Clubul moldovencelor de peste Prut (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Buna dimineata! ?
Lilia - nu pot sa zic ca mananca tare bine. Asa si asa.
oricum nu mananca asa bine cum manca inainte, dar nu l-am cantarit de 2 saptamani, ca n-am curaj. Luni totusi va trebui sa-l cantaresc, sa vad daca nu a mai slabit.
Davina, Alincic - are bronseolita Vladic, care probabil este asociata cu un teren alergic - cuvintele dr. - din care eu am dedus ca a facut bronseolita probabil din cauza ca e alergic la ceva, la ce, nu stiu. El mai facea reactii alergice si inainte sa incep diversificarea i nu stiam de la ce, ca nu-i schimbam absolut nimic si brusc ii aparea o eruptie, care tot brusc trecea. In spital cand am stat a facut alergie de la ampicilina, acum are o eczema pe spate si fundic. Eu banuiesc ca e banana de vina de data asta. Pentru bronseolita facem aerosoli si speram sa-i treaca, daca nu, trecem pe medicamente. Dar trebuie alese cu grija, din cauza predispozitiei la alergii.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Neata!

Alina, nu dormeam ca fusesem la urgente cu Vlad si ne-am intors tirziu. Tortul il voi orna acum dimineata, chiar inainte de a-l lua sotul.

Cristina, nici nu stiam ca bronsiolita e asociata cu o alergie, nasol.. Sper sa se faca bine Vladic cu aerosoli, sa nu fie nevoie sa apelati la medicamente. Despre banana: Vladut al nostru facea bubite de la ea pina pe la 1 an si 2 luni. Adica nu i-am dat-o mereu, ci numai incercam, vedeam ca avea reactie si renuntam pentru o perioada. Si abia dupa 1 an si 2 luni organismul a acceptat-o fara probleme.

Mariana, e frumoasa nuanta parului, te prinde. Super apetisanta salata! Ciupercile ii dau multa originalitate, ce soi sint? N-am vazut aici din astea.

Alincic, tare haioasa poza cu copiii care papa hrincile de harbuz.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Buna dimineata Cristinasi Toate fetele noastre
Sarmaneii de voi ,va doresc sa va treaca repede boala si sa nu mai fie nevoie de alte medicamente.Eu inca nu am auzit de "bronsiolita" e tot aceias bronsita dar pe fon alergic?
Nati,in sfirsit am taiat si torta.Incerc sa raspund despre crema.In mijloc e, Filadelfia+un pic de unt+un pic de smintina+mai mult Wipping.Si pentru ca imi raminea putina am mai facut din:frisca batuta+siropul de la visina.
Asteptam sa vedem si torta ta
Davina,fata pt care a fost bb shower,este sora fetei la care am fost noi la Logodna.Nunta va fi in iulie.
Dupa cum povestesti despre gimnastica si Deanna,cred ca mama prima va fi balerina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Natalia - nu e neaparat sa fie asociata cu alergie bronsiolita, doar ca asa suspecteaza ca e la noi. Si eu asa am auzit ca dupa un an copilul poate sa nu mai fie allergic la alimentele la care era alergic inainte. Sau poate chiar si mai tarziu de 1 an.
Alincic - bronseolita e afectiune a bronseolelor, tubuletele alea de la bronhii, nu e bronsita.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Iaka si tortul meu. Tocmai a plecat sotul la servici, o sa astept diseara impresiile colegilor.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

buna fetelor!!!
Ce se aude cu eurovisionul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna dimineata.
Natali eu cred ca no sa fie destul de bune impresiiile colegilor, nu atit de bune pe cit tre sa fie tortul, no sa aiba ei cuvinte sa aprecieze, eu visez sa gust dintro prajitura dea ta, cei norocoasa Lilia, aproape, cum poate si are timp si ai si tu prajituri maninca, da eu...
LA MULTI ANI LUI DIMA DE LA NOI(DE LA MINE SOT SI NUTU).
Cristina ce rau ca e alergic Vladic, te rog mult sa iai seama macar pina pe la un an sa te feresti de ele, ca daca e sa fie si mai tirziu e tare greu.Pupam baiatu sai treaca repede.
Liuda felicitari pentru fetita!Sati creasca sanatoasa.
Violeta ce bine de tine, si ai dreptate, calaltoreste acum ca pe urma nu se stie citi ani no sa esi.
Alincic si Mariana da harnice fetelor mai sunteti, eu nam timp de nimic, ajung acasa la 9 si cad de oboseala.
Lilia se va deprinde Amelia la cresa asa ca pe urma o sa plinga ca nu vrea acasa, o sa vezi, da cu pampersul o narusit educatoarele, trebuia sa te intrebe, asa cred.
Crinia te astept miine la Andy's.
Davina ce energie are Deana, da sa stii ca e bine, o sa fie razbatatoare in viata, poti sa nu te temi pentru viitorul ei, va sti sa stea pe pozitie.
Am vazut si pozele cu Oliver e asa de... micut, ca eu deam am si uitat cu sunt.E frumos, ca de altfel toti puii de moldoveni.
Apropo de mici, ii zic sotului uite Natalia a simtit miscarile la bb(apopo felicitari), si el unde face "asai ca vreai si tu?", mai trece ceva zile si vedem o graviduta, si el iar face la mine "asai ca vreai si tu?", eri deja mergeam acasa, taceam, taceam, nu stiu unde ne gindeam si el unde face "parca ziceai ca esti gata de un bb nou, nu mai facem unu, ca mie mii dor de burtica"... eu v soche incep a ma prosti, zic el glumeste, da el nica, "eu serios, vreau sa intram in casa cu amindoi copii, sa fie casa pentru toata familia o data", acuma eu stau la ginduri, el o hotarit o data fara mine sa faca copchil, nu so mai apuca o data?Ca eu inca nus gata, mai am de dat jos niste kile, si vreau sa fie si gata casa cind oi fi insarcinata, nu sa fie cind oi fi cu bb.
Asta pe de o parte, da pe de alta parte in an pe vremea asta mincam sprote, ciocolate si alune la greu si asteptam sa se deschida colu ca nu mai aveam rabdare sami vad odoru.Si corpul o inceput sasi aduca aminte, ma doare spinare(am un junghi), si o mina ma deranjeaza.
In rest sunt in febra pregatirilor, mercuri am facut figurine de ciocolata, daca nus prea moi o sa fie bune miine de pus pe tort, aseara am facut frunzele si trandafirii rozi, azi dimineata am facut aluatul si lam dat la frigider(apropo Natali reteta ceea de tort Tatiana o intrat in favorite, e usor si repede), diseara vreau sa fac florile albe si sa coc blaturile sal incheg si miine dimineata il ornez.Doar asta ca in rest la Andy's.
Cam asta, am de lucru o groaza, si am o lene de ma doare capu.
Va pup.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5 si 6
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Diana, merci mult de urarile pentru sot. Mi-a zis mai devreme ca tortul a avut succes, el nici n-a apucat sa guste din el. La fel si fursecurile au fost apreciate. Imi pare rau ca nu se pot transmite dulciuri virtual, desi mai stii, poate tehnica vreodata va ajunge si la acest nivel. Si daca o sa ne prinda si pe noi, macar mosnegi, promit ca voi face cinste cu prajituri tuturor prietenilor cu care comunic prin internet.
Ma bucur ca iti e pe plac reteta tortului "Tatiana", dar ce m-ai intrigat cu ornamentele pregatite de tine, abia astept sa vad poze de la petrecere. Sa nu uiti sa fotografiezi tot tot, mai ales eroina principala a zilei!
Hihi, ce "shustrii" e sotul tau cu privire la alt copil. Eu zic sa vorbesti totusi serios cu el, conceperea unui copil e treaba serioasa, care trebuie sa fie decisa de AMINDOI, nu doar de el. Mai ales ca la primul a hotarit el. Acuma roaga-l frumos sa te lase si pe tine sa decizi, nu e decit o dovada de respect si de iubire. Sint convinsa ca te va intelege. Iti doresc sa vina bebe 2 anume atunci cind iti vei dori tu si Dumnezeu, nu altii.
Petrecere frumoasa miine! Sa va distrati si sa serbati cu voie buna aceasta minunata zi, 1 an de cind sinteti parinti!

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Violeta, informatii despre Eurovision gasesti www.eurovision.tv/content/view/874/262/" target="_blank">aici, la fel si in 2 subiecte de la "discutii generale". Eu n-am urmarit, dar din cite stiu, ieri a fost semifinala, iar miine va fi finala. S-a calificat si Moldova sa participe in finala.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Buna!
LA MULTI ANI pt Dima! Nati, sa-ti traiasca, sa te iubeasca si sa fiti fericiti!!!
SI LMA mamei mele!
Foarte frumoase dulciurile tale si nici nu ma mir ca au fost apreciate la justa valoare. SI eu, si eu ma inscriu pe lista doritorilor de a gusta din bunataturile tale, dar si ale Alinei Davina, Alincic, Mariana, Lili si si...
Mariana, ce am vrut sa-ti spun, deci faza ca te admir mult pe tine si pe Alina in primul rind pt cei 3 copilasi o stii deja. Te-am vazut in poze si arati SUPER! Asa ca zimbeste mai des!!!
Alincic, tare mi-au placut pozele de la babishouer Asa as vrea si eu, stateam si ghiceam oare ce-s in cutiile alea... mie asa imi place sa deschid cadouri Da mamica (care e foarte foarte draguta) stie ce are in burtic? Si i-au placut toate lucrurile? O mie de intrebari...
Vio, vreau si eu calatorii...
Lili, tie si la Amelus, sa treaca mai repede perioada de acomodare...
Cristina, hai ma ca demult nu am vb cu tine! In 1 rind, Vlad e baietu tau si ma mir cum de genele lu Goji nu au fost mai puternice Iti seamana foarte bine si e tare-tare frumusel!!! Imi pare rau insa ca e bolnavior, multa sanatate si puteri voua!
Vero, bine ai revenit si felicitari pt bebe Oliver care e tare dragalas si sint sigur va lua bine in greutate!
Karina, bine ca ati ajuns cu bine si asa de curind! Am si eu o rugaminte, cind si daca vei avea timp, sa-mi scrii de coafor+manichiura, unde si cit, oki? Pupici lui Luci cel plimbaret!
Alina Davina, Deanna is ze best!! Eu aici stau si rid, dar mi te imaginez pe tine...
Doroti, spor la gatit si LMA pt pui de Doroti! Sa cresti mare si numai numai bucurii!
SI LA Multi Ani pt Vladut, pui de Mariana! Sa fii sanatos si tot binele din lume!!!
Si deasemenea un Happy Mother's day pt mamicile din SUA! Sa fiti cele mai fericite!!!

(ca miine sigur nu apuc sa intru)
Si apropo, bravo Natalita, bravo MD (nu ca as fi fan sau mi-ar placea cintecu...)


Rodica si PAULA AMELIA (02.09.04)



Mergi la inceput