute mirosi prajiturile si mincarurile care le pregatim,vom umplea birourile fetelor cu arome
Nati,ai zis ca ati fost la urgente????????? a avut Vlad febra,cum se mai simte el? si sanatate.
Diana,nici nu-mi vine sa cred ca deja aveti 1AN
parca mai ieri ne-am intilnit la Andy's si Guguta era asa micuta.....
Sa va traiasca si sa va bucure viata.
Neaparat sa faceti poze,sa va vedem.
Asteptam si noi ziua de mine sa mergem sa-l felicitam pe Vladut,in special copiii nu mai au rabdare.
Cit scriam am vazut si mesajul Rodicai,multumim de felicitari si urari.Mamica de la bb schower asteapta si ea o fetita,si mai are un baietel de 5 ani.Ea a fost f incintata de cadouri,(si eu la fel) caci intr-adevar au fost super toate lucrurile .
Cristina,mersi de lamuriri,sanatate multa lui Vladut.
(eu am o slabiciune la Vladuti,cind eram insarcinata cu bb3 credeam ca e baiat si era Vladut)
Pe curind,va pup pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Multumesc, fetelor, de urarile pentru sotul meu si cele de sanatate pentru Vladut. Puiul se simte mult mai bine, se vede dupa el ca e vioi, azi n-a mai avut deloc febra, dar mai tuseste si are muci. Sper ca pina luni, marti sa-si revina complet, ca sa-l pot duce din nou la cresa.

Rodica, la multi ani si mamei tale!

Alincic, ai pomenit de intilnirea de la Andy's si chiar mi-am adus si eu aminte, ce micuta era Natalita, si uite acum ce fata mare s-a facut! Timpul asta zboara, nu altceva!

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Eu mi-am culcat copilu si fuga la DC sa vad ce mai fac moldovencele.

Rodica la multi ani pentru mama ta.Eu chiar ma gindeam azi ca in vreo 2 saptamini o sa fii si tu cu bebe mic si dulce asa-i ?cum te simti pe ultima suta de metri ?cit despre Deanna as vrea eu sa am energia ei ca sa-i pot face fata.
Nati imi pare rau sa aud ca a trebuit sa mergeti la urgenta.Sa dea Domnul sa scapati de febra si Vladut sa fie sanatos mereu.Despre tort arata super nici nu ma mir ca n-a mai ramas ceva si pentru Dima :-)da lasa ca-i faci tu altul .
Cristina da n-au in spital ceva care sa afle de la ce e alergic Vladut ?Multa sanatate si pupici de la noi pentru voinic.Tu ce dieta tii ?
Mariana iti sta bine nuanta parului si parca arata shuvitat.
Alincic ti-am vazut puii mincind harbuz ,sint tare haiosi toti 3 .Maine plecati la zi de nastere deci ?
Diana care e tortul Tatiana ?si eu astept sa vad figurinele de ciocolata.Da nu la-i intrebat pe sot daca vrea sa-si ia concediu paternal sa creasca copilul la casa noua? hehe

La multi Ani Natalitza Elena sa cresti mare si fericita ,sanatoasa si desteapta si sa-i bucuri pe parinti.
La multi Ani si lui Vladut a Marianei ,multa sanatate si tot binele din lume.
am felicitat copii dinainte ca nu stiu daca intru maine pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianca spune:

Buna,vin si eu dupa o zi lunga,numai am terminat de ornat tortul pentru Vladut,miine sarbatorim la Chucke Cheeses tot azi am facut rezervatie de masa,lui Vladut ia placut tortul sa vedem reactia si invitatilor
Nati,nu prea am idee ce ciuperci erau ca le-am cumparat de la ruskii si am aruncat borcanul.
Doroti,ai scris ca faci bucate,asteptam foto.
Felicitari pentru Natalia-Elena,sa fii sanatoasa,inteleapta,sa cresti mare si sa fii un ajutor bun mamicai!!!
Multumesc Davina, Nati,Rodica pentru complimente la adresa parului colorat.
Eu plec la culcare ca miine la mine e ziua grea cu Alice,daca o port mai mult prin oras asa oboseste ca nu mai fac nimic cu ea,daca voi avea timp miine pun foto,a uitasem-torta e cu minge de la Nati.

A ierta e usor,a uita e greu.

Mamica a trei pui. Anca(15.02.1998) Vladut(12.05.1999) Alice(21.11.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

La multi ani pentru Natalitza si pentru Vlad! Sa aveti amandoi o copilarie frumoasa si fericita. Sa nu va ocoleasca niciodata sanatatea si norocul si sa va mandriti in fiecare zi cu parintii vostri

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

LA MULTI ANI PENTRU NATALITA SI VLADUT! MULT NOROC IN VIATA, SANATATE SI PROSPERITATE! SA CRESTETI MARI SI SANATOSI, SA INTILNITI IN VIATA VOASTRA NUMAI OAMENI SINCERI SI ONESTI, SA VA VEGHEZE DUMNEZEU MEREU SI SA ADUCETI NUMAI BUCURII PARINTILOR VOSTRI!

Mariana, si eu abia astept sa vad tortul lui Vladut, sa pui neaparat poze!

Alina, multumesc de urari, Vlad chiar e simtitor mai bine, slava lui Dumnezeu.
Reteta tortului Tatiana e www.good-cook.ru/tort/tort_001.shtml" target="_blank">aici. Eu l-am facut de citeva ori, inclusiv la botezul lui Vlad. A placut la toata lumea de fiecare data.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

La multi ani Natalita si Vladut!!! Multa sanatate si cer senin!

Rodica - multumesc de aprecieri la adresa lui Vladut. Sa nu cumva sa auda tata'su ca nu-i seamana lui. Ca nu ma mai lasa sa stau pe forum
Davina - o sa intreb la dr. ce teste sa fac ca sa aflu de alergie.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianca spune:

Buna!!!
Multumesc fetelor pentru felicitari si urari,am ajuns si noi acasa putin obositi,a fost sarbatoarea foarte reusita si vesela,pozele poate pe miine le voi pune,sa aveti un WE placut.
Si pentru fetele din America:Happy mother day!!!

A ierta e usor,a uita e greu.

Mamica a trei pui. Anca(15.02.1998) Vladut(12.05.1999) Alice(21.11.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Happy mother's day pentru fetele din America ,multa dragoste din partea familiei.

Pupici la toate moldovencele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Buna de la noi,si Happy Mother's day pentru toate mamicile din America si nu numai...


Mergi la inceput