Pitici de Ploiesti 4

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bolgiumiki spune:

Am vazut pozele cu Luca Angelo!!A fost si al meu asa mic si firav?Sa natate multa puiutului si sa se bucure parintii lui de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

monicoasa eu sunt f multumita de dr. andronache. Pentru detalii daca vrei vorbim pe messenger

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)
Botezul lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Monicoasa, sa-ti traiasca piticul!!! Si Tea s-a nascut la 37 de saptamani. In ziua a cincea de viata am scos-o la biserica, iar cand avea 6 zile, am iesit la terasa cu ea. De atunci suntem tot pe drumuri, ca nu prea avem stare sa stam in casa... Eu am mancat ce mi-a dat voie copilul, el iti spune ce-i place si ce nu-i place sa mananci cand alaptezi, la noi metoda asta a functionat cel mai bine.
Irinusha, conteaza ceva pe lumea asta mai mult decat copiii tai, sotul tau si familia ta? (ma refer la persoanele din jurul tau, nu la alte aspecte). Fii serioasa, simtiti-va bine! Nu-i nici o problema ca intri rar pe net, nici eu nu prea am timp, iar fetele inteleg.
Miki, multumesc pentru urarile frumoase!

Am fost sa vizitam o cresa de stat, cica cea mai dotata din Ploiesti, cresa 39 din vest, dar am fost cam dezamagiti (25 de pitici in grupa, olitele la comun, o singura camera pentru toate activitatile, mancat, dormit, jucat, patuturi din care copiii pot cadea etc.), desi destul de curat si jucarii frumoase... Asa ca am ales o solutie mai costisitoare, dar care ne multumeste foarte mult: cresa Ursuletul (aceeasi care are si cele doua gradinite). Nota 10! Ceea ce ne-a incantat cel mai mult au fost camerele video amplasate peste tot, astfel incat, chiar daca sunt la servici, pot vedea in orice moment pe internet ce face puiul meu. Daca vreti alte detalii, va ofer cu drag.

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Marti, 15 mai, ora 11, intalnire in parcul Dero, langa leagane!!!
Cine spune prezent?


Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Neata!

eu va citesc dar nu pot scrie ca am multa treaba, mereu intra si iese careva si-mi intrerupe sirul...

Medeea, pliz, io vreau detalii despre gradi, as vrea sa incepem si noi din toamna, pana atunci sa ne interesam.

multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.m spune:

Medeea, banuiesc ca parcul Dero este cel de la nord, eu nu stiu altul.In cazul asta as veni si eu, ca pot ajunge cu 102 direct, nu trebuie sa schimb 2 masini.Nu promit ca ajung, dar promit ca fac tot ce pot, depinde si de Maty

Raluca si Maty

http://pg.photos.yahoo.com/ph/raluca.neacsu/album?.dir=/36b8scd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Buna!

Raluca parcul Dero e parcul de la Mihai Viteazul, deci nu e ala de la nord.
Medeea vin si eu la intalneala cu fetele. Si poate imi dai si mie amanunte despre gradinita Ursuletul, eu am vazut-o doar pe Snow White si mi-a placut si aia.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.m spune:

CatXO, multumesc pt lamurire! In situatia asta nu cred ca ajung, nu stiu cat de bine ar suporta fata sa "o plimb" cu 2 autobuze.
Va pup si va urez distractie placuta maine!

Raluca si Maty

http://pg.photos.yahoo.com/ph/raluca.neacsu/album?.dir=/36b8scd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Miine este ziua de nastere a finutei mele si ii rupem si turta, deci nu pot veni. Dar la ora 11 este oricum mult prea cald. De cind a venit caldura nu il scot decit pina in 10 dimineata sau dupa 16.30.
Pina la urma poate ne vom intilni odata si odata.


Gabi mama lui Tudor (1.03.07)
Botezul lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bolgiumiki spune:

Gabi-La multi ani finutei tale,sa fie sanatoasa si sa aleaga obiecte frumoase de pe tava.Luca al meu a ales o surubelnita,monezi si o floricica de pe turta.

Nu se poate sa schimbam ora de intalnire pentru maine?La 11 este foarte cald.Azi am stat pana la 11.30 si am venit lesinati de caldura si eu si Luca,mai ales ca el nu sta locului o secunda,iar eu trebuie sa ma tin dupa el.Noi oricum venim in parc,dar in jur de ora 9.Daca nu e foarte cald o sa stam putin pana dupa ora 11 sa va prindem macar sa va salutam.Mai intru pe forum si maine dimineata sa vad daca ati mai decis ceva sau daca macar se mai tine intalnirea.Eu sper sa ne intalnim.
Despre gradinita Ursuletul din spatele postei am auzit numai de bine:foarte curat,modern,maxim 12 copii in grupa cu 4 ingrijitoare(ceea ce este super in comparatie cu ce este la stat),program de la 7 dimineata pana la 18 seara,in jur de 5 mil pe luna plus 500 de mii pentru transport,se invata engleza si germana(daca am retinut eu bine).Problema:numarul de locuri limitate.

Mergi la inceput